Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV650n

Pozdrav drugari! Dal neko zna gde mogu da nabavim dve nalepnice SV650 sto dodju ispod sedista? Ili neko ko pravi - kontakt? Hvala...

 

Послато са Lenovo K50-t5 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Pozdrav drugari! Dal neko zna gde mogu da nabavim dve nalepnice SV650 sto dodju ispod sedista? Ili neko ko pravi - kontakt? Hvala...

 

Послато са Lenovo K50-t5 уз помоћ Тапатока

Pogledaj po KP, ima ceo set za SV, mada nije original

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Hvala, hvala, pre nego sto sam ga video uzivo, po slikama mi delovalo bzvz, ali uzivo je stvarno lepo :)
Visok mi sa sedistem :D Los akumulator pa skinuto da bi upalio :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

SV ti visok? A kako li si na XT uspevao da se popnes, misterija :D

Posto je los akumulator, predlazem ti da proveris i regler,  jer to su dva losa druga, uvek jebavaju jedan drugog 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Nosio sam uvek 2 cigle u dzepu :D
Uradicu to, dobio sam savet par postova iznad, samo da pazarim drugi akumulator, nadam se da je ok, covek od kog sam uzeo kaze da je motor stajao 3-4 meseca pa zbog toga, kad sam prvi put otiso da vidim morao je da bude prikacen na akumulator od auta da bi radio, i cim se otkaci ugasi se, danas je reko da ga je malo dopunio i radio je normalno, ali kad se ugasi ne moze da zavergla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Zato nikad ne sme da se dozvoli da akumulator stoji u motoru 3-4 meseca (celu zimu)  , nego ga lepo izvadis, stavis u toplu sobu, i bar jednom mesecno ga stavis na punjac da dodje sebi,  evo ja tako godinama radim, i nikad nisam imao problem sa prvim prolecnim paljenjem.  

Jer to ubija akumulator kad ga polupraznog posle 3 meseca stajanja stave u motor i ocekuju da kresne, a zna se da za prvo paljenje posle dugog zimskog sna treba malo vise verglanja nego obicno, i tu akumulator popusi.
Zato lepo kupis onaj mini pametni punjac za 30-40eura i miran si.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Potvrdjujem. Ja sam pre pravio tu gresku i jedva mi je gurao 2 sezone. A sklanjao sam ga unutra ali nisam dopunjavao. Sad imam Exide vec 3. sezona, radi odlicno, mozda mrvicu slabije vrti, ali to nisam siguran , ali ne istrosi se npr. pri zimskom stajanju motora od 2 meseca ispod supe. 

Ja imam ovaj punjac i savrseno radi posao: 
http://www.akumulator-shop.rs/kategorije-proizvoda/punjaci-za-akumulatore/punjac-h-tronic-al300-pro-2-6-12v-detaljno

Imas 2,6 i 12V, automatski se iskljucuje kad napuni. Radi posao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV650n

Ne mislim na O-ring nego bas zaptivac cele dekle...

Moto Bane Vrbas, izguglaj. Mislim da sam video kod njega. Pozdrav!

 

Послато са Lenovo K50-t5 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Da li odgovara poklopac zadnjeg sedsita sa nekog drugog Suzukija za SV prve generacije?
I jos jedno pitanje, na motoru mi je Silmotor top, ali je puk'o pri kraju sa gornje strane, da li moze nekako da se sredi to, da se stavi novi sloj ako je nekako moguce ili neko drugo resenje, ima lep zvuk ne bih da ga menjam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Stavio sam nov Unibat CT12A-BS, merio sam napon punjenja sa upaljenim svetlima izmedju 3000-4000 obrtaja, pokazuje 11,37V - 11,39V , sta mi je ciniti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Oko 4900din sam platio

Cuo sam se sa majstorom, kaze da je otiso regler, da li valja staviti polovan i da li odgovara sa nekog drugog suzukija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Zato nikad ne sme da se dozvoli da akumulator stoji u motoru 3-4 meseca (celu zimu) , nego ga lepo izvadis, stavis u toplu sobu, i bar jednom mesecno ga stavis na punjac da dodje sebi, evo ja tako godinama radim, i nikad nisam imao problem sa prvim prolecnim paljenjem.

Jer to ubija akumulator kad ga polupraznog posle 3 meseca stajanja stave u motor i ocekuju da kresne, a zna se da za prvo paljenje posle dugog zimskog sna treba malo vise verglanja nego obicno, i tu akumulator popusi.

Zato lepo kupis onaj mini pametni punjac za 30-40eura i miran si.

Мотори и скутери су ми гаражирани и никада али никада нисам вадио акумулатор са њих зими. Прикачени су на "паметни" пуњач. Не возим када је хладно. И увек су палили на чвргу.

На форуму сам читао те разне савете како треба вадити аку и држати га у топлој соби. Питао људе који се тиме баве да ли ја грешим што не скидам и речено ми ке да нема потребе. Нити да скидам аку када је прикачен на пуњач, нити да скидам клеме плус да је држање акумулаторану топлој соби погрешно јер долази до неке хемијске реакције(заборавио сам које па не могу да је именујем) и то смањује век трајања акумулатора. И заиста су ми акумулатори трајали дуго.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa u svakom slucaju, to sto ti je akumulator prikacen na pametan punjac to mu mnogo znaci i pomaze pa i ako je u hladnoj garazi,
ali opet, zavisi kakva ti je garaza, nije isto ako je neka govnarija sklepana od dasaka i promaje, ili je zidana, ili ako je ispod zgrade u suterenu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

 

Zato nikad ne sme da se dozvoli da akumulator stoji u motoru 3-4 meseca (celu zimu) , nego ga lepo izvadis, stavis u toplu sobu, i bar jednom mesecno ga stavis na punjac da dodje sebi, evo ja tako godinama radim, i nikad nisam imao problem sa prvim prolecnim paljenjem.

Jer to ubija akumulator kad ga polupraznog posle 3 meseca stajanja stave u motor i ocekuju da kresne, a zna se da za prvo paljenje posle dugog zimskog sna treba malo vise verglanja nego obicno, i tu akumulator popusi.

Zato lepo kupis onaj mini pametni punjac za 30-40eura i miran si.

Мотори и скутери су ми гаражирани и никада али никада нисам вадио акумулатор са њих зими. Прикачени су на "паметни" пуњач. Не возим када је хладно. И увек су палили на чвргу.

На форуму сам читао те разне савете како треба вадити аку и држати га у топлој соби. Питао људе који се тиме баве да ли ја грешим што не скидам и речено ми ке да нема потребе. Нити да скидам аку када је прикачен на пуњач, нити да скидам клеме плус да је држање акумулаторану топлој соби погрешно јер долази до неке хемијске реакције(заборавио сам које па не могу да је именујем) и то смањује век трајања акумулатора. И заиста су ми акумулатори трајали дуго.

 

Ni to sa nekom temperaturom iznad 10 stepeni itd. sto neki pricaju mi nema smisla. Kao neke reakcije. Kako leti nikad ne pravi reakciju? Koliko je stepeni kad vozis na 35+ u gradu pa se upali ventilator? Te meni price ne piju vodu. Ne dozvoli mu da se isprazni, ne drzi na minusu i nemas brige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Не бих да филозофирам само преносом нека моја искуства. У сваком случају велики плус за паметни пуњач. А ако њега нема, требало би повремено празнити и допуњавали аку.

А у вези температуре, мислим да је проблем у томе да не буде активан и стоји на топлом. У току лета се користи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja