Jump to content

Moto Zajednica

Donacija gradu Kraljevu

Recommended Posts

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Republika Dorćol
  • Motocikl: Benelli TRE1130K

Poštovane koleginice i kolege bajkeri,

 

Posle dugo razmišljanja da li uopšte pomenuti događaje od subote 20.novembra došao sam do zaključka da bi ipak trebalo podeliti sa svima vama ono što se dešavalo tog dana. Već sutradan po prvom i najrazornijem zemljotresu koji je pogodio grad Kraljevo stupili smo u kontakt sa gradskim zvaničnicima tražeći uputstva kako i na koji način možemo da pomognemo. Pošto je i sam krizni štab u Kraljevu na neki način bio zatečen, što je donekle razumljivo obzirom na okolnosti, prva sugestija je bila mogućnost nabavke stambenih kontejnera. Neposredno nakon potvrde informacije kontaktirali smo specijalizovano preduzeće i dogovorili detalje. Koristim priliku da izrazim zahvalnost proizvođaču obzirom da nam je izašao u susret i što se tiče cena a što je najvažnije rokova isporuke.

 

Probudih se u cik zore, tank torba na rame, oprema na meni kao da ću u najmanju ruku na Mars a ne na turu od par stotina kilometara i brzim korakom ka garaži. Imao sam šta da vidim...zadnji pneumatik "leg'o". Na brzinu računam koliko bi vremena trebalo da najomiljenije prevozno sredstvo vratim u funkciju i naravno odustajem. Na moju veliku žalost sedam u auto, "đevrek" u ruke i peglam auto putem. U Kraljevo stižem relativno brzo i ispostavlja se kao prava odluka da krenem kolima obzirom da me je magla i vlažan kolovoz pratio duž celog puta. Stižem na prvu lokaciju skoro u isto vreme kada i kamion sa kontejnerima. Posle "protokolarnog" upoznavanja sa kolegama iz kriznog štaba i porodicom koja je ostala bez doma i budućim korisnikom, imao sam šta da vidim...

 

sSiF0_img3674n.jpg

 

SHjPA_img3675i.jpg

 

WlTY6_img3681z.jpg

 

Razaranje je neuporedivo veće nego što možete da pretpostavite ili ste imali prilike da gledate na raznim televizijama. Lično sam se uverio obilazeći lokacije sa Vladom Bradićem članom odbora za vanredne situacije, inače mladićem koji bez malo nije spavao više od dve nedelje koliko traje golgota stanovnika Kraljeva pokušavajući da sa, najblaže rečeno "limitiranim" sredstvima, omogući da pomoć koja stiže sa svih strana bude distribuirana na najbrži mogući način i gde je najpotrebnije. Zaslužio je svoje mesto u ovoj temi...

 

FXtbu_img3701y.jpg

 

Bez obzira na probleme sa kojima smo se suočili tokom dana najveći utisak su ostavili, kao i uvek, ljudi koji su i pored nesreće koja ih je zadesila pokazali solidarnost i humanost u pravom smislu te reči kada je to najpotrebnije. Pomoć iz komšiluka...

 

YTkqT_img3686f.jpg

 

Montaža na lokaciji

 

 

Da li ima smisla naglasiti zahvalnost ljudi, ne toliko u materijalnom smislu reči, koliko u samoj spoznaji da postoji neko ko je spreman da pomogne. Osećaj je kao i uvek predivan. Nenad, Dijana i malecke Sara i Gabrijela mogu za trenutak da odahnu...

 

LUZdF_img3699kx.jpg

 

Slična situacija i na drugoj lokaciji. Ogroman stepen oštećenja...

 

EhNkG_img3727u.jpg

 

bOrEZ_img3728m.jpg

 

tYrId_img3732ym.jpg

 

Neumorni Vlada u akciji...

 

mPghN_img3717z.jpg

 

Ni njima ovih dana nije lako...

 

6L1R6_img3714v.jpg

 

Na kraju domaćin Rade sa sinom Zoranom i snajom Sanjom...

 

xJOG7_img3744nx.jpg

 

U smiraj dana stiže informacija da su "naša" dva stambena kontejnera prvi postavljeni od pet koliko je planirano za taj dan kao i da su jedini sa integrisanim mokrim čvorom. Koristim priliku da se još jednom zahvalim svima koji su pokrenuli i direktno učestvovali u realizaciji ove akcije kao i ljudima iz kriznog štaba grada Kraljeva. Ovom prilikom apelujem i na pripadnike naše zajednice da, koliko je ko u mogućnosti, pomognu ovim ljudima ako ništa onda jednim SMS-om.

 

Jedini događaj koji je u neku ruku bacio senku na sve što smo uradili je taj da RTS već drugi dan za redom u vestima prikazuje i predstavlja donaciju pravnog subjekta kao pomoć države što je donekle i bio razlog otvaranja teme kako bi, ako ništa, pripadnici ove naše male zajednice imali pravi uvid u stanje stvari. Neke stvari se nikada neće promeniti...

 

Što se mene, vašeg kolege, lično tiče jedino za čime mogu da žalim je što nisam bio u mogućnosti da spojim lepo i korisno i "protegnem noge", možda poslednji put ove godine pre zimskog sna, mom vernom Benelli-ju. No na kraju dana, po sumiranju svih utisaka, preovladao je svima nama dobro poznat osećaj zbog koga smo u svakom trenutku kada je to potrebno spremni da priskočimo drugima u nevolji. Osećao sam se jednostavno...dobro...

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Svaka cast Peco, da sam znao kakvu "voznju" planiras za vikend, pridruzio bih se, pa makar da pomognem pri istovaru ako nista drugo. Jako lep gest, da nam je vise takvih ljudi i firmi, lakse bi svima bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Bravo i hvala!

Deo kuce gde mi zive roditelji je ostecen i nije za stanovanje, iznajmio sam stan u zgradi, u blizini i smestio ih tamo dok se kuca ne rekonstruise. Inace, dosta objekata je osteceno i krakteristicno je da su svi objekti u mnogo gorem stanju iznutra nego spolja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja