Jump to content

Moto Zajednica

Jel možemo da ignorišemo činjenicu da ljudi nemaju šta da jedu?

Recommended Posts

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Ostao sam bez reči kada sam video ovaj snimak pre par dana, pogledajte sami tragičnu činjenicu.

 

http://www.youtube.com/watch?v=nozOh9dgmko

 

Skuplja se hrana, odeća, novac i bilo šta što bi moglo ovoj porodici da pomogne na bilo koj način. U četvrtak kreće pomoć iz Novog Sada, a oni koji su zainteresovani da pomognu mogu to učiniti istog dana, nebitno jel ste iz NS, ZR, BG ili sl.

Iz NS i ZR je organizovan prevoz, ko može bilo šta da prilože neka se javi Marijani Horvat, mob: 061/2129993

 

Ja mogu da prenesem stvari iz BGa, mob: 0612225581

 

u sredu 24.11.2010. u 20:00 časova okupljanje kod Mad Maxa, Ušće

 

Ako neko ima kombi mnogo bi lakse bilo, posto moj polo nije bas neki magarac, ako se sakupi neka veca gomila.

 

Za sada toliko, ako ima zainteresovanih da pomognu ljudima koji se bore protiv gladi neka se jave.

 

 

Spisak stvari koje su porodici potrebne:

 

1) za kucu:

 

# hrana

 

# potrebna su drva za ogrev

 

# zimska odeca

 

# jorgani, posteljina, peskiri

 

# od bele tehnike za sada samo ves masina

 

# TA pec, kaljava pec (?)

 

# jedan radni sto za najmladjeg i cerku

 

# usisivac

 

# serpe

 

# tiganji

 

# tanjiri (eszajg)

 

# mikser

 

# jastuci

 

# ormani

 

 

2) za cerku:

 

# odeca (devojka je oko 170cm i mrsavko)

 

# knjige za 1 razred srednje

 

matematika, srpski, istorija, fizika, biologija, engleski, geografija, praktikum i hemija

 

# sveske i pribor za skolu

 

3) najmladji sin:

 

# odeca (165 - 170 visok, mrsavko)

 

# sve knjige za 8smi razred osnovne skole

 

# sveske i pribor za skolu

 

4) najstariji sin:

 

# odeca (175 visok, mrsavko)

 

# posao (nema kvalifikaciju), sve sem fizikalije. Voljan je da radi.

 

************************

 

Dobra vest je sledeca, predsednik jedne firme stipendira najmladjeg sina i cerku sa po 10.000,00 dinara mesecno. Ali, to jos nije finalno niti potpisano. Nemojte da mislite da je 10.000,00 din mnogo, cerka je krenula u srednju PKB, sa 2 meseca zakasnjenja zbog finansija, u Kikindi i autobus je samo 3.200,00 dinara mesecno.

 

To je to sto smo zapisali, dajte ideje ako mislite da fali nesto. Zena je jako skromna.

 

Bacite se na posao kao i ja i vidite za ovo gore navedeno, opet, ko gde moze da pomogne jer je svaka pomoc dobrodosla za ovu porodicu :takoje:

 

Sutra stavljam broj ziro racuna kao fond za pomoc.

 

P.S.

Ovi fudbaleri jos nisu odrzali obecanje, cisto da znate.

 

Otvoren je novi žiro račun gde možete da napravite vaše donacije.

 

Nažalost ja nisam pravno lice tako da je moralo normalnim putem, iako sam apelovao na službenike intesa banke da izadju porodici Rogulji u susret. Bilo im je naravno žao, ali opet nisu ništa mogli da urade povodom toga.

 

Šta to znači: mesečno održavanje žiro računa je 100,00 din. Otvaranje žiro računa 100,00 (plaćeno)

 

Ovo nije tragično, ali opet bolje ovoj nesrećnoj porodici dati +100,00 din mesečno nego banci.

 

****************************

 

NOV ŽIRO RAČUN: 160-5200100135709-05

 

****************************

 

Svaka donacija biće objavljenja, svako će imati uvid u finansije. Nema skrivanja, nema tajni! Dogovorom svih delimo novac na najpotrebnije stvari, kao što su primera radi drva za ogrev i sl.

 

Navalite sada, zima stiže! :takoje:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Evo da citiram Marijanu:

 

Zainteresovani mogu poslati pomoć na adresu: Radmila Rogulja, Ulica Žarka Zrenjanina 1/c, 23 274 Bočar kod Novog Bečeja, ili na broj žiro računa 160-5600100 193170-28 Banca Intesa. Hvala!

 

Po mom mišljenju kada se već organizuje akcija bolje je odneti konkretno stvari, hranu i koliko toliko novca da se pomogne ljudima.

 

Kao što sam rekao, ide se u četvrtak, ali se za sada skoro niko nije javio da konkretno pomogne.

 

Za nas beogradjane možemo da se dogovorimo recimo da se nadjemo u sredu uveče na ušću pa da priložite šta možete kako bi u četvrtak ujutru samo krenuo, za ljude iz ZR i NS tu je Marijana. Ukoliko neko želi da ide za Novi Bečej može samnom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Nemam trenutno zvučnike, ali po vašim reakcijama možda je i bolje što nemam, ali voljan sam da pomognem ako ništa više bar sa 1000 dinara.

Marko, mislim da bi trebao da poslušaš savet i da se organizuje neki račun na koji bi ljudi mogli da uplate novac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Evo ovako je najbolje.

 

Ja ću u sredu (24.11.2010.) u 20:00 časova doći na ušće kod vašeg i našeg opšte poznatog kluba. Svi koji žele da pomognu, nebitno jel odeća, hrana, novac, ćebad ili bilo šta mogu to da učine time što bi to doneli na navedenoj lokaciji, a ja ću u četvrtak odneti vašu i moju donaciju porodici Rogulj.

 

Spisak ljudi koji su pomogli će biti objavljen.

 

P.S.

 

Sramota da je ovakav mali odziv!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

ja pratim i u toku sam...

 

Ako možeš da pomogneš javi se Marijani, pošto si iz okoline NSa.

 

Reci samo da je sa bjb foruma, obaveštena je ona o temi ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

imam jedan prjedloh. zašto se nebi, u dogovoru sa organizatorima BJB žurke 02.12.2010.te na ulazu na žurku, postavila kutija za novcanu pomoc toj familiji. mislim da bi svako mogao ubaciti novca u vrjednosti jednog,dva ili tri piva pa puta broj gostiju..... skupilo bi se za ogrijev i još ponešto. nakon žurke bi neko ili nekolicina sve to ljepo mogli odnijeti sa ostalim prikupljenim materjalnim sredstvima i bar na kratko usreciti tu familiju.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

mile postujem tvoj predlog i treba tako ali bezveze da je zainteresovanost mala ako je organizovan prevoz iz su, ns i jos u bg-u ima nacin da se ljudi okupe..... u svakom slucaju nije na odmet na oba nacina se organizovati. neka neko drugi preuzme na sebe to i obavesti ostale bjb-ovce o tome. mislim da je sa markove strane ovo dovoljno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Žiro račun nije potpun, ima razmak u brojevima a uobičajeno je da ga nema. Ko može da proveri?

 

Broj žiro računa ima adekvatan broj karaktera tj brojeva tako da jeste pravilne forme. Možda je razmak stavljen radi preglednosti ili greška pri kucanju. Bitno je samo da neko potvrdi da su brojevi tačni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Evo da citiram Marijanu:

 

Zainteresovani mogu poslati pomoć na adresu: Radmila Rogulja, Ulica Žarka Zrenjanina 1/c, 23 274 Bočar kod Novog Bečeja, ili na broj žiro računa 160-5600100 193170-28 Banca Intesa. Hvala!

 

 

 

Između 5600100 i 193170 je razmak što verovatno ne treba al bi valjalo da se proveri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Ma nije poziv na broj. Definitivno je to broj računa koji treba da glasi ovako:

160-5600100193170-28

 

Valjda neko od vas ima račun u Intesa-i? Ja sam uporedio broj cifara sa mojim računom i sve se poklapa. Ali za svaki slučaj neka se proveri jer i ovako je teška situacija pa da nam još i banka ne zagorčava život ako slučajno uplatimo na pogrešan račun.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Opravo mi je Marijana odgovorila da ništa ne može potvrditi u vezi broja žiro računa tako da je bolje da niko ništa ne uplaćuje za sada već da se nađemo kako je Marko predložio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Opravo mi je Marijana odgovorila da ništa ne može potvrditi u vezi broja žiro računa tako da je bolje da niko ništa ne uplaćuje za sada već da se nađemo kako je Marko predložio.

 

upravo sam ovo hteo da napišem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Biće loše vreme što će otežati odziv a sa žiro računom će sigurno pomoć biti mnogobrojnija. Nemoj da se odustaje od njega, sutra je radni dan i može se proveriti broj u banci. Sigurno je moguće i običnim pozivom bilo koje ekspoziture uz objašnjenje o čemu se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Biće loše vreme što će otežati odziv a sa žiro računom će sigurno pomoć biti mnogobrojnija. Nemoj da se odustaje od njega, sutra je radni dan i može se proveriti broj u banci. Sigurno je moguće i običnim pozivom bilo koje ekspoziture uz objašnjenje o čemu se radi.

 

I ja verujem da je tako. Ajde neka to još neko preuzme na sebe za slučaj da ja ne stignem ali ću se potruditi da dobijem informacije koje nam trebaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja