Jump to content

Moto Zajednica

Jel možemo da ignorišemo činjenicu da ljudi nemaju šta da jedu?

Recommended Posts

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Šta reći, žalosno da žalosnije ne može biti. Ono što je najgore ovoj porodici će pomoć biti potrebna na duže staze.

 

U toku je sakupljanje donacija za Sremčicu i Kulinu u sklopu naše redovne humanitarne akcije. Bez obzira što će pomoć otići ove nedelje u Bočar, mi ćemo sigurno od svega što prikupimo odvojiti deo toga i poslati ovoj nesretnoj ženi i njenoj divnoj deci.

 

To naravno ne znači da svako ko može i koliko može što pre uplati neki dinar donacije i ne pošalje što može već sada.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Dolazim u sredu uvece, samo precizirajte gde tacno :( ne mogu mnogo da pomognem ali siguran sam da je njima trenutno svaki dinar zlatan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

trebalo bi naci nekog lokalnog pekara,sa njim se dogovoriti da svaki dan makar hleba imaju pa se njemu plati mesecno! pri tome mislim na neke duze staze!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Sreda 24.11.2010. u 20:00, gde se standardno okupljamo, Mad Max, Ušće

 

Crni polo, reg. BG-997......

 

Staviću ovo i na prvoj strani.....

 

P.S.

 

Iz nekog čudnog razloga ne mogu da prepravim prvi post na temi.

 

Još jednom moj mob. 061/2225581 za beogradjane

Marijanin mob. 061/2129993 za ZR i NS ukjlučujući bližu okolinu.

 

Čeka se i dalje potvrda za žiro račun.

post-10974-067743100 1290437707_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Марко ако не буде њиховог жирорачуна јел може твој, па да теби уплатимо (ко колико може) пошто не могу стићи до ушћа....?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

da li je neko uspeo da proveri u intesi za z racun? Ja sam upravo sa posla i nisam bila u mogucnosti danas. upravo sam kuci donela prvi prilog hrane i odece, od vas forumasa odavde i to je za svaku pohvalu-vidim da imate dosta akcija, samo tako nastavite. nadam se da cemo do cetvrtka sakupiti dosta. pozovite sto vise ljudi da se prikljuce. slatkisi, ulje, brasno, samponi, sapuni, cebad, odeca-bukvalno sve one stvari koje koristimo svaki dan njima su luksuz i oni to nemaju. mozda bi za sada ipak bilo bolje da im se stvari nose, ili novac preda, a cim potvrdimo z racun onda je to neko trajnije resenje i bukvalno svaki mesec moze neko izdvojiti 50 din, ili 100.00 ili vise pa barem jednu prosecnu platu da im sakupimo ... ne znam svaki predlog je dobrodosao... ovo je sve privremeno resenje, ljudi su gladni svaki dan, i to ne samo ova jedna porodica, na zalost ali eto... hvala vam svima na odazivu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

hmmmmmmm,kako ide ono sa sms sakupljanjem? mislim da je tako "komotnije" za vecinu! znam da fantaziram ali polazim sa prakticne strane!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Uplatite na moj žiro račun, dok ne napravimo poseban za porodicu Rogulj, pošto nije sigurno da li je ovaj navedeni tačan. Ja ću u četvrtak pre nego što krenem da dignem novac.

 

 

Ime: Marko Džalev

 

Banka: Intesa

 

Žiro račun: 160-5200100056558-02

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

 

Ime: Marko Džalev

 

Banka: Intesa

 

Žiro račun: 160-5200100056558-02

 

Управо сам ти уплатио (преко нета) 1000 дин, стварно ми је жао што НЕМАМ више да помогнем овим људима.

Живот је стварно суров....0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

 

Ime: Marko Džalev

 

Banka: Intesa

 

Žiro račun: 160-5200100056558-02

 

Управо сам ти уплатио (преко нета) 1000 дин, стварно ми је жао што НЕМАМ више да помогнем овим људима.

Живот је стварно суров....0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif

 

Koliko god možemo da odvojimo njima mnogo znači.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Koliko ja shvatam mislim da naglasak treba biti na gotovom novcu i hrani. A kad kazem hrana mislim da je bolje da kupimo par velikih vreca brasna, tjesteninu i konzerve. Mislim da je odlican predlog da se kod lokalnog pekara uplati novac koji mogu da iskoriste.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Koliko ja shvatam mislim da naglasak treba biti na gotovom novcu i hrani. A kad kazem hrana mislim da je bolje da kupimo par velikih vreca brasna, tjesteninu i konzerve. Mislim da je odlican predlog da se kod lokalnog pekara uplati novac koji mogu da iskoriste.

 

Da, dobra je ideja, obićićemo par pekara u Novom Bečeju da vidimo kakve su mogućnosti da se uplaćuje jednom mesečno za osnovne svakodnevne namirnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Koliko ja shvatam mislim da naglasak treba biti na gotovom novcu i hrani. A kad kazem hrana mislim da je bolje da kupimo par velikih vreca brasna, tjesteninu i konzerve. Mislim da je odlican predlog da se kod lokalnog pekara uplati novac koji mogu da iskoriste.

 

Da, dobra je ideja, obićićemo par pekara u Novom Bečeju da vidimo kakve su mogućnosti da se uplaćuje jednom mesečno za osnovne svakodnevne namirnice.

 

Ideju je dao svetac

 

trebalo bi naci nekog lokalnog pekara,sa njim se dogovoriti da svaki dan makar hleba imaju pa se njemu plati mesecno! pri tome mislim na neke duze staze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Koliko ja shvatam mislim da naglasak treba biti na gotovom novcu i hrani. A kad kazem hrana mislim da je bolje da kupimo par velikih vreca brasna, tjesteninu i konzerve. Mislim da je odlican predlog da se kod lokalnog pekara uplati novac koji mogu da iskoriste.

 

Da, dobra je ideja, obićićemo par pekara u Novom Bečeju da vidimo kakve su mogućnosti da se uplaćuje jednom mesečno za osnovne svakodnevne namirnice.

 

Ideju je dao svetac

 

trebalo bi naci nekog lokalnog pekara,sa njim se dogovoriti da svaki dan makar hleba imaju pa se njemu plati mesecno! pri tome mislim na neke duze staze!

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

kazem iz razloga da ce sigurno makar to imati na stolu! samohrani sam otac sa dva sina,ne mogu da ne razmilsjam racionalno jer mi je svaki dan takav! a verujem da se mozemo organizovati i oko knjiga za decu,znam da je svima taj septembar rak rana ali ipak mi je lakse da odvojim par 100din nego da ocekujem da meni neko da daje!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Da ne zaboravimo i da ide zima, sneg, led, hladno... Oni nemaju skoro ni sa cim da se greju.

 

Mozda je kratak rok sad za cetvrtak, ali cetvrtak svakako nije poslednji dan kada treba da pomognemo ovoj porodici. Mogli bismo se organizovati pa sakupiti za drva za ogrev. Mislim da dosta nas moze da izdvoji iz svoje supe dzak drva, a u krajnjem slucaju mozemo u trznim centrima tipa metro, uradi sam, merkur,... kupiti one dzacice drva... popularne za 1 maj i izlete. Ne verujem da je cena tog dzacica nesto velika.

 

Ja cu videti da se nekako organizujem u kratkom roku, posto samo ovu temu tek malopre video, ali se nadam da ce ova inicijativa da potraje i da cemo posle ovog prvog napora da odrzimo ovu akciju dugotrajnijom.

 

*************************

Molio bih autora teme da sakupi sve validne informacije, telefone, kontakte, brojeve racuna,... i sve postavi u onaj prvi post. ukoliko nema prava da ga izmeni neka se javi meni ili bilo kom drugom uredniku ili adminu da te podatke postavi u prvi post. A naravno tema ce biti lepljiva, t.j. postavicemo je da stalno bude na prvoj strani podforuma.

 

Zalosno je i velika sramota drzave da jedna ovakva porodica u ovako jadnom stanju ima pravo na samo tih 6000din pomoci i bas zato moramo da im pomognemo i to ne samo jednokratno vec na duge staze. Zeleo bih kada bi svako od nas dobro razmislio i pokusao da nadje o svojoj okolini neke osobe koje bi mogle da urade nesto po pitanju ovog slucaja na nekom visem planu... nesto vise od onoga sto mi mozemo da uradimo. Prosledite link ka ovoj temi svima koje poznajete, prijateljima, poznanicima,... onima koji smatrate da imaju sluha, i mozda cemo im zivot uciniti malo boljim... mozda cak i decu uspemo da skolujemo

 

**********************

Kakvo je stanje motorista na nasem forumu sto se tice Beceja i okoline? Ima li ih u nekom ozbiljnijem broju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

 

Zalosno je i velika sramota drzave da jedna ovakva porodica u ovako jadnom stanju ima pravo na samo tih 6000din pomoci

na zalost jeste,ko god se nije ocesao o drzavne jasle pojma nema koliko je to jadno i mizerno! a spominju se neki cenzusi i proseci kada se argumentuje zasto dobijas ili ne neku od pomoci,bilo to deciji ili nedaj boze nesto gore!

jos uvek mislim da bi pozivanje nekoga broja ili vec nesto slicno u mnogome povecalo i dobrinelo po pitanju brojnosti i kolicine sredstava! mozda lupam jer neznam kako ide sa tim ali............ne moze da skodi! ne secam se kako stoje sa strujom,ali uvek se moze naci neki tv ili neki stari komp!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Za SMS varijantu se jednom razmatralo. Ne secam se vec u vezi cega. uglavnom, mnogo birokratije, ugovora, papira,... i na kraju veci deo novca od SMS-a ode na taxe, poreze, budzet... i jedva nesto ostane za ono za sta bi trebalo da ide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

nekada se po firmama to zvalo "kasa uzajmene pomoci",odvajala se neka suma i po potrebi se odlucivalo kome da se da i za koje namene! licno mi nebi bilo problem npr 100din svaki mesec,pa koliko nas ima,pa ako treba za deda mraza neka osnovica postoji za prvu ruku! ako treba za ovako nesto neka prva pomoc moze da se uradi! recite ako OFFujem temu,samo glasno razmisljam!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

nekada se po firmama to zvalo "kasa uzajmene pomoci",odvajala se neka suma i po potrebi se odlucivalo kome da se da i za koje namene! licno mi nebi bilo problem npr 100din svaki mesec,pa koliko nas ima,pa ako treba za deda mraza neka osnovica postoji za prvu ruku! ako treba za ovako nesto neka prva pomoc moze da se uradi! recite ako OFFujem temu,samo glasno razmisljam!!

 

Mislim da je ovo dobra ideja i da zasluzuje odvojenu temu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

*************************

Molio bih autora teme da sakupi sve validne informacije, telefone, kontakte, brojeve racuna,... i sve postavi u onaj prvi post. ukoliko nema prava da ga izmeni neka se javi meni ili bilo ugom uredniku ili adminu da te podatke postavi u prvi post. A naravno tema ce biti lepljiva, t.j. postavicemo je da stalno bude na prvoj strani podforuma.

 

Sve će se znati u cetvrtak kada se budemo vratili onda cu postaviti sve informacije, a u povratku ću otvoriti nov ziro racun u njihovo ime.

 

Treba napraviti plan kako raspodeliti novac za duge staze. Naravno da su hrana, odeca i grejanje trenutno najbitnije, ali treba videti za malu i dati joj sansu da ide u srednju skolu.

 

Razgovarao sam sa Marijanom o tome, internat u NSu je negde oko 5-10 hiljada mesečno, a srednja saobraćajna je u blizni (izrazila je želju da bude saobraćajni tehničar, pa makar da joj se to ispuni). E sad pošto su socijalni slučaj možda se u dogovoru sa gradom NSa dobije džabe smeštaj, ali to ćemo sve istražiti. Možda ima neko od nas ovde koji rade za grad, pa da pomogne u startu sa papirologijom.

 

Kad istražimo sve malo bolje, razradimo ideje i strategiju neće ništa biti teško ako postoji dobra organizacija i naravno volja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Za ta mesta srednjoškolci mogu da konkurišu od 7. do 14. jula, dakle čim vide u koju su se školu upisali, dok roditelji moraju da spreme 4.900 dinara mesečno (duplo više od toga participira država), piše današnji “Blic”.

 

U Srbiji postoji 61 učenički dom, od toga je 30 namenjeno srednjoškolcima, a tu su 28 internata i tri socijalne ustanove. Prijavljivanje za slobodna mesta okončava se 14. jula, a najkasnije pet dana posle toga biće objavljene preliminarne rang-liste, dok će spisak postati konačan nakon razmatranja prigovora na preliminarne liste.

 

Sve u svemu, već tokom jula će roditelji i učenici znati u koji dom su primljeni, tako da mirno mogu da se pripremaju za početak školske godine.

 

Na pitanje postoji li popust za treće dete koje se smešta u učenički dom, u Ministarstvu prosvete kažu da takvih porodica ima veoma malo, a da popust zavisi od materijalno-socijalne situacije svake porodice posebno.

 

Ukupna cena ishrane i smeštaja u ustanovama učeničkog standarda, za učenike čije se školovanje finansira iz budžeta, tokom jednog meseca košta 15.096 dinara. Roditelj plaća 4.900 dinara, a na teret budžeta je 10.196 dinara po učeniku. Pojedinačna dnevna cena ishrane za učenika je za doručak 21 dinar, za ručak 42 dinara, a za večeru 35 dinara.

 

 

 

 

evo tako pise na sajtu ministarstva. e sad-ako ste na budzetu dobro je ako niste.... uglavnom eto, jos za srednju skolu pinki da vidimo al to cu proveriti u skoli.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Bilo bi lepo kada bi neko ovde u nekom momentu napisao sta se prikupilo. Ne mislim na novac, vec na ostale stvari.

 

Ne smemo zaboraviti cinjenicu da nemaju struje i samim tim ni frizider, zamrzivac. Mora se paziti kakva hrana ce se prikupiti, zbog cuvanja i skladistenja. Takodje odredjena vrsta hrane i prehrambenih proizvoda koji se sporije trose, tipa brasno, ako se sakupi prevelika kolicina koja ce da stoji u nekom cosku, moze izazvati navlacenje miseva i pacova.

 

Da me ne bi niko pogresno razumeo... ne kazem da ne treba da sakupimo vecu kolicinu, vec da budemo pazljivi sta je u pitanju i, naravno, da ne razmisljamo jednokratno. Bolje da im u redovnim intervalima pomazemo korisno, nego da im doturimo sad mnogo toga sto ce se pokvariti.

 

*****************

Razmisljam o drzavnoj sramoti koja za ovakav slucaj izdvaja 6000din. Mozda bi i taj racun koji ce se otvoriti za porodicu trebao da bude otvoren bas na porodicu, ili nekako. Sve se plasim da jadnoj gospodji ne porastu primanja u ocima drzave pa da izgubi neko od svojih prava na besplatne/jeftine lekove i lecenje ili nesto slicno, ili cak i na tih 6000din!!!

 

*****************

U celoj ovoj prici, koja je svakako veoma tuzna i pretuzna... Ima ljudi i pored nas koji ce posle ovog klipa da pomognu koliko toliko, bar se nadam. Nesto hrane, ogreva,... Svakako, verujem da se i bajkeri mogu organizovati pa sa vremena na vreme pomagati ovu porodicu. Sinoc sam imao problema da zaspim razmisljajuci o devojci koja bi zaista zelela da nastavi skolovanje. Za mene licno, bi najveci uspeh bio kada bismo uspeli da izdejstvujemo to. Ako iko zna ikoga u nekim tamo sluzbama i sivim kancelarijama, a taj neko mozda zna nekoga, ko zna nekoga, ko ima neki pecat koji bi mogao da udari na neki papir i da ta devojka dobije besplatan dom i menzu...... uhhh, nemojmo biti lenji da okrenemo sve telefone za koje mislimo da mogu biti korisni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Citam sad sve iz pocetka... ako sam dobro shvatio, troskovi za smestaj i ishranu po jednom uceniku su mesecno 4900din? Ne cini mi se nedostizno ovo! Cak iako bi trebalo odraditi za dvoje dece. Imali bismo 6 meseci da oformimo neki fond za tu namenu

 

Zamolio bih upucenije da se raspitaju tacno za uslove dobijanja ovoga kako bismo znali sta treba spremiti i koliko.

 

E a sad jos jedno pitanje za neke strucnjake ako ih imamo medju nama... Da li u Srbiji postoji mehanizam koji bi omogucio da pojedinci i firme koje doniraju sredstva u fondove humanitarnog tipa, da im se ta suma odbije od poreza? Ukoliko to funkcionise, smatram da bi to olaksalo potragu i pronalazenje nekog sponzora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Republika Dorćol
  • Motocikl: Benelli TRE1130K

Citam sad sve iz pocetka... ako sam dobro shvatio, troskovi za smestaj i ishranu po jednom uceniku su mesecno 4900din? Ne cini mi se nedostizno ovo! Cak iako bi trebalo odraditi za dvoje dece. Imali bismo 6 meseci da oformimo neki fond za tu namenu

 

Zamolio bih upucenije da se raspitaju tacno za uslove dobijanja ovoga kako bismo znali sta treba spremiti i koliko.

 

E a sad jos jedno pitanje za neke strucnjake ako ih imamo medju nama... Da li u Srbiji postoji mehanizam koji bi omogucio da pojedinci i firme koje doniraju sredstva u fondove humanitarnog tipa, da im se ta suma odbije od poreza? Ukoliko to funkcionise, smatram da bi to olaksalo potragu i pronalazenje nekog sponzora

 

Odbitak je moguć samo ako se ide preko neke registrovane organizacije koje se bavi humanitarnim radom ( Crveni krst itd.) ali i tu ima "začkoljica". Ovo se priznaje samo do iznosa od 3,5% od ukupnog prihoda. U svakoj drugoj varijanti ne postoji povraćaj PDV-a niti bilo kakva olakšavajuća "okolnost" za potencijalnog donatora. U slučaju Kraljeva http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/55924-donacija-gradu-kraljevu/ iznos PDV-a od 18% za dva stambena kontejnera je bio oko 160.000,00 dinara pa napravite računicu koliko bi samo ovaj iznos jednokratno značio ovoj nesrećnoj porodici. Šta reći a ne zaplakati...1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja