Jump to content

Moto Zajednica

Sta kupiti, Yamahu Virago 535 ili Kawasaki EN 500 i zasto?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

odluu moras doneti sam evo ja jos odlucujem i kupujem pa ti mogu reci ukratko nesto naravno neko iskusniji ce me ispraviti ako pogresim.

 

Vulkan ima vazdusno/vodeno hladjenje virago vazdusno prednos vulkan

virago je V masina - lespi je za klasu po meni

virago ima kardan - po meni prenos zbog odrzavanja cak jedini u toj klasi ima

virago nekako ima lepsi zvuk bas danas sam ih slusao na skupu

e za virago kazu da je kratak ( isti je ram i za 125 i za taj ) na en-u suvvozac sedi po meni malo nelagodnije

 

iskreno ja bih uzo virago , mada ima tu i drugih igraca na sceni ... ko je reko Honda ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2630 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Imas u gradu i Virago 535 extremno ocuvan, i obe varijante EN 500, pa malo sedi,probaj.

Meni je EN 500 lepsi, ali kardan na 535 je plus.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 203 postova
  • Lokacija: Patkovgrad
  • Motocikl: Yamaha Virago

535 je definitivno bolji.

Jednostavno vazdusno hladjenje( nema hladnjaka.ventilatora,vodene pumpe i slicnih stvari koje znaju otkazati)

Zvuk masine je ekstra.

Izgled ....eh sta reci prelep....

Firma Yamaha je za kavu 3 klase ispred.

Znaci nema dileme 535 i pazar je bez greske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica

Samo ste potvrdili ono sto sam prosto nekako osecao, zaljubio sam se u taj motor cim sam ga video. Mislim da dileme nije ni bilo, samo sam zeleo da cujem i vase misljenje. Hvala drugari!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg
U Sabac cu navratiti u svakom slucaju :-)

virago je lep motor ali mu je glavna mana velicina a i anlaser tj do 97 godine je problem anlaser, malo se raspitaj kod majstora.

evo ti broj coveka iz Mitrovice da vidis njegov. pa cemo razgovarati dalje

064 6522600

njegov je jedini u mitrovici en 500 c 1997 decembar

promenices misljenje u momentu

POZDRAV

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg
video sam taj Kawasaki' date=' extra je, cuo sam da ga je kupio u Sapcu, eto sad znam da je od tebe kupio :-)[/quote']

U Sapcu trenutno ima 5 kawasakija en 500c kupljenih od mene a to ti je dokaz posto je vrlo tesko prodati u svom gradu motor ili auto svejedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Budva - Rezevici

Imao sam Viraga 535 i pricam iz svog iskustva!

-Ima vazdusno hladjenje i to nije nikakav problem, po tom pitanju i ja sam bio u frci.Pa sam kupio merac tenperature koji se safi umesto cepa od ulja i na njemu je crveno od 120celziusa ili 140 neznam tacno a pri naj tezoj voznji za hladjenje agregata(letnji defilei po 20km i serpentine od Kotora na Lovcen na 35 u hladu) nije bilo problema temperatura je bila 98-100 stepeni celzijusa a kada se motor ugasi se popne na 105 i onda se spusta kako se motor hladi.Mislim da je kod Viraga vazdusno hladjenje samo prednost!!!

-Kardan je savrsen prenos za Custom,Coper i Touer motore!-velika prednost u odnosu na Kawu EN500!

Ako se odlugis za Viraga nemoj da uzimas verzije sa 25-30konja stvarno su slabe nego sa 44konja i sa "pravim"rezervoarem a ne sa onim ispod sedista!n6PXE_buljaricaprolece04ti9.th.jpg

Ako nisi vislji od 180 i stvarno zelis da vozis chopera srednje klase sa Viragom ces se slatko navozati!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R
Sta kupiti' date=' Yamahu Virago 535 ili Kawasaki EN 500 i zasto?[/quote']

Doco maaalo je to...brzo æe ti dosaditi,pa æeš veæ za par mjeseci tražiti nešto "krupnije".Jesu lijepi,jesu dobri,jeste da se teško odluèiti koji...ali trebalo bi ih malo "podgojiti" :food:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg
Doði do mene pa probaj EN' date='pa naði nekoga ko ima viraga i tako æeš najbolje znati šta ti odgovara[/quote']

ma sta kod tebe, nek dodje kod mene :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg
svejedno važno je probati

ma ko sedne na 535 a posle na en 500 taj se ne vraca na 535

neko tu nabaci da je kawasaki 3 mesta ispod yamahe, taj mora da je jeo bunjika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg
svejedno važno je probati

ma ko sedne na 535 a posle na en 500 taj se ne vraca na 535

neko tu nabaci da je kawasaki 3 mesta ispod yamahe' date=' taj mora da je jeo bunjika[/quote']

ajd u ovoj klasi

535 protiv en 500

750 protiv vn 800

1100 protiv vn 1500

a tek vn 2000 ccm

pa ljudi o cemu pricamo

to su bicikla u odnosu na kawasaki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Dok, izbor motora je vrlo subjektivna stvar. Estetika je sigurno jedan od glavnih kriterijuma. Tu sva prica prestaje. Oba motora su definitivno dobra. Ne znam koliki si po gabaritima, ali si vec cuo da je En veci, i par konjica jaci. Ne mogu da ne odgovorim na opasku za kardan: da li ste nekad vozili motor koji ima pogonski remen?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg
Dok' date=' izbor motora je vrlo subjektivna stvar. Estetika je sigurno jedan od glavnih kriterijuma. Tu sva prica prestaje. Oba motora su definitivno dobra. Ne znam koliki si po gabaritima, ali si vec cuo da je En veci, i par konjica jaci. Ne mogu da ne odgovorim na opasku za kardan: da li ste nekad vozili motor koji ima pogonski remen?[/quote']

nije bas par konja razlika a EN imas i sa lancem i remenom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

po meni kawa 500 definitivno bolja,cak i stari ltd 450 ozbiljnije izgleda! ono sto ti drug rece ima problem sa anlaserom iskustvo na virago 1100 sto se tice sistema za hladjenje kod kawe funkcionise besprekorno, viraga znaju siliti,vazdusar a i ne trpi bas maltretiranja. SLAG ODOZGO----KAWA jeuradjena bas u JENKI stilu sto vozaci castom-a posebno uvazavaju (kad razmislis nekad o prodaji). Zasto stari LTD 450 ima slicnu cenu kao virago 535?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja