Jump to content

Moto Zajednica

Metalna ploča za GIVI topcase!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Lepo su mi svi govorili da se na offroad ne ide sa okačenim topcase-om. Znam ja to i sam, međutim kada je euforija velika, često se zaboravlja na banalnosti i sitnice. E, tako sam ja u subotu totalno smetnuo s uma da je za offroad po Kepojebini trebalo skinuti kofer :)

Epilog: Skršena plastična noseća ploča po pola, te zamalo izgubih ceo veliki Givi kofer. Gumene gurtne su mi tada bile najbolji prijatelj, pa je kofer maximalno izvezan, ipak bezbedno stigao kući.

 

Majstor Branko (aka Svetac) mi je onomad napravio sjajnu mrežicu za zaštitu farova, pa ajd' da vidimo da li će znati da napravi i nešto malo komplikovanije :) Elem, glavna ideja je bila da se postojeći plastični nosač nekako odozdo pojača nekom konstrukcijom od izvarenih cevki. Tražili smo po internetu Givi ploče, kad se najednom ukazala METALNA ploča!! Odmah je pao dogovor da pravimo nešto slično tome! Kako već imam nosače bočnih kofera, takođe za Givi Monokey sistem kačenja, odlučili smo da bravicu i ona dva "pipka" na koje se kači zadnji deo kofera skinemo sa jedne strane i iskoristimo ih za nosač topcase-a. Bočne kofere kačim 2 puta godišnje, a topcase skoro nikada ni ne skidam (osim od sada na offroadu :) ).

 

Čim smo smislili šta nam treba, Svetac je prionuo na posao. Ja sam manje-više samo smetao i zakerao, a malo i pridržavao kada je bilo potrebno :D

Ideja je bila da napravimo nešto što liči na ono što smo videli na netu, a da po dimenzijama odgovara puknutoj ploči koju sam imao na Africi. Ploča je zamišljena da ima dva radijusa od savijenih cevi, međusobno povezanih cevkom i metalnim trakama na koje će se montirati elementi skinuti sa bočnog nosača.

 

Prvo je ravnu cevku počeo savijati nekom čudnom bravarskom metodom savijanja "na hladno". Cevku je na određenim mestima zasekao fleksom i onda ih po tim usecima savijao. Počeo je od spoljnjeg radijusa:

 

nosac01.jpg

 

Zatim je zavarena donja prečka:

 

nosac03.jpg

 

nosac04.jpg

 

a potom zavareni rezovi koji su služili za savijanje:

 

nosac06.jpg

 

nosac07.jpg

 

Nakon toga je počelo savijanje cevke za unutrašnji radijus:

 

nosac08.jpg

 

nosac09.jpg

 

U primeru koji smo našli na internetu, bile su dve poprečne cevi za ojačanje konstrukcije. No, kako je ono pravljeno od aluminijuma, a naša varijanta od gvožđa, dogovorili smo se na licu mesta da je sasvim dovoljna i jedna cev. Zavarena je i ova cev, pa su varovi lepo obrušeni:

 

nosac10.jpg

 

I onda, jedna proba, čisto da vidimo kako će to da izgleda na motoru:

 

nosac11.jpg

 

Rezultat je obećavao, ali je do finalnog proizvoda bilo još mnogo da se radi. Sledeći korak je bio varenje metalnih traka u kojima će biti ubušene rupe za elemente sa bočnog nosača, kao i rupe za šarafe kojima će se cela skalamerija prišrafiti za motor.

 

Zavarene trake i izbušene rupe za pričvršćivanje:

 

nosac12.jpg

 

Tačan položaj rupa je prenesen sa bočnog nosača specijalnom kompjuterskom obradom :) i posebnim alatom:

 

nosac15.jpg

 

Zatim, malo finog turpijanja i doterivanja:

 

nosac16.jpg

 

I na kraju farbanje i sušenje:

 

nosac17.jpg

 

Došao je trenutak da pričvrstimo gotov nosač na Afriku:

 

nosac18.jpg

 

Gotov i montiran finalni proizvod izgleda ovako:

 

nosac19.jpg

 

nosac20.jpg

 

nosac21.jpg

 

nosac22.jpg

 

Krajnji rezultat je prevazišao i moja najoptimističnija predviđanja!! Nosač izgleda lepo, funkcionalan je isto kao i stari, čak i bolji za nijansu. Sada je kofer odlično utegnut i nema mrdanja tamo-amo za par milimetara, a što je bio slučaj sa originalnom plastičnom Givi pločom!

 

Jedina mana koju svemu ovome mogu da nađem je nešto veća težina, pošto je sve urađeno od metala, ali je nosivost i trajnost više nego značajno bolja.

 

Majstor Svetac je napravio vrhunski posao i sada moja gospodža ponovo ima svoj naslon :) a i ja sam prezadovoljan! Alal vera, majstore! :care: Sad mogu ponovo na offroad :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

pred poslednja slika govori u prilog toga ("teraj djubre is dvorista") koliko mi je stalo do toga posla oko paprike! :nanana:

mada naviknut na onu staru "kad je muka ajde djuka,kad jebedu djuku ne zovedu" :fajt2: ,odradio sam od prirucnih materijala! :takoje:

bitno da je jager,zadovoljan novi nosacem! :dobar: naravno i njegova lepsa polovina ima gde da se nasloni dok spava! :moto1:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

jos da nisam zapinjao za jagera koji se druzio za dorom(hasky,koji vole druzenje) i da nije kasnio kao i obicno,mozda bi i lepse ispalo! no verujem da bise nekom drugacijom zastitom npr plastificiranje dobio lepsi krajnji izgled!

no,kazu ljudi "za koga je,dobro je"! :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Extra odrađeno ;)

 

Svaka cas majstori..

 

Sad ce mu biti lakse da ga dize na tocak :lol:

 

jeste ali mu je sada top speed pala sa 130 na 117kmh :P:P:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Bar da imas jednu kvalitetnu stvar na tom motoru. :) Kad to nije ram, agregat, struja i karburatori onda bar da imas kvalitetnu plocu za kofer. Svidja mi se kako je ispalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Brutalan dizajn ali efikasan. Za koga je, drugačije ne vredi da bude (jel tako, Popsy?) :nanana:

 

Baš tako :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Bar da imas jednu kvalitetnu stvar na tom motoru. :) Kad to nije ram, agregat, struja i karburatori onda bar da imas kvalitetnu plocu za kofer. Svidja mi se kako je ispalo.

 

 

Uuuuuuuuuuuuu... Jageru! :offtopic::Hitman:

 

:D :D :D :D

 

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Eeeh... Šteneraš je to. Moraš imati razumevanja za njegov mali, nerazvijeni mozak. Šta ću sa njima kad su naši :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Lepo al imam jednu zamerku:D Kad ste vec sve to radili trebali ste napraviti i naslin za suvozaciciu da se ne naslanja na kofer nego na nosac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Lepo ispade nosač kofera.

 

Jageru al mislim da ćeš morati i rep da ojačaš usled prekomerne težine opreme na AT :zvizduk:

 

 

Jel reši ti onaj krivi korman ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Lepo, lepo......e sad, mi praktičari bi rekli pa mogao si to i gotovo da kupiš.....ima iz kappa-e i nije mnogo novaca ;)

Btw. lepo je ispao i ovaj vaš rad moram priznati.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja