Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki VN 1500 classic

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Kawasaki VN1500 classic, MZ etz 150, IZH Planeta 5...

E sad... Od pre mesec dana sam postao ponosni vlasnik ovog cudovista :care: :care: pa bih voleo da cujem komentare, pohvale i kritike u fazonu/znas li koliko je skupa registracija,koliko trosi i sl/ mi nisu bitne,vec neke prakticne stvari, na sta da obratim paznju, ima li nekih posebnosti vezanih za ovu makinu... Mada, necu se ljutiti za neku pohvalu,hehe... :takoje: :takoje: :takoje: :takoje: :takoje: :takoje: :takoje: :takoje:

post-8173-086595300 1289498395_thumb.jpg

post-8173-038215200 1289498474_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Lep bajk, no savet koji bi ti mogao dosta značiti, uvek u njega dobro ulje i pazi na nivo istog. Prijatelj je imao jednog i nije pazio na ovaj detalj pa mu sad vijamo delove, inače ovaj model ima ležajeve radilice ulivene u blok pa kad riknu menjaš i blok - ni malo jeftin fazon.

 

U svakom slučaju želim ti da te dugo i bez problema služi. Ja sam tek nakon što sam vozio stratoliner-a 1900 otkrio ljubav ka custom-ima od preko 1100cm3. To mi nije ni otprilike isto što i mali do 800-900cm3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Kawasaki VN1500 classic, MZ etz 150, IZH Planeta 5...

Da li je to stvar koja rikne sama od sebe,tj. da li je to neki potrosni materijal,(mislim da nije,nadam se!) ili je dovoljno da budem pazljiv,pa da to predupredim? Mislim na lezajeve radilice...

Hvala Grofe!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Samo pazi na to da uvek ima ulja i da je kvalitetno, ovaj drugar niti je pazio koliko ima ulja a "pametni" je stavio i skroz otvoreni izduv pa nije čuo kad je motor počeo da lupa i eto belaja....i sad kuka ko ranjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Motor je mozda i najbliza kopija harlija iz devedesetih.Ima ga moj prijatelj,cak je i iste boje kao tvoj.Nemam ni jednu sliku sa voznje ovog leta ali on ima pa ga pitat da mi prebaci sa svog kompjuteraa par slika sa nasih voznji.Nisam ga vozio ali sam sedeo na njemu mogu ti reci da mi je mnogo kompakniji nego moj kawasaki vn2000.Sa koferima vetrobranom i dodatnim svetlima izgleda kao policiski Harli.Kad sedis na njemu sve mi izgleda blizu,mozda zato sto je na mom sve daleko i glomazno ali mogu ti reci da su to sigurno dobri motori jer ovde kod mene u Engleskoj ih mislim ima najvise od svih crusera.Ima dobar zvuk izdrzljiv motor,dokazo se brate za sve ove godine.Greske nema a verovatno si se uverio i sam kroz voznju. Meni licno se nesvidja jedino zadnji deo motora kod kardanskog dela(nekako izgleda golo)i zadnji amortizeri koji su napolju.Moje subjektivno misljenje ali da je kao motor odlican to stoji.Cim budem dokopo se slika stavljam.Evo postavit cu ti link ili ga samo copy paste sa youtube kako moj brat probava moj kawasaki vn2000. sve najbolje i uzivaj u voznji kawom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Kawasaki VN1500 classic, MZ etz 150, IZH Planeta 5...

Hvala Slobo za trud! Masina je spakovana na toplo,i ceka prolece, registraciju, vetrobran i crash bar! Do tada cu grickati nokte i pariti oci ovakvim snimcima,hehe!

:takoje: :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

pozdrav i cestitke na PREDIVNOJ masini. Ja planiram da sebi kupim isto takvo cudoviste, koliko sam procitao po stranim forumima samo reci hvale osim za potrosnju. Dali je potrosnja stvarno oko 8L/100km? Gde si ga kupio i koliko si para morao da izdvojis za to zadovoljstvo, pitam cisto informativno da znam da se orjentisem? Jedino nigde nisam uspeo da pronadjem koliki je radni vek masine odnosno koliko kilometara uz dobro odrzavanje moze da proguta, pozdrav i puno srecnih kilometara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Kawasaki VN1500 classic, MZ etz 150, IZH Planeta 5...

Sto se tice cene, izaci ce preko pet hiljada, dok registrujem itd. Kupio sam ga od Lonely Ridera,sa foruma.

Potrosnju nisam jos testirao,vozio sam po gradu samo, i tu je prilicno velika, oko 8, ali mislim da ce na otvorenom to biti oko 6, normalnom voznjom (covece,on na neke 3000 obrtaja ide kao da raketu jases, i cujes kako klaparaju klipovi u cilindru, brojis svaki takt, a letis!) Kad ga registrujem, onda cu ga i testirati, a planiram na leto i do Grcke, pa cu tad i videti!

Neki drugar je pitao za vek trajanja, nasmejali su mu se... Uz kvalitetan servis, verovatno neunistivo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Jos jedno pitanje: jeli to stariji model sa cetiri brzine? iskreno sam se iznenadio da takva masina ima cetvorostepeni menjac, kaniji modeli imaju petostepeni, ali me interesuje licno iskustvo sa cetvorostepenim menjacem posto su dosta povoljniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Kawasaki VN1500 classic, MZ etz 150, IZH Planeta 5...

Jeste, ovaj je cetvorostepeni menjac...

Sta znam, kad ide 100-120kmh, sto mu je optimalna putna brzina, jako lepo i rastereceno radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Nord of country
  • Motocikl: Kawa V2

To ti je kao kod dizela: ubaciš u četvrtu in kruzaš. Na menjač možeš zaboraviti, jer u najvišoj vuče skoro od same nule. :moto3::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Kostolac
  • Motocikl: Yamaha XVS 1100 Dragstar Custom, Puch 50cc

E sad... Od pre mesec dana sam postao ponosni vlasnik ovog cudovista :care: :care: pa bih voleo da cujem komentare, pohvale i kritike u fazonu/znas li koliko je skupa registracija,koliko trosi i sl/ mi nisu bitne,vec neke prakticne stvari, na sta da obratim paznju, ima li nekih posebnosti vezanih za ovu makinu... Mada, necu se ljutiti za neku pohvalu,hehe... :takoje: :takoje: :takoje: :takoje: :takoje: :takoje: :takoje: :takoje:

 

 

Svaka cast na izboru! Prelepa masina i kako cujem, od prijatelja kazu da su prezadovoljni sa svime! Ja vozim vn 8oo classic a u planu mi je vn 1500 jedva cekam! Pozdrav i neka te sluzi sa srecom! :takoje::care::care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto-raven.com, 100 postova
  • Lokacija: Palić
  • Motocikl: Kawasaki VN 1700 Voyager, Kawasaki GPZ 900 R, Yamaha XS Eleven 1100, Suzuki GSXR 1000 L7, NSU OSL 251, BMW R 1150 R Rockster 80 Edition, NSU Prima III, Piaggio Vespa T5, Piaggio Vespa NV 150, Honda CBR 900 RR SC 28, Kawasaki W800 Street, Honda XL 125

Pozdrav drugari ljubitelji Vulcan-a!!!!

 

Ponosni sam vlasnik tri motocikla ( Ducati 996, Kawa Zephyr 1100 i stara Vespa 150 ). Već dugo tražim Kawasaki VN 15: SE:post-31918-0-54340500-1450120806.jpg ili

post-31918-0-38306900-1450125202.jpg

 

.....za primerak na slici sam se bio odlučio pa me neko brži preduhitrio. Oduševljava me ovaj model i upravo ovaj i tražim. Mislim da je prava oznaka motora: KAWASAK VN 1500-B VULCAN.

 

Našao sam u Švajcarskoj jedan 1990-to godište.

 

Da li znate:

  • da li znate da neko prodaje u Srbiji
  • da li ga je neko vozio ( ja sam provozao i bio oduševeljen, a dosta chooper-a sam vozio )
  • ako jeste, molim za mišljenje

Hvala,

 

Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Moj drugar iz kluba vozi tu kawu. Znam da ga je svojevremeno prodavao, pa kako ga nije prodao, ostavio ga je za sebe i vozi ga. Malo je customizovan i izgleda mnogo bolje od oba sa slika iznad.

Ako hoces, mogu da ti prosledim broj telefona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto-raven.com, 100 postova
  • Lokacija: Palić
  • Motocikl: Kawasaki VN 1700 Voyager, Kawasaki GPZ 900 R, Yamaha XS Eleven 1100, Suzuki GSXR 1000 L7, NSU OSL 251, BMW R 1150 R Rockster 80 Edition, NSU Prima III, Piaggio Vespa T5, Piaggio Vespa NV 150, Honda CBR 900 RR SC 28, Kawasaki W800 Street, Honda XL 125

Hvala ti na slanju broja....pozvaću.

 

Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
Pre 3 sati, Igor992 je napisao:

Dobar dan,trebala bi mi pomoc oko motora u pitanju je Kawasaki Vulcan 1500 88god,pa ako ima neko ko bi bio voljan da mi pomogne oko elektronike i ko se razume da me kontaktira.Hvala

Pozdrav kolega. Vozim sličnu kawu ali ti ne mogu pomoći, u elektroniku se ne razumem, u mehaniku još nekako, moj savet ti je da navedeš konkretan problem/e u temi, verujem da će se naći neko ko je slično prošao ili neko ko se razume, ima ih dosta. Kad kažeš elektronika to može biti svašta od svećica, baterije, reglera, mase, namotaja, pumpe za gorivo...do ne znam ni sam čega. Opiši problem. Srećno! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja