Jump to content

Moto Zajednica

Sredjivanje plastika Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

Imam pitanje. jel neko sam sredjivao (citaj farbao) one dve bele plastike na viljusci i branik? Posle puta su mi se malo izgrebale pa sam mislio da ja to sam smirglam i farbam...

 

Ustvari, najveca nepoznanica mi je sto ne znam jel potrebno prvo preci plastiku nekom podlogom za boju ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

To su "kuvane" plastike i na njima nema sanse da se duze zadrzi boja bez ljuskanja, narocito jer su izlozene stalnim udarcima kamencica. Sto kaze busman, bollje probaj da ih ispoliras, mada kako sam cuo i to ide tesko, suvise su mekane za poliranje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Imam pitanje. jel neko sam sredjivao (citaj farbao) one dve bele plastike na viljusci i branik? Posle puta su mi se malo izgrebale pa sam mislio da ja to sam smirglam i farbam...

 

Ustvari, najveca nepoznanica mi je sto ne znam jel potrebno prvo preci plastiku nekom podlogom za boju ili ne?

 

Ja sam farbao celu svoju rd04..

Poliranjem neces nista postici..

Prvo ces morati da skines nalepnice sa branika ( deo sare je nalepnica, nije farba! ), zagitujes dublje riseve sa gitom za plastiku ukoliko ih ima, PRIMER za plastiku, spric git, farba.. To ti je to ukratko..

Ukoliko ti je potreban detaljan opis, ako mislis sam da radis ispisacu ti.. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Ej super.. Mozes li malo detaljnije, cisto za slucaj da se odlucim da to sam radim :)

 

Hvala!

 

Kao sto sam rekao, skidas prvo nalepnice.. Posluzice ti fen ovde, samo nemoj puno da grejes da ne istopis plastiku nego cisto da omeksas nalepnicu.. I uzmi neki nozic na primer i kreni lagano da odlepljujes..

 

Kad to uradis, sloj farbe ce praviti kao stepenik, koji ces morati da "ubijes".. Koristi smirglu 240.. Sve dok pod rukom ne osetis nikakav prelaz..

 

Gitom za plastiku popunis tackice, riseve ako ih ima..

 

Ceo branik izmatiras (osmirglas) sa vodenom smirglom 600 ili 800 tako da nigde nema sjajnih povrsina.. Time ces odmastiti povrsinu i pripremiti za spric git... Mada ako imas i anti sil, nanesi ga na toalet papir (ako nemas krpu za to) i predji povrsine koje se farbaju..

 

Onda uzmes prajmer za plstiku (imas da kupis i u spreju) naprskas tanji sloj, nema potrebe da nalivas ili nesto slicno.. Kad se osusi naneses spric git (isto imas da kupis u spreju, ali uzmi neki kvalitetniji nemoj body)..

 

Posle naneses kontrolku (ukoliko je nemas, mozes da razredis neku farbu i da je lagano naprskas u obliku magle (ili ispljuckas) po spric gitu..)

 

Kreces da smirglas spric git sa 800... Tu ce ti prethodni kontrol pokazati gde su rupice ili nepravilnosti koje postoje.. Tako ces ih lakse uvideti i popraviti ukoliko ih ima (daljim smirglanjem ili nanosenjem tankim slojem gita) mada te vece riseve i tackice gledaj ranije da uklonis, da ih nema tokom obrade spric gita.. Nego da ti on bude podloga za farbanje.. zato slobodno nanesi vise spric gita.. Nece biti dovoljna jedna ruka.. Da ima mesa za obradu, da ne bih negde "progledao" spric git..

 

Opet iskoristi anti sil, da sigurno odmastis povrsine..

 

Farbanje, susenje, lak, susenje, poliranje :) i to je to :) Ki staklo ima da bude ;)

 

Ako ne mozes sam da uradis, posalji branik uradicu ti ja za pristojne novce...

 

Eto, nadam se da sam pomogao.. :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja