Jump to content

Moto Zajednica

Kom se carstvu privoleti - Transalp ili Afrika

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Gume K60 su super i zadovoljava sve gore navedeno, ali generalno koliko sam skapirao Djuntu da je perfekcionista, ja sam mu ipak posavetovao Mišelin Anakee II koje svi priznaju kao najbolje gume za naše motore a sa kojima neće biti oštećen ukoliko se odluči na manji offroad ;)

 

Ili Continental Conti Trail Attack koje su na svim testovima ispred Anakee 2. A cijena je tu negdje, mislim da su na akciji, ako jos uvijek traje i jeftinije od Anakee 2.

 

Daj neki link za test, zanimljivo.

 

 

 

 

ovaj se cak i meni svidja :takoje:

 

Sad ga je prodavac upristojio i urazumio se sa cenom, al ja više nisam kupac. Gume su 02, bajate skroz, ne znam kako je sredio plastike jer je jedna bila za lepljenje, ostale za farbuckanje, možda i sve za farbara...Inače lepo radi motor na leru a probao ga nisam jer je paljen na kablove a ni prodavac nije bio izgleda da da motor na probu. Tad nije imao akumulator, sedište iscepano skroz i cena višlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

@svestenik

Conti Trail Attack su bile moj favorit. I po ceni i po karakteristikama na testovima. A onda počeli da se javljaju ljudi koji tvrde da se kod gotovo 50% pojavljuje problem sa prednjom gumom. Kažu da u nekom (prilično širokom) opsegu brzina, guma nenormalno vibrira, kao i da tu pojavu nije moguće sprečiti balansiranjem, niti bilo čime. Ove tvrdnje sam našao i na našim i na stranim forumima. Pa sam razmišljao da prednju uzmem Anakee a zadnju Conti?

 

@djunta

Nema potrebe da se žuri sa ovim klritom/lexanom, jer trenutno imam veće priopritete (gume, gumice ventila, lamele kvačila, kočione pločice, filteri, ulje, ..).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Prelisto i ja malo net. Prednja Konti se radi u Koreji a zadnja u Nemačkoj i na više sajtova su korisnici izneli problem voblovanja koji je ne rešiv jer ga uzrokuje nesavršenost kružnog oblika gume, znači ima male nepravilnosti i točak ide gore dole. Prodavci bez pogovora primaju gumu nazad al ko će da se zeza dok ne ubode ispravnu. Inače se izuzetno lepo ponaša.

 

Žile, ja da nabavim klirit za medovinu, a ti radi kad stigneš, ti dam fore dok ne :cirka2:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Ja sam na svom TA imao Conti Trail Attack, i nije bilo vibracija, verovatno mi se zalomio dobar primerak. Probao sam Anakee, Metzeler Tourance, i sto se tice asfalta, nisu ni blizu Trail Attacka. Off nisam vozio, pa ne mogu da komentarisem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Anakee 1, i Tourance obican model, dakle ne EXP.

Za EXP sam citao da se dosta trosi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Svaka nova guma je dobra...posebno na TA...posebno za tebe, druze djunta!

 

Moj savet je-kupi sto jeftiniju neke renomirane firme, i teraj. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma na motoru su sad Danlopi metuti proletos, prešli 3-4 hiljade, nego čisto razmišljam da ih prodam i metem nešto što ću duže da vozim, prvenstveno zato što su na oko putne gume, ne deluju da mogu na makadam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Đunta, onda lepo staviš K60 i ti i nema glavobolje! :D

 

Kolko sam video, to se sprema kupovina iz Mađarske. A garancija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Kao i za svu novokupljenu robu. Ne vidim zašto ne bi mogli da vratimo ukoliko se pokaže da ima fabričku grešku. Mada, koliko sam do sada primetio, niko se nije žalio na ove nove K60.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Gume se malo teško reklamiraju, ima tu neka procedura koja nije jednostavna ni povoljna za kupca. Misli da tek kupovinom preko neće biti moguće. Da je kupnja ovde, i dalje bi bilo poteškoća ukoliko prodavac zateže al postoji sad oštar zakon i dosta efikasne nadležne službe. To što se niko nije žalio ne znači da neće jer sama proizvodnja guma je takva da se dešavaju kiksevi. Eto primer Kontija, Miloš se slatko navozo bez zamerke a dosta ima pritužbi na taj točak. Ja sam za oficijelnu kupovinu ovde, račun, garancija i nema zezanja. Ovako, odlazak do mađarskog prodavca zbog reklamacije će koštati više nego nov točak. Da ne govorim o nekim ne daj Bože većim štetatama nastalim zbog lošeg proizvoda. Matijak imo udes motorom sa novom gumom. Ja bi pre to kupio ovde makar i više platio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

@svestenik

Conti Trail Attack su bile moj favorit. I po ceni i po karakteristikama na testovima. A onda počeli da se javljaju ljudi koji tvrde da se kod gotovo 50% pojavljuje problem sa prednjom gumom. Kažu da u nekom (prilično širokom) opsegu brzina, guma nenormalno vibrira, kao i da tu pojavu nije moguće sprečiti balansiranjem, niti bilo čime. Ove tvrdnje sam našao i na našim i na stranim forumima. Pa sam razmišljao da prednju uzmem Anakee a zadnju Conti?

 

Ja ih kupio vec, sad cekaju sezonu. Cuo sam za probleme sa prednjom, ali vecinom na americkim forumima, pa sam isao na rizik, vidjecemo :). Nisam siguran 100%, ali mislim da se prednje koje dolaze u Srbiju proizvode u Rumuniji. Sa gumama je dosao zvanicni Continentalov garantni list, pa ako bude problema sa prednjom, ganjacu zamjenu.

U svakom slucaju su me povoljno izasle.

 

Posto cu na drugi motor montirati Heidenau K60 u istim dimenzijama, bicu u prilici da napravim uporedni test u trajanju jedne citave sezone. Samo jos da se pokrenemo oko ove grupne narudzbe :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Đunto, mislim da si ovaj put (ipak) malo previše paranoičan, bar što se tiče nabavke guma iz Mađarske. Gotovo je 100% da i zvanični uvoznik za Srbiju gume kupuje na istom mestu. Ako ništa drugo, sigurno je da sve gume stižu iz istog centralnog magacina u Nemačkoj, gde se proizvođač nalazi. Shodno tome, to su ISTE GUME. Identična mogućnost otkaza, zar ne? :)

Dosadašnji komentari na K60 su isključivo pozitivni, pa ne vidim razlog za baš toliku zabrinutost.

E sad, što se tiče "oštrog zakona i efikasnih službi" ... mora biti da će neko da nas kažnjava, jer smo, eto, doneli par guma i prodali kao fizičko lice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

zato sam ja i predložio Đunti da uzme Anakee II koju svi odreda tretiraju kao NAJgumu za enduro motore ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Ja bi pre to kupio ovde makar i više platio.

tako treba djunto,rodoljpstvo na prvome mestu! nemoj slucajno da se stavis na spisak za bilo koje gume po bilo kome osnovu,plati koliko zelis u radnji kao gospodin covek! za tebe "tamo negde" (madjarska)nema zadovoljavajuce kakvoce,kako si uspeo naci poseban motor tako verujem da za tebe cuce nege u nekome delu nase lepe dezele i posebne gume! :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne radi se o paranoji porekla i kvaliteta guma i nemam ništa protiv što ih domaći prodavac uzima od istog trgovca u Mađarskoj. Radi se o prostom pravu na garanciju koja direktnom kupovinom u Mađarskoj praktično ne postoji ili je pak neisplativo ostvarljiva. Kupovinom kod domaćeg prodavca je potpuno druga situacija. LM, kupio sa ćerci Nokin telefon kod zvanićčnog prodavca u Beogradu, proizveden u Mađarskoj. Nakon 5 reklamacija, tražio sam nov aparat i da nisam zahtev podkrepio inspekcijom, ne bi ga dobio. Evo taj drugi primerak radi besprekorno, ko da nije iz iste, mađarske fabrike. Zato sam za kupovinu ovde, ajd sad, ako je cena mnogo niža tamo, što ne bi smelo da se inače desi, onda je tema za razmišljanje i mislim da ovolika narudžbina mora domaćeg prodavca privoleti da snizi ponudu, osim ako je neposlovan.

 

@Spale92-hvala za link, kupio kofere, imaš :cirka2:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

A garancija na gume je, kao, vrlo izvesna i ovde kada ih kupiš? Na kraju krajeva, kada kupiš NOV auto/motor/bicikl, šta li god već, u uslovima garancije za NOVO VOZILO lepo piše da se garancija ne odnosi, između ostalog ni na pneumatike.... Ne znam šta kaže novi Zakon o zaštiti potrošača o svemu tome, možda bi se trebalo raspitati. No, kako nemaš garanciju na gume na novom motoru, mislim da je svaka dalja priča izlišna. Ovo se prevazilazi pažljivim biranjem proizvođača, sa pretpostavkom da problema neće biti. Kupiš MITAS, skontaš da se kližu po mokrom i šta sad? Vratićeš ih kao reklamaciju? Važi.... A gume istog tipa su ISTE, bez obzira gde kupljene. Pa valjda izlaze iz iste fabrike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Tačno je da stoji da proizvođač auta ne snosi odgovornost za gume, kaiševe i sijalice ali važi direktno kod proizvođača pomenutih komponenti. Zasebno kupljen pneumatik imao je od uvek punovažeću garanciju od proizvođača i reklamacija se ostvarivala direktnim kontaktom fabrike ili ovlašćenog uvoznika. Po novom Zakonu o zaštiti potrošačai, garantno pravo se ostvaruje neposredno kod prodavca za bilo šta, a trgovac svoje relacije sa proizvođačem ili uvoznikom rešava kako mu drago, kupac je sad pošteđen bilo kakvog cimanja, slanja, prenaupućenja, servisa itd. Predaje se reklamirani artikl na kupljenoj tezgi i tu u se preuzima po završetku reklamacije. Jedna novina kod nas a na zapadu već odavno uspostavljena je da sada kupac bez ikakvog posebnog razloga može kupljenu robu u roku od 6 meseci vratiti trgovcu uz obrazloženje da to nije jednostavno ono što je očekivao. Šta se pod tim podrazumeva i kako će u praksi funkcionisati, ne znam. I šta je još interesantno, garancija je sad obavezujuća i za svu polovnu robu. Inače je sad obavezni garantni period pune garancije 2 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Dakle, po tvojim rečima, kupim novu gumu, teram je 6 meseci i onda je vratim jer, eto, "to nije to"??! Suviše dobro zvuči da bi bilo istinito :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nisam detaljno čito zakon pa ne znam da ti odgovorim na pomenutu sitaciju, al definitivno postoji taj rok od 6 meseci za razliku od 8 dana po ranijem. Ima na forumu mislim postavljen zakon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja