Jump to content

Moto Zajednica

Prebrz ulazak u krivinu

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Yamaha XJ600S Diversion

Juče sam prebrzo naleteo na oštru levu krivinu koja je odmah iza prevoja. Nepoznat put, gde je glavni problem bio u tome što sam procenio da put ide pravo jer sam iz suprotnog pravca video auto koji ide ka meni na levoj strani. Ispostavilo se da na sledećem prevoju ima put, ali da nije povezan sa ovim. Totalno neverovatna situacija. Sa mog prevoja vidim njegov vrh prevoja i kontam da je put pravo :D Al zamalo :D

 

Uradio sam ono što sam mogao u tom trenutku pošto je metalna ograda na krivini, nisam smeo da kočim prednjom da se motor ne uspravi. Stisnuo sam zadnju kočnicu dovoljno da mi zadnji točak prokliza. Stisnuo sam i pustio zadnju kočnicu tri puta za par sekundi i uspeo da prođem krivinu. Sva tri puta je zadnji točak proklizao, malo sam usporio i dodatno oborio motor. Srečom u nastavku je bio pravac, a ne nova kontra krivina. Nisam puštao gas.

 

Prošao sam tu krivinu, ali koliko je ovo bilo pametno rešenje?

.

 

Cek malo, 3 puta si zablokirao zadnji tocak, a nisi pustao gas?

 

3 puta brzo blokiranje/proklizavanje. Puštao sam kočnicu u onom trenutku kada bih procenio da će motor potpuno da padne i prokliza. Sve mi je izgledalo usporeno u tom trenutku, pa sam imao vremena da razmišljam o tome. Koliko znam nisam puštao gas, ali bilo je brzo pa ko će ga 100% znati :D

U svakom slučaju sam nastavio da vozim pošto je posle krivine bio prav deo puta.Drugar koji je išao iza mene vozi endura pa je zahvatio šljunak pored puta i uspeo je široko da prođe,

Више пута сам чуо од људи да им је у паничним ситуацијама као све било успорено. Мени лично као да је било убрзано и никада нисам имао времена да размишљам о ситуацији и својој реакцији. Увек сам реаговао инстинктивно и скоро да се нисам сећао шта сам урадио. Благо теби ако је тако како причаш мада се мени чини да ниси баш сигуран шта си урадио.

 

Imao sam vremena da razmišljam o tome. Otprilike, stisnuo sam zadnju i nagnuo motor, a onda sam pomislio da ne smem da kočim prednjom jer će se motor ispraviti, zatim je proklizao zadnji točak, pa sam dobio nagib, ali i pomislio da moram da pustim kočnicu da ne proklizam, a onda još dva puta isto tako :)

 

Ali mi je prvo palo na pamet: Jebote, pa ovaj put ne ide pravo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Ali mi je prvo palo na pamet: Jebote, pa ovaj put ne ide pravo

Ma ovo mi nešto mnogo poznato.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Evo ga jedan prespor ulazak u krivinu:

Josh uvek mi nije jasno shta je hteo da uradi, niti je hteo da stane niti mu je neko uleteo u njegovu traku... :stabre:

 

Izgleda mi kao da je stavio ruke u dzepove ili na butine pa se upravlja naginjanjem, odnosno vozi bez ruku. Ne verujem ni da je zaspao nj da je pijan, samo se malo zaneo i uziva u voznji bez kacige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Izvinjavam se na offu, ali, kako sam skontao da jos uvek jako lose biram putanju u krivinama, jako dobro bi mi dosao onaj kurs bezbedne voznje koji pominjete, a za koji ne znam da li ce se ni kad odrzati. Pa ako neko ima kakvu info, bio bih jako zahvalan. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/70235-ima-li-zainteresovanih-za-kurs-bezbjedne-voznje-sad-za-26-i-28-avgust-beogradu/

 

Za ovaj si zakasnio ali prati podforum "Akcije motociklista" i prijavi se na vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Evo ga jedan prespor ulazak u krivinu:

Josh uvek mi nije jasno shta je hteo da uradi, niti je hteo da stane niti mu je neko uleteo u njegovu traku... :stabre:

 

Izgleda mi kao da je stavio ruke u dzepove ili na butine pa se upravlja naginjanjem, odnosno vozi bez ruku. Ne verujem ni da je zaspao nj da je pijan, samo se malo zaneo i uziva u voznji bez kacige.

 

Prošlog vikenda mi se desila slična situacija kao kod ovog lika što je pao. Pri maloj brzini (40-50) zbog peska na putu malo sam pošao desno prema ivici puta. Tu je bio kosi kanal za vodu, malo sam prikočio i pokušao da se odaljim od kanala. Koliko god sam se trudio sve sam bio bliži kanalu, na kraju sam se nogom odgurnuo i odvojio prema sredini puta. Kad sam razmislio šta sam radio shvatio sam da sam skretao na pograšnu stranu???? tj nisam koristio kontra upravljanje. KOliko god sam skreta u levo, telo mi je išlo desno. Bezveze ali zamalo da se skrljam za badava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja