Jump to content

Moto Zajednica

Da li obracate paznju da li motor ima karburator ili efi kada kupujete polovnjak?

  

38 članova je glasalo

  1. 1. Da li obracate paznju da li motor ima karburator ili efi kada kupujete polovnjaka?

  2. 2. Koji od dva sistema preferirate?



Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5782 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT

Imam u svojoj "štali" i karburator i EFI i oba rade dobor Bogu hvala !!!

Opšte je mišljenje da je za naš kvalitet goriva bolji karb. ali nisam imao problema

ni sa EFI a sad će i kraj 2010. i prestanak NIS-ovog monopola na uvoz benzina.... :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

kako se lijepo na apriliji tuono upali efi i blika kad mu naspes ovo nase lijepo gorivo, a yamaha xt 660x upali gresku 51.. isti problem i uvjek blinka , a krab guta i spirit i ne blnka nista.. e to je prva razlika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6348 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nisam glasao,jer iskreno ne shvatam dilemu.

Za veliku vecinu motocikala se zna manje-vise,kakvi su,koje su im mane i vrline,uopste tehnickke karakteristike

Pre kupovine,se treba dobro informisati.Doci pred prodavca i iznenadjeno konstatovati da motor ima ubrizgavanje.........na primer :huh:

Mislim eto,deluje mi krajnje ne verovatno,ici u kupovinu a ne znati sta se u stvari kupuje.

Moglo bi otprilike da se protumaci,kao i da se ne zna sta se hoce......

Mozda je,gledajuci prethodno pisanije u pitanju strah od tehnickih problema,pa je ono kao karburator "laksi za budzenje"...

:blink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

moguca je situacija gde vam se svidi jedan model motora, ali vi imate para za onaj iz 2005. sa karburatorom a nemate za onaj iz 2006 sa efi, pa razmisljate da li vredi dodavati...

 

Svakako ne treba to da bude presudno, ali primetio sam da ima ljudi kojima je to izuzetno bitno. Posto sam u procesu odlucivanja koji motor za sledecu sezonu dobijam razne komentare sa strane vezano bas za ovaj problem. Licno, pre bih EFI da ne moram da ga cistim, sinhronizujem, stelujem... Pa kad crkne jbg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

hehe, lose sam se izrazio..

 

mislio sam u smislu: kad crken nema sta ja tu da diram odmah kod majstora :) 100 puta me na kolima povuklo da cistim karburator da vidim da li je to pa izgubim dan za dzabe :) Nista pametno u svakom slucaju nisam rekao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

hehe, lose sam se izrazio..

 

mislio sam u smislu: kad crken nema sta ja tu da diram odmah kod majstora :) 100 puta me na kolima povuklo da cistim karburator da vidim da li je to pa izgubim dan za dzabe :) Nista pametno u svakom slucaju nisam rekao :)

 

 

ha ha ti si mislio da ne moraš Ti da čistiš sinhronizuješ itd. :D :D :D

 

to je nešto drugo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja