Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Virago 535: Transformacija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Odlicno nema sta,veoma interesantna tema. Samo me zanima koliko si platio motor i koliko te je kostalo sredjivanje? Planiram da kupim yamahu virago 250,pa cisto da se informisem. I da ne zaboravim. Jel problem naci delove za virago,jer su malo stariji motori? I jel si zadovoljan motorom? Unapred Hvala 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Pa motor nisam kupio nego sam menjao automobil za njega... recimo da je bio procenjen na nekih 1600-1700eur

 

Sto se tice delova, zasad nista specijalno nisam trebao da kupim za njega, ali po iskustvu o mojim motorima od ranije, a nikad nisam imao maloletan motor do sada, nije problem nizasta. Veci deo stvari se resi i nabavi ovde na forumu, a za ostalo louis, ebay i kojekakvi drugi sajtovi... uvek ima neko ko nesto nabavlja, donosi, dovozi za neku malu proviziju. To mi nije bio problem nikada nizasta.

 

Sto se tice svih troskova dosada, malo strpljenja. Uskoro se zavrsavaju radovi, pa cu onda sve detaljno da napisem. Trenutno pokusavam da resim problem crknutog statora... t.j. vijam nekog majstora za remont, i kada to odradim, manje vise cu imati sve podvuceno. Kao svaku moju temu, i ovu cu zavrsiti sa kompletnim i detaljnim troskovnikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Idemo dalje... nesto malo smo radili i proslog vikenda

 

Prvo zamena ulja u prednjoj viljusci. Ali vlasnici Viraga ce morati ovo uzeti sa rezervom i konsultovati servisno uputstvo, posto je na mom Viragu, prednji kraj od drugog motora... Kawa GPZ550 iz 1982god.

 

Prvo popustanje steznika gornjih

 

fDSYC_001obm.jpg

 

Zatrim skidanje gornjeg poklopca.

 

fTKHz_002pll.jpg

 

E posle toga vam treba malo vise od 2 ruke. Srafcigerom smo pritisnuli dole metalni klip (ili sta god), a onda treba izvaditi tanki metalni osigurac. Posle toga sve lepo izlazi napolje. Potom se na dnu viljuske odvrne mali sraf i ispusti ulje. Potrebno ja malo rukom pumpati gore dole da bi svo ulje iscurelo. Obratite paznju da vam ulje ne curi po kocnicama i diskovima. Sledi zavrtanje tog donjeg srafa i punjenje novim uljem. Viljuske Kawe GPZ550 1982god, se pune sa 225ml ulja. Vraca se klipcic koji se gura dole kako bi se vratio osigurac i zatim sraf/poklopac i zatezu se steznici sa strane. Gotovo!

 

Takodje smo montirali pinjon brzinomera, ali originalna Virago sajla je prekratka, pa cu trebati da kupim drugu.

 

404.jpg

 

Montaza prednjeg blatobrana

 

EvxkH_005gxq.jpg

 

 

E sad... ostaje da resimo misteriju (ne)punjenja akumulatora. Posto smo montirali novi regler, a nista se nije promenilo, krenuli smo u potragu za losim kontaktima. Nismo resili problem. Onda je Joseph izvadio instrument i poceo da meri. Ispostavilo se da su sve tri faze lose, t.j. da su na masi (neka me strucniji isprave ako sam pogresio). Mobilni u ruke i zovi Josku... njegov odgovor je da je "vrisnuo" stator. Da bismo njega skinuli, potrebno je ispustiti novo ulje koje smo sipali. U isto vreme smo pricali i sa Arakisom koji se sazalio nad nama i rekao nam da za svaki slucaj pregledamo da nam negde neka zica nije prikljestena, oguljena,... pa da je problem nastao tu.

 

Sta da kazem... na kraju smo ipak ispustili ulje i skinuli stator koji je trenutno negde u Backoj Topoli, kod izvesnog majstora Kis Karolja na remontu. Cena bi trebalo da bude negde oko 30-35eura. Cim stigne nazad vracamo ga u masinu, a do tada cemo obezbediti novi dihtung, a nadam se i sajlu kilometar sata. U svakom slucaju, kada to uradimo motor ce moci na registraciju (kako bih izbegao astronomske cifre najavljene za januar)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

E pa Virago je zavrsen... manje vise...

 

Montiran remontovani stator, sipano ulje, nov dihtung... presvuceno sediste... Izmerili napone i sve fercera lepo...

 

Posle praznika ce se jos montirati sediste, lepo sve uglancati i ostaje da se kupe neki retrovizori. Tom prilikom cemo da uslikamo kompletno namontiran i ociscen motor a probacemo napraviti i neki snimak da cujete kako grmi.

 

A sad troskovnik:

 

materijal za pripremu ---------------------------------------------------- 40

sissy bar -------------------------------------------------------------------- 15

pinjon ------------------------------------------------------------------------ 35

farba, lak,... ----------------------------------------------------------------- 60

regler ------------------------------------------------------------------------ 20

sprej za izduvne grane -------------------------------------------------- 5

ulje, filter, ulje za prednje vile ---------------------------------------- 40

skaj --------------------------------------------------------------------------- 2

prekidac kocnice ---------------------------------------------------------- 2

remont statora ------------------------------------------------------------ 45

sajla km sata ------------------------------------------------------------- 17

dihtung ---------------------------------------------------------------------- 4

retrovizori --- (racunam 15 eur da ce me kostati) ---------------- 15

**************************************************************************

suma sumarum --------------------------------------------------------- 300 eur

 

na to se doda jos nas rad, neprocenjiva pomoc prijatelja, lecenje od prehlade,...... ;)

 

Eto... a slike i snimak negde posle praznika

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Evo napokon smo isterali Viraga iz radionice i malkice provozali :aha:

 

Nije bas ociscen... samo smo ga malo prebrisali ali evo par slikica

 

mWzUN_virago002.jpg

 

Uqxsk_virago009.jpg

 

QVL9F_virago004.jpg

 

h0oO9_virago006.jpg

 

ft5N2_virago007.jpg

 

Sutra tehnicki !!!!! Jos samo malkice da podesimo polozaj poluge menjaca i prednji far...

 

A evo i kratkog filmica da cujete zvuk:

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

ovo jevrlo dobro prikazano, stavka po stavka.odličan posao!pošto ija hoću da prefarbam moj motor,ova priča će mi dobro doći.bravo!!!!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

ovo jevrlo dobro prikazano, stavka po stavka.odličan posao!pošto ija hoću da prefarbam moj motor,ova priča će mi dobro doći.bravo!!!!! :takoje:

 

Ako hoces mnogo detaljnije procackaj malo po forumu u mojim staaaaarim temama... Radili smo i TA pre godinu-dve, a jos ranije smo "restaurirali" mog bivseg NSU-a... mislim da je tu najdetaljnije objasnjen deo oko farbanja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

jel moze neko da pomogne,, imam virago 535 godiste 90. rezervoar ispod sica a ,, naprijed je samo imitacija ,, zanima me gdje su sakrili regler za punjenje ,, hvala ja mislim da je isti model kao i ovaj vaš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

jel moze neko da pomogne,, imam virago 535 godiste 90. rezervoar ispod sica a ,, naprijed je samo imitacija ,, zanima me gdje su sakrili regler za punjenje ,, hvala ja mislim da je isti model kao i ovaj vaš

 

Regler je izmedju agregata i zadnjeg tocka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ako hoces mnogo detaljnije procackaj malo po forumu u mojim staaaaarim temama... Radili smo i TA pre godinu-dve, a jos ranije smo "restaurirali" mog bivseg NSU-a... mislim da je tu najdetaljnije objasnjen deo oko farbanja

 

Никако да нађем теме о ТА и о НСУ а баш бих волио да погледам како то раде мајстори. Молим за линкове, ако је могуће.

 

Поздрав,

Срећко

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja