Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Šta reći u ovakvoj situaciji, podrška sa moje strane da ne odustaneš od 2 točka. Da sam ja na tvom mestu ne bih ga čerupao u delove već bih, ako ti to finansije dozvoljavaju, pojurio neki polovan agregat i vratio bih ga u život. Pa makar to bilo i sledeće sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09

Bas bezveze, posle detaljnih priprema za sezonu, neocekivano iznenadjenje :jok:  :jok:  :jok:

 

Nadam se da ce stari, zameniti neki noviji, spreman da nastavi tamo gde je Xciting stao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Из личног искуства знам Сале да су пластике за Кимка веома скупе и да их баш и нема у потражњи,стога ти и није лоша идеја да га продајеш у деловима и тако узмаш лепе новце... и онда у куповину новог!!!  :)  Овај је своје дефинитивно одрадио и свака му част и њему и Вама!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

O Saša ti bezobzirni vlasniče...

Odveo si malenog excitinga put daleke Nemačke, dao mu da pije odlična goriva sa mnogo oktana, vozio ga po putevima bez "udarnih" rupa i crnijeh tačaka...

I naravno da mu je srce prepuklo od tuge kada je shvatio da se voza po E-75 sa gorivom oktanske vrednosti 50...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Auuu bas mi zao a citao sam sa divljenjem vase putopise kroz albaniju i divio ali kao sto rekose kolege bice jos masina...ps ja sam zainterosovan za levi retrovizor ako bude na prodaju moj je polupan izgreban i fali mu plastika..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8949 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dajem glas Excitingu..... ako mogu moje ruke posluziti za reanimaciju.....mozda bidne Xciting.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Dajem glas Excitingu..... ako mogu moje ruke posluziti za reanimaciju.....mozda bidne Xciting.

Stvarno, daj da ga oživimo , malo polovnih delova, malo volje i biće ko nov.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Mozda kod Micka da odemo da vidimo da li ima nesto za taj agregat 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Zahvaljujem se svima na toplim rečima utehe, ali kako se postepeno oporavljam od šoka, sve sam bliži odluci da ove sezone osnujem novu sekciju BJB-a. Pošto bi njegovi članovi kao prevozno sredstvo pretežno koristili bicikle, zadržavam pravo da ga nazovem XMDC (Ex Motorcycle Drivers Club). Ako vreme dozvoli, prvu svečanu (devičansku), vožnju bi mogli da organizujemo već za vikend npr. po Fruškoj. Bicikle sam nabavio rekvizicijom, (od sinova koji ih ne koriste već godinama) a trenutno mi fale još samo dva krovna nosača za Yaris.

 

@DaliborBP

Inspiracija uvek dolazi kada je najteže...

 

@panta_kg

Bar je otišao onako kao što i dolikuje, u punoj brzini a bez posledica po putnike...

 

@alexanto

U zadnjih pola godine stalno nešto petljam oko mehanike. Nemam snage da krenem iz početka...

 

@ZEMZEM

Od dva točka sigurno neću odustati, ali ću neko vreme da se "foliram" na teme kao što su ekologija, zdrav život, visoke akcize i porezi na gorivo i sl.

 

@DarkoB

O tome sam i ja razmišljao, ali ne pre sledeće sezone...

 

@BigRider

Nikada nisam imao talenta za trgovinu, pa se plašim da ni ovoga puta neće biti mnogo bolje...

 

@Kuzma63

Ako na putu sretneš nekog biciklistu koji ti maše, to sam ja...

 

@Djuxy

Pa on je i hteo da ostane u Berlinu! Od tada kao da je u nekom tihom štrajku, stalno mu nešto fali a kada je pod točkovima ponovo osetio E-75, nije ni čudo da mu se smučilo...

 

@nasaStvar

Moj Xciting ima retrovizore na prednjoj maski što je karakteristično za starije 500-tke. Ako ti to odgovara, možemo se dogovoriti...

 

@satelis

Darko, znam da ti nikada nije teško da zavrneš rukave i uprljaš ruke, ali ovde nema od čega da se počne. Sve je u sitnim komadima...

 

@panta_kg

Bolje da uzmemo super lepak i da se igramo 3D Puzzle. Na kraju bi ispala lepa maketa...

 

@fanky

To bi ličilo na Frankenštajna, a tako bi i služilo...

 

Kalendar kaže da do sledećeg aprila ima više od 10 meseci. Nadam se da će to biti dovoljno da se u kasici skupi dovoljno keša za neki NC750X ili bar CB500X i da ćemo ponovo zajedno uživati u vožnji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Sasha, nemojte to tek tako da odbacujete, da se to popraviti.

Otkad imam AA naučio sam šta znači "sečem uši, krpim dupe" u pravom smislu te reči.

Daretove ruke su zlatne, 77k i kotrljamo se isto kao i sa 30k. :)

Sve se da namestiti i srediti a da ne košta čitavo malo bogatstvo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Kad kreneš da rasturaš u delove za prodaju do može da bude igranka. Ako imaš sreće da na brzaka rasprodaš većinu skupljih delova - extra. Ali, uvek ono ali, šta ako prodaš par sitnih delića a ovo krupno ostane i stoji par godina i vuče se po garaži ili dvorištu. E sad ako si u kešu i nije ti problem da kupiš onu Hondicu e to je onda druga priča pa makar ga prodao i celog takav kakav je. Nije to veliki posao da se mašine sredi samo da se skupe svi potrebni delovi. Mada po meni najjeftinija varijanta je kupovina nekog polovnog agregata, njegovo sređivanje i pakovanje na motor. Kako god odlučiš imaš našu podršku i pomoć ko koliko može da pomogne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Na koliko km se desila havarija?

Razumem tvoja osecanja, no, vi ste se bas bas navozili slatko, vreme je da predjete na nesto bolje jace ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Кад сам прочитао Сашин пост био сам веома тужан, и одмах сам са сетио наше задње заједничке вожње, само до Тополе, на жалост,тад се Кимко мучио али смо сви мислили проћи ће, није то ништа.

Али ипак се испоставила погрешна предпоставка и Кимка више нема.

Саша, шта год да одлучите ти и Весна, ми смо ту да вас подржимо и наравно помогнемо колико и како год можемо.

Велики позз

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

 

Кад сам прочитао Сашин пост био сам веома тужан, и одмах сам са сетио наше задње заједничке вожње, само до Тополе, на жалост,тад се Кимко мучио али смо сви мислили проћи ће, није то ништа.

 

Taj problem nije bilo teško rešiti - bušnu membranu karburatora sam zamenio novom. Nakon toga više nijje bilo problema sa snagom a to mu je izgleda i došlo glave... 

 

U svakom slučaju, Xciting (tj. ono što je od njega ostalo) je juče promenio vlasnika. Nadam se da će uspeti u nameri da ga vrati u vozno stanje. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ништа... после толиких година крстарења Европом,ове године пауза. Ја волим да кажем да то све има неки разлог и да се неко зло деси да нас спречи да доживимо неко веће зло! Ове године бицикл,а следеће Вам желим да буде како сте и планирали ... Honda NC,а ја Вам то од срца желим! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8949 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Taj problem nije bilo teško rešiti - bušnu membranu karburatora sam zamenio novom. Nakon toga više nijje bilo problema sa snagom a to mu je izgleda i došlo glave... 

 

Ne bi da pametujem, msm da mu nije snaga dosla glave vec nemarnost coveka-majstora koji ga je radio, najvecu krivicu prepisujem njemu, no sad je prosao brzi voz.... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

@Setelis A tek opravdanje "zamor" materijala  :zbunjen: ...kriminalno!

Ne bih da pametujem mnogo, nisam ekspert, ali ono sto sam od svih cuo je, da, kada se "materijal zamori", motor izgubi kompresiju, a ne raspadne se u sitne delove. Svejedno, ni ta kilometraza (70 hiljada km) nije mala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja