Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd-Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650

cao ljudi.. posto nikako da organizujemo nesto konkretno, imam ja jedan predlog za one koji su iz BGa. ja se prakticno svako vece, osim kada je kisa, provozam do centra. vecernja tura, to mi je relax pred spavanje, tamo negde oko 21-22 h. pa ko zeli mogao bi da se prikljuci, bar da se upoznamo, provozamo, razmenimo iskustva, a mozda tako organizujemo i neku vecu turu. kada idem sa nekim, obicno stanemo na platou kod 'jugoslovenskog dramskog', blize ulici svetozara markovica.. ima zidic za sedenje za one umorne :-) pa ko je za taj vid druzenja nek napise ovde ili jednostavno nek se spusti do kralja milana u to vreme.. ja sam na crnom X8, obicno je sa mnom drugar na sivom beverliju 500.. eto to je moj pokusaj da ozivim BJB MAXI SCOOTER CLUB :-)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

A maxi-scooter or touring scooter is a large scooter, with engines ranging in size from 250 cc up to the latest 839 cc machine (the Gilera GP 800), and using larger frames than the normal sized scooters.

 

Preuzeto sa Wiki. Inace i Leonardo 250 ima 250cc, pa nije maxi. Znaci od 250cc se moze kazati da je maxi skuter, jer nema smisla za masinu ispod 250 reci da je turing... Inace, bio sam ponosni vlasnik Burgmana, po meni najboljeg maxi skutera. ;)

potpuno se slazem da u maxi skutere ne treba uvrstiti svaki skuter koji ima preko 250cc jer je vise maxi skuter pantenon sa 150cc nego beverli 500cc ili nesto slicno a ima ih mnogo. Naravno ne mislim nikoga da vredjam ali tesko da neko moze da sedne na neki mali ali jaci skuter i da oseca ono "maxi"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

cao ljudi.. posto nikako da organizujemo nesto konkretno, imam ja jedan predlog za one koji su iz BGa. ja se prakticno svako vece, osim kada je kisa, provozam do centra. vecernja tura, to mi je relax pred spavanje, tamo negde oko 21-22 h. pa ko zeli mogao bi da se prikljuci, bar da se upoznamo, provozamo, razmenimo iskustva, a mozda tako organizujemo i neku vecu turu. kada idem sa nekim, obicno stanemo na platou kod 'jugoslovenskog dramskog', blize ulici svetozara markovica.. ima zidic za sedenje za one umorne :-) pa ko je za taj vid druzenja nek napise ovde ili jednostavno nek se spusti do kralja milana u to vreme.. ja sam na crnom X8, obicno je sa mnom drugar na sivom beverliju 500.. eto to je moj pokusaj da ozivim BJB MAXI SCOOTER CLUB :-)

kao sto sam vec rekao skroz sam picnuo silvera, ali Srbija ko Srbija mora da ima nekih poteskoca tako ja mesec dana trazio gume zbog nekog tamo kvartalnog poreza ili guma koje su 2006 i sad stizu iz italije a swing je spreman od srede pa se vidimo i organizujemo neke voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

pozz svim maxovcima :zdravo: :zdravo: :zdravo:

 

honda jazz 250cc, cim sam ga preveo i registrovao ubio turicu kg-nis ukupno 380km, kako bi drugacije proverio stanje motora :moto3: :moto3: :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Danas sam malo ispitivao teren

Šid-S Mitrovica-Ruma-Vrdnik-S Kamenica -N Sad-pa onda nazad Beočin pa na Frušku Goru i onda vrhom prema Iloku

Povremeni jaki udari vjetra baš su nervirali, možda je taj vjetar razlog što u skoro 300 km nisam sreo dvotočkaše na vožnji . :zbunjen:

 

Nigdje se nisam posebno zadržavao pa nisam ni vadio aparat da okinem koju fotografiju :neznam:

Ukupno danas 290 km :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

sto se tice te neke organizovane voznje moj predlog je da se uopste ne ide put vojvodine (zbog previse pravaca u nedogled), nego da se okrene ka Debelom brdu ili ka Djerdapu mnogo je zanimljivije, ali ajde da se dogovorimo nesto konkretnije kad i gde da se nadjemo pa cemo lako mi da se dogovorimo za turu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 250ie & Gilera Stalker

Iako me neki ovde ubiše u pojam sa tumačenjem termina maxi, ja se prijavljujem u klub. Ponosan i prezadovoljan vlasnik Aprilije Scarabeo 250ie. Samo razmišljam o J.Costi jer me opasno nervira povremeno krkljanje i mlevenje iz varijatora...

U svakom slučaju, pozdrav svima! :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 448 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

cao ljudi.. posto nikako da organizujemo nesto konkretno, imam ja jedan predlog za one koji su iz BGa. ja se prakticno svako vece, osim kada je kisa, provozam do centra. vecernja tura, to mi je relax pred spavanje, tamo negde oko 21-22 h. pa ko zeli mogao bi da se prikljuci, bar da se upoznamo, provozamo, razmenimo iskustva, a mozda tako organizujemo i neku vecu turu. kada idem sa nekim, obicno stanemo na platou kod 'jugoslovenskog dramskog', blize ulici svetozara markovica.. ima zidic za sedenje za one umorne :-) pa ko je za taj vid druzenja nek napise ovde ili jednostavno nek se spusti do kralja milana u to vreme.. ja sam na crnom X8, obicno je sa mnom drugar na sivom beverliju 500.. eto to je moj pokusaj da ozivim BJB MAXI SCOOTER CLUB :-)

Vidi cim malo ugreje, moze voznja.Kod mene na Ceraku brrrr..

To mi vreme odgovara jer su klinci tad vec zabalavili jastuk.

 

Sto se tice voznje po Srbiji, svaki predlog je dobro dosao.Tura pored Dunava bi bila prava stvar ako nema vetra.

 

Posto se sad od prilike skidaju kobaje sa tavana, moze i Srem i Backa, savetujte vanzemljaci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5825 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Jutros Žabalj - NS - Žabalj a posle toga Žabalj -BG - NS (preko Fruške Gore) - Žabalj. oko 260 km.

Ukratko - jebada sa kojekakvim servisima - što za foto aparate što za motore... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja