Jump to content

Moto Zajednica

Zasto provlacenje izmedju automobila?

Recommended Posts

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

bice da ste svi malo omasili pricu, ja koliko sam shvatio autora, pitanje zasto se provlaciti kad nema uslova za to.

 

Pre neki dan sam bio u slicnoj situaciji, provlaci se pored mene i naravno jedva je prosao da bi ga semafor uhvatio i na kraju je napravio pometnju na semaforu.

 

Poenta mog pisanja je da ako nema uslova za provlacenjem nema potrebe ni sa se sili sa provlacenjem.

 

 

1.Pojasni malo, kako to semafor hvata i kako se pravi pometnja na istom...? :D :D :D :D :D

 

2.Uvek ima uslova za provlacenje, ako vozaci kola nisu shabani, pa zatvore prolaz namerno i na taj nacin stvaraju privid da neko sili sa provlacenjem... >:( >:(>:(

 

 

P.S. Nemoj da se ljutis, bice ti jasnije kad pocnes da vozis motor... 8)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Bilo je jednom na RTS-u da vozaci motocikala bas imaju to pravo da prolaze, i da za to sluze motori, ali da se normalno prolazi a ne na zadnjem tocku u zaletu, licno Tadic pricao..

 

Naravno, u vecini evropskih drzava, ukljucujuci i Belgiju, je dozvoljeno...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

znao sam da ce neko da se nadje da pita.

 

Bilo je u pravcu Usca od Hajata, ja u srednjoj traci, ispred mene jedan auto, a u levoj neki pik ap. Provlacio se izmedju mene i pik apa i ako nije bas bilo mnogo prostora, stao sam blize levoj strani jel je neki lik sa moje desne strane bio skoro u mojoj traci. Pustio sam ga da se provlaci da bi se u tom trenutku upalio semafor i auto ispred mene otisao, a o onda ostao u mojoj traci i ako je hteo da ide levo, sto on opet iskoristava bezobrazno i donekle stopira moju traku. Eto kako je napravio pometnju.

 

Nema ljutnje, motor ne vozim, a skuter sam vozio celo leto, nisam neki bajker ali znam da u guzvi svakako znaci da se provlacis, mada za provlacenje uvek trebaju uslovi, a ne na silu po bilo koju cenu.

Ovo za provlacenje u Belgiji nije tacno, lepo na testovima za voznju ima pitanje da li je dozvoljeno provlacenje, naravno odgovor stoji da nije i da je zabranjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

znao sam da ce neko da se nadje da pita.

 

Bilo je u pravcu Usca od Hajata, ja u srednjoj traci, ispred mene jedan auto, a u levoj neki pik ap. Provlacio se izmedju mene i pik apa i ako nije bas bilo mnogo prostora, stao sam blize levoj strani jel je neki lik sa moje desne strane bio skoro u mojoj traci. Pustio sam ga da se provlaci da bi se u tom trenutku upalio semafor i auto ispred mene otisao, a o onda ostao u mojoj traci i ako je hteo da ide levo, sto on opet iskoristava bezobrazno i donekle stopira moju traku. Eto kako je napravio pometnju.

 

Nema ljutnje, motor ne vozim, a skuter sam vozio celo leto, nisam neki bajker ali znam da u guzvi svakako znaci da se provlacis, mada za provlacenje uvek trebaju uslovi, a ne na silu po bilo koju cenu.

Ovo za provlacenje u Belgiji nije tacno, lepo na testovima za voznju ima pitanje da li je dozvoljeno provlacenje, naravno odgovor stoji da nije i da je zabranjeno.

 

Upravu si za to siljenje, ali sam poprilicno iznenadjen tom zabranom. U Holandiji nije zabranjeno, mada dosta ljudi misli da se primjenjuje tolerancija, tj. "gledanje kroz prste" (kao za travu).

Mada znaju da smaraju, ako predjes crtu 1 cm, popusis kaznu. Pacenici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Ne vidim problem u provlačenju, ionako su svi dvotočkaši brži na startu od auta. Provlačenje tamo gde nema mesta, to je već lični problem i prema tome, kao što je jedan kolega napisao: "Mišljenje je kao dupe. Svako ga ima i tuđe mu smrdi". Ja se retko provlačim jer kada se vozim, upravo samo to i radim, znači uživam i ne žurim. One koji žure i agresivno se ponašaju na semaforima, delim u dve grupe. Prva: To mu je posao i zavisi od vremena. Druga: Vidite mene, ja vozim motorčinu, mnogo sam jak. Ok mi je i jedna i druga, samo što dalje od mene i mojih retrovizora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Требао бих ја да снимим како изгледа повратак кући сваки дан са Топчидера до Карабурме.

Два правца:

1. Булевар мира- Кнеза Милоша- Таковска- 29.

2. Пинк, Ауто команда- Славија- бул Краља Александра- Рузвелтова.

15 минута рулета - горе него на ратишту. Не зато што ја возим овако или онако него због возача

аутомобила који возе ван сваких прописа.

 

 

 

 

Управо сам синоћ видео како таксиста сотоји на семафору и одједном уради полукружно на црвено, са полазне линије 0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif

А једном приликом на раскрсници кнеза милоша и српских владара из правца мостарске петље лик опуштено скреће лево према теразијама поред ПАНДУРА и овај га само посмататра и ћути ко пи*чка! попиздео сам био.0ljut2.gif0ljut2.gif0ljut2.gif

Онда мени неко каже забрањено је провлачење . . . . ма важи...0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

@ghostmile,

 

i u Belgiji gledaju kroz prste pa ne naplacuju kazne, a da je zakonom dozvoljeno to nije.

 

Inace ovakav nacin razmisljanja napravio je on glupost mogu i ja je samo nacin da se napravi jos veci haos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

@ghostmile,

 

i u Belgiji gledaju kroz prste pa ne naplacuju kazne, a da je zakonom dozvoljeno to nije.

 

 

Pa ja rekoh da se mnogi bune i misle da je gledanje kroz prste u pitanju.

U holandiji nije zabranjeno (znaci nema gledanja krzo prste).

Druga stvar, zakonom se nista ne dozvoljava. Samo se zabranjuje. Sto nije zabranjeno, to je automatski dozvoljeno.

Preporucio bih ti da pogledas Belgijski zakon, pa ako ne nadjes zabranu za provlacenje....;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

 

Inace ovakav nacin razmisljanja napravio je on glupost mogu i ja je samo nacin da se napravi jos veci haos.

 

Очигледно се нисмо добро разумели, не оправдавам ја себе тиме што неко други крши закон. Када наиђем на полицију, успорим, смирим се нисам толико безобразан и безобзиран да испред полиције парвим проблеме. Онда видим ликове који су управо сушта супротност томе и које боли она ствар јер ''им се може'' . . . надам се да се сада разумеш на шта сам ја мисло...0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

pazi, na testovima ima pitanje, da li je voo dozvoljeno? slika pokazuje motor koji se provlaci izmedju kamiona i auta, odgovor je bio NE.

 

Jbga, onda nemas srece. Preseli se u Holandiju (osim ako si pun ko brod :D).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Nema ljutnje, motor ne vozim, a skuter sam vozio celo leto, nisam neki bajker ali znam da u guzvi svakako znaci da se provlacis, mada za provlacenje uvek trebaju uslovi, a ne na silu po bilo koju cenu.

Ovo za provlacenje u Belgiji nije tacno, lepo na testovima za voznju ima pitanje da li je dozvoljeno provlacenje, naravno odgovor stoji da nije i da je zabranjeno.

 

Motor,skuter, u sustini su dva tocka, izvinjavam se, mislo sam da si samo na 4 tocka... :zdravo:

 

Negde sam gledao spisak zemalja u kojima je dozvoljen "filtering", cini mi se da je i Belgija bila prisutna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

pazi, na testovima ima pitanje, da li je voo dozvoljeno? slika pokazuje motor koji se provlaci izmedju kamiona i auta, odgovor je bio NE.

 

Jbga, onda nemas srece. Preseli se u Holandiju (osim ako si pun ko brod :D).

 

 

jeste da iz liberalne Belgije dodjem u pandursku holandiju, nisam lud, pa sami holandjani se sele u Belgiju zbog razno raznih poreza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Xe, xe, xe, mislim da je najbolje ipak ovde... :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

pazi, na testovima ima pitanje, da li je voo dozvoljeno? slika pokazuje motor koji se provlaci izmedju kamiona i auta, odgovor je bio NE.

 

Jbga, onda nemas srece. Preseli se u Holandiju (osim ako si pun ko brod :D).

 

 

jeste da iz liberalne Belgije dodjem u pandursku holandiju, nisam lud, pa sami holandjani se sele u Belgiju zbog razno raznih poreza.

 

Pa ja rekoh "osim...." Ako si punisha, ne mrdaj, ali ako krpis kraj s krajem, a jos i hoces da se provlacis...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

u becu postoji nepisano pravilo da se ostavi prostor za motocikle, mislim da samo stranci neznaju za tu caku pa ne prave dovoljno ptostora za motor ali polako naucice, ja sam doduse 2 puta zakacio retrovizor ali bez posledica ,od kad sam stavio ja neke glupe retrovizore postao mi je volan siri oko 20cm pa ne mogu bas svugde da prodem zato pazim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

U Engleskoj, ne mogu da se setim koji grad je bio, zaustavna linija, pa box od oko 2 metra, sa crtezom motora na asfaltu, pa druga zustavna linija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Sve se plasim, da ne koriste motori...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Rucke su mi vise od retrovizora na prosecnom automobilu,imao sam problema sa kombi vozilima koji imaju retrovizore postavljene na vecoj visini nego na automobilu. Tada stanem i cekam. Kada primete, obicno se pomere malo da prodjem, pa ih sve pozdravljam ovom prilikom!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

to imas i u Belgiji, ali je namenjeno za bicikliste, ne motore.

zasto bi bicilista isao u prvi red kada je najsporiji. Eto prilike da strada. Isto vazi i za skutere, stanu na celo kolone pa ih onda svi automobili preticu, a tada su najugrozeniji!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

skuter najslabiji ide 50 koliko je i top speed u gradu, tako da ukoliko su gradske ulice a ne novobeogradski blokovi, auto normalnom gradskom vožnjom neće stići skuter... a na sledećem semaforu opet ima kola pored kojih će se skuter provući i tako dalje... naravno treba paziti kad i kako se provlačiti - kada kola stoje a ne kada se kreću i ne brzo već brzinom od 20tak kmh da vas ne iznenadi manevar zvani "PEPELJARA" a to je kada vozač na semaforu otvori vrata da iztrese pepeljaru bez da gleda u retrovizor. <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Posto se u spicu kuci vracam od Knez Mihailove do Obrenovca (znaci Karadjordjeva, Zeleznicka, Mostar, Sajam) cesto savijam svoje retrovizore na motoru da bih prosao. Vec mi oblajznuli navoji od savijanja. I kad to ugledaju ljudi u kolima, cesto saviju svoj retovizor ispred mene, a da i ne trazim. A posto sam uvek u punoj opremi, vise puta su me propustali soferi kombija. Pitao sam se zasto, a onda me jedan, dok sam ga mimoilazio pitao - Al si prokljucao u tome?! Prodji, prodji!!! Istina, nikad se ne zalecem, prolazim izmedju samo kad kolone stoje, uskacem u prvu rupu cim otvori semafor. Ja to i ne vidim kao provlacenje, samo klizim, milim, i ne insistiram :moto3: (stvarno dobri smajliji)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja