Jump to content

Moto Zajednica

Potrebna pomoc u vezi registracije

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati 848evo

Naime, kupio sam nedavno Cagivu Primu/Mito 50ccm ali je isti iz nekog meni nepoznatog razloga registrovan na velike table. Moje pitanje je da li je moguce prebaciti isti na SO table?

 

Pozdrav i hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

50ccm registrovan na velike table :?: :!: :?:

sve, sve, ali ovo jos nisam cuo :shock:

mozda je bivsi vlasnik zeleo da da okaje grehe jer je prethodno registrovao hajabusu na SO table :lol:

 

takodje mislim da moras da uradis atest, pa ti sledi veselje po salterima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Registracija na velike table nema veze sa kubikazom, nego sa snagom motora i maksimalnom brzinom. Recimo Tomos T-15 se registruje na velike tablice, a 50 je kubika, a apn6 je isto 50 cc, a registruje se na SO tablice.

Tacno do odredjene snage (zaboravio sam koje) i brzine (do 50km/h) vozilo se smatra biciklom sa motorom i registruje se na SO tablice, preko te snage i brzine se smatra motorciklom i registruje se na godinu dana.

http://old.sf.bg.ac.yu/KatedraDGT/OTDT/vozila_klasifikacija-termini-definicije.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg
Registracija na velike table nema veze sa kubikazom' date=' nego sa snagom motora. Recimo Tomos T-15 se registruje na velike tablice, a 50 je kubika, a apn6 je isto 50 cc, a registruje se na SO tablice.

Tacno do odredjene snage (zaboravio sam koje) vozilo se smatra biciklom sa motorom i registruje se na SO tablice, preko te snage se smatra motorciklom i registruje se na godinu dana.[/quote']

kod nas mozes da prebacis lako na velike table a na male jok nikako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
ALi u saobracajnoj ne pise snaga motora...
Jos nisam video saobracajnu u kojoj ne pise snaga motora, po zakonu mora da pise isto kao sto mora da pise i broj motora, sasije, boja, itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.
ALi u saobracajnoj ne pise snaga motora...

 

Onda tu saobracajnu nemoj da dodirujes vlaznim prstima da ne bi pustila boju..., ko zna gdje je stampana! :twisted:

 

Stari, bojim se da: ili si ti lose vidjeo tu saobracajnu ili je neka mucka u pitanju. Provjeri jos jednom sta pise..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati 848evo

Pa izdali su je u Ljermontovoj :)

 

Samo sam je prebacio na moje ime, covek je svoju odjavio...

 

Naravno da brojevi sasije, motora, boja stoje ali snaga jok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

mošda su zaboravili da upišu, idi ti to proveri jer posle mora i motor i saobraæajna na veštaèenje, pa još može i neka prijava da padne. ovo je naravno najgori sluèaj. mogu da ti samo ukucaju to što fali i to je to.

 

kad god dobiješ novu saobraæajnu ti proveri sve podatke da ne bi došlo do neke greške. meni su pogrešno upisali boju motora i ja sam to odmah prijavio, nisam ni izašao iz šalter sale.

 

motor se registruje na velike table i ako ti u saobraæajnoj piše da je za dve osobe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
ALi u saobracajnoj ne pise snaga motora...
Jos nisam video saobracajnu u kojoj ne pise snaga motora' date=' po zakonu mora da pise isto kao sto mora da pise i broj motora, sasije, boja, itd[/quote']

 

ni meni ne pise snaga motora u saobracajnoj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

da razresimo misteriju:

 

opstinske tablice se izdaju za vozilo koje se registruje kao BICIKL SA POMOCNIM MOTOROM

 

Ovakvo vozilo se od klasicnog RAM motocikla razlikuje jer:

 

ne razvija brzinu vecu od 50 km/h

ne moze biti registrovano za dve osobe

nema vecu radnu zapreminu od 50 ccm

 

Konsekvence ovakve registracije su da ne zahteva A kategoriju za voznju, ne moze da izadje na auto-put i da se ne mora vrsiti tehnicki pregled i registracija godisnje te je placanje obaveznog osiguranja prepusteno na savest vlasnicima/korisnicima ovakvih vozila a oni to uglavnom ne osiguravaju jer nema eksplicitne kontrole.

 

MOTOCIKL je vozilo koje se registruje svake godine prema radnoj zapremini motora uglavnom, moze voziti dve osobe i normalno voziti auto-putem ali zahteva A kategoriju. Nije limitirano radnom zapreminom niti u minimumu niti u maksimumu.

 

Odluku o tome za koji ce se nacin opredeliti vlasnik vozila koje ispunjava oba uslova, donece sam vlasnik prilikom izjasnjavanja na prvom tehnickom pregledu ukoliko taj tip vozila poseduje standardni atest, i to tako sto ce izvafati sve ove cinjenice vezane za prednosti i mane oba nacina registracije. Ukoliko se odluci za verziju "opstinskih tabli", tada sve zavrsava na opisani nacin iz prvog pasusa. Ukoliko se, pak, odluci da ga registruje kao motocikl, tada ga tehnicki pregled upucuje na atest (NS,KG,BG,NI) uz napomenu da vozilo razvija vecu brzinu od 50 km/h a na atestu konstatuju da vozilo ispunjava uslove za registraciju kao motocikl, tj. da poseduje ram, dva sedista i dovoljnu snagu agregata za razvijanje brzine vece od 50 km/h (ovo je kljucna minimalna brzina za auto-put).

 

Nekada ranije je moglo da se naknadno i obrne postupak ali od kraja devedesetih MUP je to internim dogovorom sa atestnim institucijama iskljucio kao opciju usled velikog broja malverzacija, posebno oko polaganja A kategorije.

 

Nacelno, T 12/14/15 se normalno mogu registrovati kao bicikl sa pomocnim motorom, jednako kao i APN, tj. sve iz Tomos programa sem Seniora i elektronika 90 i onih rariteta od 175 i 750 ccm. Ukoliko je neko uspeo da registruje dva sedista na opstinske tablice, to ne znaci da to zakon i dozvoljava, da ne bi odmah bilo talasanja oko toga.

 

Dakle, Gordan je dobro napisao, sa opstinskih na normalne tablice moze ali obratno ne moze vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja