Jump to content

Moto Zajednica

Transfagarasan 2 oktobarr 2010

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Za voznju samo reci hvale.

Ako moze ruta,da li ste se vracali istim putem ili ste kruzili?

Moze i rute onih koju su vozili ovaj deo...

 

Hvala

 

imas 2 moja putopisa sa detaljnim rutama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

bravo , šta drugo da kažem!!! mene interesuje , kada se obično otvara ovaj prelaz , kojeg meseca . druge godine 23.04.2011--30.04. prolazim kroz romunjsko u tursko , pa me interesuje , da li je možda tada več otvoren ili je bolje , da idem preko srbije ---znam neko , če da kaže ne znam kakvo vreme če tada biti ali statističku!! lp milan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

bravo , šta drugo da kažem!!! mene interesuje , kada se obično otvara ovaj prelaz , kojeg meseca . druge godine 23.04.2011--30.04. prolazim kroz romunjsko u tursko , pa me interesuje , da li je možda tada več otvoren ili je bolje , da idem preko srbije ---znam neko , če da kaže ne znam kakvo vreme če tada biti ali statističku!! lp milan

 

Transfagarasan je pod snegom... debelim, od metar mozda i dva, sve negde do polovine juna i zatvoren. Cak i da je otvoren, u junu mozes ocekivati da vozis kroz oblake ili maglu i dobru kisu sa vidljivosti od 3-4 metra. Ako je zima bas jaka onda i do kraja juna. Najbolje vreme za prelazak preko prevoja su jul i avgust... pa najdalje negde do 4-5 septembra ali vec krajem avgusta i prvih dana septembra je opet kisovito i maglovito, a moze da bude i ozbiljnog snega.

 

2007 - 30 maj... dosli do trecine puta i dalje se nije moglo ... preko 2 metra ledenog zida nas je docekalo posle 2-3 sata voznje po kisi i magli... vratili smo se nazad

Pre dve godine smo mi sa Transfagarasana sisli 2.septembra po prelepom suncanom, toplom danu. 4. septembra su helikopterima izvlacili zaglavljene turiste koji su ostali da kampuju... zavejalo!!!

Ove godine smo 4septembra presli preko po lepom suncanom, ali hladnjikavom danu. Snega je bilo nekoliko dana ranije, i ako pogledas moj zadnji putopis videces slike... snega koliko volis, samo su putevi ocisceni

 

Karpati su cudna planina i nimalo naivno mesto. Ne preporucujem da se upucujete gore osim u ta dva meseca leti. Ako i odete van ta dva meseca, nikako nemojte kampovati kore zato sto vas moze zavejati.

 

Ova ekipa je imala srecu u oktobru... ova godina je bila malo blaza i put je bio dugo prohodan i otvoren

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja