Jump to content

Moto Zajednica

GoPRO HD Hero kamera

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Za SlowMo ima smisla više frejmova. Inače, naravno da nema. Ali je JAKO interesantno nekada u montaži usporiti neke stvari. I onda, 60 fps dolazi do svog izražaja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Kamerica je odlična, ja sam uzeo 2 kom i prebacio ih na PAL... U toku sam nabavke 1 lcd-a koji je izašao skoro i još nekoliko nosača... Onaj vakumski je odličan... drži fenomenalno... Jedini problem koji ja imam i zašto do sad nisam kačio više klipova ovde je što imam star kompjuter i jako teško se nosi sa HD materijalom tj sa MP4 formatom... Premier CS3 koji imam ne podržava taj format i onda moram da ga konvertujem u Avi i to traje kao gladna godina... Trenutno jurim neki Mac da kupim pa će posle biti zanimljivih klipova na forumu koje sam snimio...

 

Zašto sam se ja odlučio za GoPro umesto za Contour HD (sad ima i GPS)

 

1. ima i opciju fotoaparata sa raznim varijantama periodičnog slikanja (odlično za time lapsove)

2. ima kućište koje koliko toliko štiti objektiv da ga neki kamenčić i sl ne ošteti a to je veoma lako na motoru kao što znate...

3. ima mogućnost snimanja pod vodom bolje (piše do 60m a stvarno dok ima blende do koje može da se snima ako nemate podvodni reflektor)

4. ima više nosača za razne varijante od Contoura

 

Prednosti Contoura GPS:

1. aerodinamičnije kućište (vetar me baca sa GoPro nazad kad je držim na vrh kacige, nije za preko 170km/h, može na kolima ili sakrivena od vetra) iako mislim da nosač na Contouru koji ga drži sa strana uopšte nije dobar za velike brzine, mislim da bi ispala iz ležišta...

2. ima objektiv koji se pomera tj možete ga nivelisati pre snimanja ako je nakrivo kamera postavljena ali nije u fazonu da se niveliše sama kao na MotoGp- ju koji Rossi ima na repu tzv žiroskopsku

3. GPS podaci - brzina, visina, lokacija, staze kojom si išao itd

 

Toliko od mene i mojim iskustvima, kad kupim novi komp biće gomila materijala od letos...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dobri ti ovi naši Blokovi 0namigivanje.gif

 

Odličan snimak! Samo, više bih voleo da si malo podigao kameru, da se vidi veći deo puta a ujedno i cajgeri iako je i ovako odlično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Ovo je samo proba bila da vidim kako izgleda, stiže mi i ekran ovih dana pa ću probati razne varijante :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Evo jednog spotića sa januarskog skijanja, neki delovi su snimani mobilnim, neki običnom kamerom, ali vidi se koji delovi su gopro.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Meni juce stigla kamera. Imam problem sa pregledom videa na kompu. Ona radi neki MP4 format i kad pustim na komp slika mi bude iseckana, a zvuk ide normalno. Koji program da koristim za konvertovanje videa?

Jel' to moj komp ne zadovoljava sve uslove za normalno pustanje full HD videa. Na uputstvu pise da za full HD treba 3.2 GHz a ja imam 2.4? Pojma nemam, glup sam za ove stvari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Moguce, pojma nemam. Probao sam preko GOMplayera, winampa, mediaplayera, realplayera i svuda secka. Sa kojim programom mogu najbolje - najlakse da obradim video tipa da preko njega ubacim neku pesmu, usporim snimak u odredjenom delu, isecem neke delove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Moguce, pojma nemam. Probao sam preko GOMplayera, winampa, mediaplayera, realplayera i svuda secka. Sa kojim programom mogu najbolje - najlakse da obradim video tipa da preko njega ubacim neku pesmu, usporim snimak u odredjenom delu, isecem neke delove...

 

 

Za pregled koristi KMPlayer, a za obradu filma najbolje Windows Live Movie Maker program sa kojim mozes svasta, a jednostavan je za koriscenje (skini ga sa FileHippo), doduse verovatno ima nesto i u performansama

kompjutera, ali ovi su provereni sa GoPRO HD sa max rezolucijom.

:zdravo:

 

P.S. Ako ti treba neko blize objasnjenje ostavi tel. na PP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

K lite mega codec pack. Uz njega dobijas i media player classic. Pustao sam na kompu 1.83ghz u full hd i sve je normalno. Dok nisam instalirao kodeke ist problem sam imao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Stigao mi je ekran za gopro, odličan je, može da se koristi i kao kamera iz ruke, da se pregleda snimak odmah...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ovo je prava stvar. Nisam znao da postoji. Bas dosta znaci kad mozes da vidis snimak pa nastelujes ugao koji odgovara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja