Jump to content

Moto Zajednica

GoPRO HD Hero kamera

Recommended Posts

  • Skuteras, 3681 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

jesu li baterije razlicite za razlicite modele, narucih neki punjac za hd2 a meni je hd hero 1 ili kako li vec

Trebalo bi da su iste za sve. Mene zanima punite li vi to preko USB-a ili koristite neki brzi nacin preko nekog punjaca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Malo sam testirao kamericu juce, nisam vozio motorče zbog kise pa sam probao kako radi u kolima. Snimio sam nekih pola sata materijala, na brzaka spojio u jedan šestominutni klip, exportovao , okacio na youtube i primetio da video ni izbliza ne izgleda kao onaj što sam uploadovao. Vidim da su vaši klipovi dosta dobrog kvaliteta. Jel može neko da mi da neki savet oko pripreme videa za upload na youtube jer očigledno grešim u nečemu...

 

evo clipa o kome govorim ovde :

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3681 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Pa nisi sacuvao video u dobrom formatu, mnogo si kompresovao. Tebi je najveca rezolucija 480p. Kad seces i obradjujes video obrati paznju u kojem formatu ce da ti ga sacuva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Moracu to malo bolje da proucim. Moj eksportovani snimak je bio onakav kakav sam zeleo da bude, na YT je katastrofa. Malo cu da eksperimentisem sad, video po 10 sekundi i gledam koja podesavanja najbolje leze.

P.S video sam eksportovao kao mpeg, avi mi je davao faljove od po skoro 2gb.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova

Ja sam isto tako prosao prvi put, pa mi je posle drugar rekao kad ides na krajnju obradu da ides na MPEG-4 i onda imas i Hd rezoluciju .Napravi nesto od 10-tak sek pa probaj ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

I kad snimaš iz kola uključi opciju 'spot meter' (tačka) i mnogo će bolje izgledati. To uvek uključuješ kad iz tamnog prostora snimaš svetli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

@enco @muljaz hvala na savetima, sad je sve kako treba. MPEG 4 is the way to go! :aha:

 

Sto se tice spot meteringa, malo je tu nastupila porfesionalna deformacija, posto se dosta dugo bavim fotografijom ( a ne videom :( ) bio sam u fazonu neka malo pregori spoljasnost izvucicu to u postu, bitno mi je bilo da se ne zapusi enterijer, mislio sam da ce biti crno bez detalja i zato nisam izabrao spot, generalno nisam ni imao pojma sta ce da snimi kamera jer mi je to bukvalno bio prvi put da je koristim. Danas sam poneo malo da testiram na motoru al me iskreno bilo sramota da se snimam dok ne naucim lepo da vozim sa menjacem :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

I kad snimaš iz kola uključi opciju 'spot meter' (tačka) i mnogo će bolje izgledati. To uvek uključuješ kad iz tamnog prostora snimaš svetli.

 

Kako i gde sa aktivira ta funkcija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Vakum nosac za siber, pa na njega dodao jos dva nastavka da bi kamera bila malo nize jel joj smeta retrovizor. Upalio sam funkciju snimanja naopacke posto kamera u ovom polozaju visi naopacke.

 

Originalni snimak je mnogo kvalitetniji, mada ako se na youtube upali HD onda je OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Ako je nekom zasmetalo ovo sto sam napisao, odmah ozbrisite.

 

Niti radim u Beosportu, niti u COmTrade-u, da se razumemo.

Idemo u off i ako admini misle da sam postavio reklamu, odmah brisite jer me to ovde ne interesuje.

 

Postovanje svima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ne vidim sto bi neko brisao, svaka tebi cast na ponudi.

E cuo sam da neke firma ili vec neko u YUBC-u pored toga sto prodaje i iznajmljuje kamere!

Odlicna fora za nase trziste. Ljudi su slabi sa lovom pa je ok i za neki put iznajmiti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Predpostavio sam da ce izaci Hero3 bilo je vreme. Ako pogledamo tehnicke trendove videcemo da na svake 2god mora da izadje nesto novo. Danas bukvalno kola izbacuju nove modele na 2god a kamoli glupave kamere.

Ali bice dobra ova hero3 ima wifi i mnogo bitna stvar a to je 60fps na fullHD formatu. To mi izgleda kao najbitnija inovacija. A milsim da je cena od oko 450USD vise nego dobra, pogotovo sto vec ima wifi dodatak. Naravno ovde ce biti barem oko 550e

Ja moju necu skoro da menjam. Taman sto sam skoro uzeo hero2 sa nekim drangulijama.

IMAG0173-1.jpg

Sve ove drangulije za 743USD ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Hvala ti puno.

 

Aj pa javi kako si prošao. Jer, do sada sam više puta probao da dobijem informaciju kako se takva trgovina završila. Rezultat je bio:

- Nije ni poručivano jer je u krajnjoj matematici zbir davao rezultat koji nije imao smisla - bio je vrlo blizu cifre ovde + veliko cimanje. :zvizduk:

- Poručeno ali se onaj ko je poručio više nije javljao u temi da nas izvesti šta je bilo do kraja. Ko zna zašto :neznam:

- Poručeno i stiglo ali kada se podvukla crta, cifra je bila daleko preko zamišljene. :stabre:

 

U stvari, sve se svodi na ovo: poruči, a mi ti držimo fige da to izvedeš kako si zamislio. Ako ne uspe, samo ti ćeš se zaj...ti. Ako uspe, onda ćemo te cimati da i nama odradiš posao. :takoje:

 

Evo i to sam sve zavrsio, i evo vidis na fotografiji sta sam sve pazario za 743usd Tako da je krajnja racunica vise nego dobra za mene.

2X Gopro hero2 jedna motosport druga outdoor

1X Dodatna baterija

2X 32GB class10 memoriska kartica

1X WiFi Kit

1X GoPro Camera Tethers(dodatna kacenja za osiguranje u slucaju da otpadne sa nosaca)

Ovde bih sve to platio oko 1150 USD

Ustedeo sam SAMO oko 405 usd na ovih par stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Hvala ti puno.

 

Aj pa javi kako si prošao. Jer, do sada sam više puta probao da dobijem informaciju kako se takva trgovina završila. Rezultat je bio:

- Nije ni poručivano jer je u krajnjoj matematici zbir davao rezultat koji nije imao smisla - bio je vrlo blizu cifre ovde + veliko cimanje. :zvizduk:

- Poručeno ali se onaj ko je poručio više nije javljao u temi da nas izvesti šta je bilo do kraja. Ko zna zašto :neznam:

- Poručeno i stiglo ali kada se podvukla crta, cifra je bila daleko preko zamišljene. :stabre:

 

U stvari, sve se svodi na ovo: poruči, a mi ti držimo fige da to izvedeš kako si zamislio. Ako ne uspe, samo ti ćeš se zaj...ti. Ako uspe, onda ćemo te cimati da i nama odradiš posao. :takoje:

 

Evo i to sam sve zavrsio, i evo vidis na fotografiji sta sam sve pazario za 743usd Tako da je krajnja racunica vise nego dobra za mene.

2X Gopro hero2 jedna motosport druga outdoor

1X Dodatna baterija

2X 32GB class10 memoriska kartica

1X WiFi Kit

1X GoPro Camera Tethers(dodatna kacenja za osiguranje u slucaju da otpadne sa nosaca)

Ovde bih sve to platio oko 1150 USD

Ustedeo sam SAMO oko 405 usd na ovih par stvari.

 

Svaka čast! Malko je potrajalo, ali je vredelo! :takoje:

 

Koliko je izašla poštarina, carina i porez?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Cena koju sam naveo je konacna i nema nista preko. Kao sto sam naveo ranije ja se bavim transportom i logistikom i od toga zivim. A ovo mi je samo bilo iz zezanj.

Ma nije dugo trajalo zato sto je moralo vec se prvo ja nisam angazovao a posle je ortak u New Orleansu imao uragan pa bio prezauzet oko renoviranja kuca posto se time bavi.

A kada je on stigao to sve da pokupuje i dok nije doslo trajalo je sve ukupno oko 5-7 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja