Jump to content

Moto Zajednica

Rad. kontrola u naselju koje to nije !!!

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

kada budes snimao ne zaboravi da uzmes neke novine,kao dokaz datuma,da ne bude posle,pitaj boga od kad je taj snimak...

 

Palo mi je i to napamet.Sutra idem da sve "ovekovečim".Sa sve Blic-om na početku kadra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

 

Palo mi je i to napamet.Sutra idem da sve "ovekovečim".Sa sve Blic-om na početku kadra.

 

Nemoj Blic,uzmi Novosti,skuplje su.

Na odbrani od ove gnusne optuzbe ne treba stedeti ;D

Sto neko rece ranije,pokusaj sa tim prvo kod komandira,a ako im ostavljas bilo sta,pobrini se da imas kopiju toga kod sebe,za svaki slucaj.

Ako tu ne prodje,ostaje ti da cekas sudski poziv pa da pokusas da objasnis sudiji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Juče lepo na motor i pravac Horgoš.

 

Desna ruka na gas a u levu ruku kamera i snimio lepo desnu stranu puta komplet do mesta gde su me zaustavili.Dolazim  tamo kad ono opet radar.Zaustavljeno vozilo iz mog pravca i jedno iz drugog.Pitam čoveka ispred mene da li ga je "upucao" radar kaže "jeste".Na pitanje moje da li su mu rekli da je u naselju odgovara potvrdno.Ja mu govorim da nije u naselju i da ne plaća nikakvu kaznu i da ću mu dati dokaze za to.To sve sluša isti policajac iz mog slučaja (foto kritičar) i pita da li može da se ubaci u razgovor."Kad god poželiš" rekoh mu.

 

Na njegovo pitanje da li sam upoznat sa definicijom vožnje u naselju, ja njega pitam za definiciju naselja koju on naravno ne zna ! pa sam mu ja rekao jer sam bio prethodni dan kod sudije.I rekoh mu da ja kao učesnik u saobraćaju NE ZNAM da sam u naselju jer nema elemenata naselja.

 

Da ne tupim ponovo mi pokazuje papir da je dobio naredbu da kontroliše radarom u B.Vinogradima i na toj adresi bla,bla.E tu meni već pada mrak na oči  i pitam ga da li on mene uopšte sluša ili je gluv.

 

"Čoveče iz mog pravca NEMA znaka za naselje a postoji i znak da je to naselje o kojem mi govoriš DESNO 2  km.NEMA ni znak o ograničenju brzine pa sam ja što se mene tiče a i znaka obaveštenja na magistralnom putu M 22 i brzinom od 76 kmh nisam napravio prekršaj."

 

Na to mi on odgovara da ne zna da nema znaka iz onog pravca pa će morati da naprave belešku o tome.

" Idi čoveče odmah i pravi tu belešku, bolje nego  što obmanjujete ljude i kažnjavate ih bezveze " je zadnje što sam im rekao i otišao do Palića.

 

Dakle, u nacionalnom parku Srbija sve je moguće...Pozdrav za ekipu Subotičkih bajkera sa kojima sam se upoznao na njihovom "zbornom mestu".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Svaka cast sto si se potrudio i drugima da pomognes a nisi gledao samo svoje dupe. Malo ljudi bi to uradilo.

 

Imam samo 1 malu zamerku. Opet ce moci da ti pisu kaznu da znas jer je po novom u NENASELJENOM mestu ogranicenje 70 a ne 80 kao po starom.

 

Nisam zlurad ovo je samo upozorenje da te ne uhvate na prepad kod sudije  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Svaka cast sto si se potrudio i drugima da pomognes a nisi gledao samo svoje dupe. Malo ljudi bi to uradilo.

 

Imam samo 1 malu zamerku. Opet ce moci da ti pisu kaznu da znas jer je po novom u NENASELJENOM mestu ogranicenje 70 a ne 80 kao po starom.

 

Nisam zlurad ovo je samo upozorenje da te ne uhvate na prepad kod sudije  ;)

 

Imam par aduta na tu temu:

 

1. Prijava je već napisana za prekoračenje brzine preko 21 km (zato nema uplatnice nego kod Kadije tj sudije)

2.Znak obaveštenja pre radarske kontrole ti pokazije da se nalaziš na magistralnom putu M 22 a da je naselje 2 km desno.

 

0089E138-0B64-454B-B477-063332771DBC_thumb.jpg

 

p.s. Nisi zlurad, ovde treba jedni drugima da ukazujemo na razna gledišta.Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Slučajno sam slušao primedbe na nov ZOBS i jedna od mnogih je bila baš upravo ova. Ranijim zakonom je uvek bilo obavezno postavljanje znaka ograničenja a sada je uveden pojam "naseljenog mesta" bez obaveze da se postavlja ikakav znak ograničenja brzine ili obaveštenja da je naselje. Obećano je da se ova nelogičnost ispravi, al dal je ili ne, ne znam. Shvatio  sam da se "naseljeno mesto" mora zaključiti intuitivno. Verovatno ili grub propust ili namerno ostavljeno tako da bi se pecali. U Beogradu postoje deonice gde ni po čemu se ne može zaključiti da je naseljeno mesto, a pošto se nalazi unutar tabli Beograd, onda jeste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Postoji novi znak koji oznacava naseljeno mesto. Slusao sam Rebica kada je govorio da ce ti znaci biti postavljeni, kao i da se po pravilniku naseljenim mestom smatra samo deo gde se objekti nalaze sa obe strane puta ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Daa, biće postavljeni, a kad i šta će biti do tad. Kad ima objekte sa obe strane puta, na kom rastojanju, koliko da ih ima, mnogo slobodno za tumačenje. Dakle, stvarno su neverovatni, spreman zakon više godina i ostale banalnosti ne do rečene. Stvarno smo čudo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Postoji novi znak koji oznacava naseljeno mesto. Slusao sam Rebica kada je govorio da ce ti znaci biti postavljeni, kao i da se po pravilniku naseljenim mestom smatra samo deo gde se objekti nalaze sa obe strane puta ???

 

Definicija naselja u novom ZOBS-u po sudijinim recima je sledeca: Naselje je skup objekata sa jedne,druge ili obe strane puta sa elementima urbane sredine...otprilike. A u starom ZOBS-u stoji da je označeno tablom za početak i krej naselja.To je kurvanjski izbačeno iz novog zakona, verovatno da bi mogao svako da ga tumači kako mu godi - pogotovo kad treba da te oderu sa nekom "kaznicom"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Pa to onda znači da dva kokošinjca (objekti, jelte), čine skup i ako vlasnik mete znak zabranjeno zaustavljanje i parkiranje ispred kokošinjca, eto nama urbane sredine. Samo još jedna rupa u inače savršenom ZOBS-u na koju će neko drati narod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pa to onda znači da dva kokošinjca (objekti, jelte), čine skup i ako vlasnik mete znak zabranjeno zaustavljanje i parkiranje ispred kokošinjca, eto nama urbane sredine. Samo još jedna rupa u inače savršenom ZOBS-u na koju će neko drati narod.

 

Šta da ti kažem kad je sudija čitajući tu nebulozu predamnom rekao: "Ala su ovo ljigavo formulisali..."

 

Šta više reći o Evropskom zakonu u zemlji Srbiji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa to onda znači da dva kokošinjca (objekti, jelte), čine skup i ako vlasnik mete znak zabranjeno zaustavljanje i parkiranje ispred kokošinjca, eto nama urbane sredine. Samo još jedna rupa u inače savršenom ZOBS-u na koju će neko drati narod.

 

Šta da ti kažem kad je sudija čitajući tu nebulozu predamnom rekao: "Ala su ovo ljigavo formulisali..."

 

Šta više reći o Evropskom zakonu u zemlji Srbiji...

 

Na žalost, mnogo toga je ne primereno i ne uprimenljivo kod nas, slučajno il namerno, ko to zna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Cekaj pa kakav je epilog, jel placas ili sta?

 

Nemam ja šta da plaćam a verovatno ću da tužim !

 

Ako ja napravim grešku u saobraćaju i uhvate me - kriv sam i snosim sankcije, jeli tako ?

Ima ona čuvena fraza: Nisam znao te ne oslobađa krivice...

 

E pa isto tako oni su napravili grešku prema meni i mnogim drugim licima pa neka lepo plate štetu...Na delu je klasična obmana

od strane službenih lica, prekoračenje ovlašćenja bla,bla...To nek advokat formuliše.

 

A to što oni kažu da ne znaju da nema znaka a pozivaju se na njega (jer ti govori da si u naselju) , ja mogu da tumačim da ZNAJU da

znaka nema ali se prave blesavi.

 

Dakle, epilog je da ću popričati sa advokatom i on će reći da li ima osnoava da ih tužim ili ne.Naravno i sve propratne stvari tipa dali je

izvodljivo tužiti ih i koliko to traje, košta itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja