Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

u pravu je covek, netreba nista da se cacka oko motora, samo stavis auspuh i vozi :takoje:

Ja sam na mom GS-u to radio i ama bas nikakvu razliku nisam primetio, ni potrosnja, ni snaga...sve je isto, samo je (naravno) lepsi zvuk :)

Inace nema potrebe da menjas auspuh, moze i taj originalni da se prepravi u protocni pa ce lepo da se cuje, to moze svaki auspuh servis da ti uradi, a to ti je bar upola jeftinija varijanta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

vecina tih protocnih auspuha strane i domace proizvodnje koje vidjas na motorima su manje-vise na isti fazon, znaci bez pregrada, unutra je jedna perforirana cev a oko nje vuna za prigusivanje, i to je to, zato su toliko glasni.

Znaci originalni auspuh treba otvoriti, povaditi pregrade i ubaciti perforiranu cev sa vunom i zatvoriti, pretrazi malo forum, ima nekoliko tema bas u vezi toga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

JA: A moze li da se napravi I DB killer pa ja da stavljam/vadim po zelji? Da li posle stavljanja auspuha treba da radim nesto na karburatorima, ili samo montiram I vozi?

PRODAVAC: Moze da se napravi da ga stavljas i vadis po zelji, Posle stavljanja auspuha uopste nije potrebno nista da diras oko motora jer su moji auspusi otvorenog tipa, puno laksi od originalnih i manje se greju..

 

Ako moze da mi potvrdi neko ovo da li je stvarno tacno, barem sto se tice dela za karburatore, ili je ovo samo prica da mi proda auspuh? :D

 

I, sta mislite o TORA auspusima ili ako imate neki drugi predlog do cca 100e (10+-)

 

 

Na svom GS-u sam imao bas Tora auspuh i bas sam bio zadovoljan zvukom. Sto se kaze, taman se cuo. :) - Na nizim obrtajima je bio relativno tih, a na visim je bas znao da zaurla, tako da su se automobilisti sklanjali sami od sebe! :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki gpz500s

Pozdrav svim Gs_ovcima! Resih da vam se pridruzim i da ponovo udjem u cari moto sveta. Pre neki dan kupih Suzukija Gs500e '97. Stvarno super motor! Dugo sam razmisljao i birao koji bi mi motor najvise odgovarao posto nisam nesto zahtevan po pitanju snage i ostalih performansi i Gs mi nekako najbolje lezi. Udoban mi je za voznju i to mi je naj bitnije, posle toga svidja mi se njegov fizicki izgled. Jeftin je za odrzavanje, registraciju i malo trosi, za mene je to i vise nego dovoljno. :)

Evo po koja slika za sada a kasnije ce ih biti jos...

 

6ovm.jpg

c5q2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: ex: BMW G650GS, Suzuki SV650

Svaka cast za mog majstora koji mi je cistio i stelovao karbove...sada mi motor trosi 5.5-6l (je**** matorac koji radi po sluhu 0ljut2.gif)

 

 

I meni se cini da je manje far. I sredi te sajle/creva/kablove 1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki gpz500s

Predpostavio sam da far nije oginalan jer sam morao da budzim sijalicu H4 da bi normalno stajala. Mislim da u taj far ide ona ogromna sijalica sa sesirom.

Ima tu jos par sitnica oko kojih bi se trebalo pozabaviti. Motor u voznji ima knedlu od 6 do 7h rpm i na tom rasponu izgubi pola snage. Ne znam da li su karburatori, struja...

Ono sto mozda i nije bas sitnica su premekane vile. Kada jace zakocim prednjom kocnicom, vile se spuste do kraja do granicnika i imam osecaj da ce mi volan ispasti iz ruku koliko jako lupi. Predpostavljam da fali ulja ili da treba staviti gusce ulje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki gpz500s

Ima li ko da proda nosac kofera ili zna gde ima da se kupi? Mada se dvoumim da napravim sam posto imam aparat za varenje ali me nesto mrzi po ovoj vrucini a i ne znam tacno kako izgleda pa bi i neka slika nosaca dobrodosla.

Jel ima ko iz Novog Sada ili okoline da se malo provozamo, uporedimo ljubimce?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Zdravo,

 

Produzenje registracije za Suzuki GS-500, 2004.g., kompletni troskovi = 9.750din.

 

(Cacak, 7. avgust 2013.)

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: gs500e

danas mi je stao sazuki jebiga.poceo je da trokira i izbacio je ule sa benzinom na odusak koji vodi iz filtera za vazduh.nisam imao vremena da pregledam motor tako da neznam sta jos nije uredu dali je neko imao slican problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Pa verovatno ti je izbacio jer je bilo daleko iznad maximuma ulja/benzina u masini... Karburatori ti sigurno nisu u redu jer ne bi mogao da napuni masinu benzinom da su u redu. Dal nije upalio lampicu za ulje u voznji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Evo da se i ja prijavim kod GS-ovaca.Mnogo mi je žao što nisam imao mogućnosti da kupim od Gileta Gs-a i izvinjavam se Giletu što sam ga uopšte cimao kad nisam imao dovoljno para.Neleteh na jedan Suzuki GSX 750 F uvežen, registrovan, lep, zdrav i kupih ga, ali posle desetak dana shvatim da ne mogu da ga ispoštujem, dobra, jaka, lepa mašina, ali ja siroma sa 25 000 dinara plate nemogu da podnesem vožnju na koju sam navikao sa mojim bivšem MZ-om.Ni sam ne znam što sam uopšte kupovao Gsx 750 F kad sam tragao i jurio za GS-om ili GPZ-om.Elem, trampim GSXF-a za GS-a, isto godište, isto registrovan celu godinu, ali stanje .........Šta je tu je, skinuo sam neku sf maskicu i stavio MZ far, skinuo ralicu (meni ružna),ubacio u satove plave diode (na obrtometru nije radila sijalica), napravio novu sajlu obrtometra i to je za ova dva dana koliko je kod mene.Treba da sredim desni semering viljuške,kočione pločice na zadnjem točku,planiram i da nabudžim nekako, običan korman, pa nosač kofera itd.Čini mi se da je kratka poluga menjača...stoji visoko, a kad je spustim niže, onda je daleko, al nabudžiću i tu nešto.Nemam još slika, nije još za slikanje, ali biće ih, i samo da kažem jer nemam čega da se krijem, GS je iz Titela, ne znam koliko je vlasnika promenio, ali meni se sviđa motor kao motor, sad, što sam ja u mogućnosti da posedujem, jedva i ovakav primerak niko mi nije kriv.I za kraj pitanje: gde nabavljate, naručujete delove za vaše ljubimce (bar one potrošne, kočione pločoce, filtere,diskove i slično), odgovor, naravno na PP.Unapred zahvalan.

P.S. I moj sestrić se napalio na GS-a ali nema para, pa ako neko hoće ili zna nekog ko hoće kamp prikolicu a hoće da trampi GS-a ili neki ATV od 150 do 250 ccm3, neka se javi meni na PP ili potraži po našim oglasnim sajtovima.

 

Uhhh... ispade čitav roman.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: ex: BMW G650GS, Suzuki SV650

Ljudi, kako vam se cini ovaj auspuh?

 

VireX Race

 

Da li bi on mogao na suzu da se stavi bez nekih vecih promena (samo isecem, navucem i to je to), ili moram adapter da pravim da se navuce, trte mrte...? Predpostavljam oko karburatora nista ne bih trebao da diram?

 

I imate li predpostavku odprilike zvuk kakav bi bio? Koliko sam uspeo da iskopam ovo je neka italijanska marka sa dosta slabim prusustvom na internetu 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: ex: BMW G650GS, Suzuki SV650

A moze li neko da mi kaze kako se montira na izduvnu granu? Majstor mi rece da mi treba neki federcic koji ce on da zanituje i tako da spoji (koliko sam ga ja razumeo) ili je dovoljno samo ono spona da se stegne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

na izduvnu granu se montira tako sto se napravi adapter, bilo koji majstor koji radi auspuhe bi trebalo da moze to da montira bez problema. mada, meni se cini da je ovo levi auspuh (tj namenjen da stoji sa leve strane). ako ga montiras na GS-a, plocica ce biti okrenuta ka tocku pa bi onda morao i nju da raznitujes i zanitujes na drugu stranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Zdravo,

 

Da li je neko uspeo da pregreje Suzuki GS500?

 

U savremenim konstrukcijama motorcikala i skutera vecih od 125cm, skoro iskljucivo se primenjuje - vodeno hladjenje motra. GS-ov sistem vazdusnog hladjenja prirodnom cirkulacijom, najcesce sluzi kao argument da se okarakterise kao nepouzdan, star i prevazidjen dizajn... no, da li je to bas tako?

 

Licno poznajem nekoliko vrhunskih motorciklista i majstora koji su uspevali da starije modele Kavasakija - hladjene vazduhom, pregreju do tacke da mora da se stane, na putu Cacak - Guca, na planinskom prevoju preko Jelice (nesto sam vec ranije i pisao na ovu temu).

 

Evo mog GS iskustva od letos:

 

Datum: 13. avgust 2013.

Lokacija: sire podrucje Mokre Gore

Temperatura: vazduh oko 30C, asfalta 50-60C

Motorcikl: gume Bridgestone BT45, propisno napumpane za 2 putnika, motorno ulje Motul 5100, gorivo MB95 standardno

Opterecenje: vozac + suvozac(ica) + teret = 190Kg

Ruta: Magistrala Uzice - Visegrad, skretanje za brdo Mecavnik - Drvengrad, pa do vrha brda Iver (Tara) odnosno, Zboriste - Mitrovac (po Garminu) ili selo Timotijevici po Google maps-u

Nadmorska visina: start sa 500-600m cilj na 1200-1300m u duzini od oko 8km.

Prosecna brzina: oko 40-50Km/h pretezno II i III stepen prenosa, oko 4000-5000rpm.

Uslovi puta: put asfaltni, novoizgradjeni, uzak, puno serpentina, veliki konstantni uspon...

 

Opsta procena je da su ovo dosta nepovoljni uslovi za ovaj motorcikl: tesko natovaen sa dva putnika, dugacak i veliki uspon, sporo kretanje, vreo letnji dan, vreo osuncan asfalt, bez vetra...

 

post-3073-0-22082500-1377089662_thumb.jpg

 

post-3073-0-19413100-1377089712_thumb.jpg

 

post-3073-0-88977800-1377089747_thumb.jpg

 

post-3073-0-77243500-1377089770_thumb.jpg

 

Zakljucak: sretno i veselo sam projezdio ovu rutu, motor i dalje zivahan, lepo vuce, lako pali, nije primecena potrosnja ulja ili sta drugo... naravno motor vruc, mozda cak i vreo (subjektivna - jezicka procena).

 

Tih dana u slicnim uslovima i jednako opterecen, Suzuki GS500 je jos "a-testiran" na lokacijama i putevima Kremna - Tara, Bajna Basta - Tara, Susica - Cajetina...(ko zna - shvatice) i sve je "preziveo" i vratio se u maticnu garazu u Cacku.

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Može da se pregrije, to je najmanji problem, ko oće da ga izgori ili ima toliko u glavu da se ophodi prema sopstvenom motoru ko da ga je ukrao.

 

Šta možeš da učiniš protiv, biraj pumpe sa kvalitetnijim gorivom, kvalitetno ulje, redovna zamjena, minimalan rad u mjestu.

 

To što je vazdušara ne znači da samo nema hladnjak i vodu pa da se slabije hladi i da je sklon pregrijavanju, nego da je projektovan da se hladi VAZDUHOM, to funkcioniše super u svim NORMALNIM uslovima vožnje, to što vazduh koji samo promajom vrtloži oko mašine nije tako efikasan kao hladnjak koji preko vode kupi svu vrućinu s motora i otpušta je pod najoptimalnijim uslovima, ne znači da su vazdušare sklone pregrijavanju, samo im baš ne prija rad u uslovima gdje nema dovoljno promaje da bi njihovo hlađenje funkcionisalo kako je zamišljeno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja