Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA TDR125ccm ili HONDA VARADERO 125 ccm

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Oba motora su prelepa,i veoma ih je tesko naci(bar u mom slucaju). Zamolio bi vas iskusne bajkere da mi pomognete u izboru.I naravno ako neko ima jedan od ova dva motora za prodaju neka ponudi :lol::lol::lol: !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Idi na moto berzu,naci ces dosta TDR-ova,procesljaj malo po oglasima...I ja sam danas tamo gledao nekog TDR-a '90 god...Cini mi se da je bio oko 1300 evra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

TDR125cc uopste nije jako redak (mada ne znam gde zivis ali kod nas nije raritet) i u oglasima sam ih video jedno desetak u zadnjih mesec dana!!Varadero je vec druga prica,video sam samo par komada ali ne od 125cc pa ces njega stvarno teze naci ovde!

Sto se tice TDR-a,nju sam jednom vozio malo po selu,znaci sto po asfaltu sto po makadamu (imao je neke medium gume,nit preveliki kramponi za asfalt nit premali za losiji put) i zadovoljan sam kako se kretao,kako se upravlja njime i kako vuce za jedan dvotaktni motor,doduse to je bio jedan stariji model,negde 90-91 godiste,koji se proizvodio do 95 godine i TAJ bih ti preporucio da uzmes jer je model koji je noviji od tog datuma ugusen do bola,sa 30ks na 12ks ili tako nesto,znaci propast!!

Evo ti hint gde ih na oglasima mozes naci,nisu ni nesto skupe,oko 1500 eura ili manje,zavisi od opreme i kilometraze pa potrazi i ti malo:

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=1743&trazi=1&ur=1&model=0&m=Yamaha-TDR

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

U ,pa razlika je ogromna, Yamaha TDR 125 se ne proizvodi vec godinama i mislim da je poslednji deltabox TDR izasao 1999 iz fabrike, inace odlican motor za pocetnike, dvotaktna slabasna masina i izgled mnogo vece kubikaze. Honda je vec nesto drugo , Varadero sa svojim V motorom ima bolje performanse , bolji rad morora (4 takta), i po meni je savrseniji i lepsi ali mu je i cena lepa (oko 5.500e u centru S).

Znaci Honda. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja se slazem s tobom, ali je varadero 125ccm 2001god. stvarno redak, a mnogo je lep. Ajde ako znas nekog da prodaje ili nesto slicno obavesti me, jer trazim ovaj motor mesecima :cry: :cry: :cry: :!: :!: :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Imam Varadera 125 vec trecu godinu i mogu samo da ti kazem da je motor XTRA.To je burazeru i meni bio prvi pravi motor i mogu ti slobodno reci da za pocetnika, a i za voznju po gradu nema boljeg motora. Imam samo reci hvale za njega. Ako te jos nesto vise interesuje reci pa cu da ti objasnim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V
U ' date='pa razlika je ogromna, Yamaha TDR 125 se ne proizvodi vec godinama i mislim da je poslednji deltabox TDR izasao 1999 iz fabrike, inace odlican motor za pocetnike, dvotaktna slabasna masina i izgled mnogo vece kubikaze. Honda je vec nesto drugo , Varadero sa svojim V motorom ima bolje performanse , bolji rad morora (4 takta), i po meni je savrseniji i lepsi ali mu je i cena lepa (oko 5.500e u centru S).

Znaci Honda. :D[/quote']Jel to mislis SAMO na taj najnoviji model koji se proizvodio od 98-e godine (i tesko da je prestao vec 99-e da se proizvodi) ili komentarises celu seriju kao naprimer onaj ciji sam oglas linkovao!?Jer ako mislis na sve onda NISI u pravu,jer 30ks uopste nije slabasno za 125cc,a veruj mi kad sam ga vozio bio je veoma dobar i jedina prednost Varadera bi bila sto ce cetvorotaktna masina duze da traje (umesto 30 godina trajace 35) :lol: i sto ce manje da trosi,ali je sigurno tromiji od TDR-a i ne vidim zasto je savrsenstvo i kako je to bolji zato sto je lepsi (ukusi su razliciti,sto je tebi lepo...)!?

Cinjenica je da je Varadero noviji i cetvorotaktni,ali ga je skoro nemoguce naci,dok TDR-a moze naci i veoma je startan i jak motor za svoju kubikazu,pa bi ja na njegovom mestu pojurio TDR-a,prosto mi se povraca kad vidim 125cc motor sa 12-13-14ks,to je bre obican prdavac pa nek izgleda ma koliko lepo to nije to,jedino ako mu je prvi motor u zivotu ili se sprema za penziju,e onda je tako slab 125cc motorcic mozda i bolji,da mu ne uzburkava krv!! :P

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd
Imam Varadera 125 vec trecu godinu i mogu samo da ti kazem da je motor XTRA.To je burazeru i meni bio prvi pravi motor i mogu ti slobodno reci da za pocetnika' date=' a i za voznju po gradu nema boljeg motora. Imam samo reci hvale za njega. Ako te jos nesto vise interesuje reci pa cu da ti objasnim.[/quote']

 

PA DE SI GA NASAO :shock: :shock: :shock: I KOJE JE GODISTE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

A sto se tice TDR, mnogo mi se svidja onaj novi Deltabox, samo me zanima da li kod nas neko prodaje taj model i kolika mu je otprilike cena : :?: :?: :?:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

DexteRR jednom rece: "...Bjezite od cvaja u 21. vijeku..."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Eh sad... da je tako onda bi SVI morali sada da furamo 500cc+ masine,a to jednostavno nije moguce,cak ni normalno!!Pazi kad sam danas svoju buducu zenicu naucio da vozi veci motor i jos sa menjacem (veci u odnosu na pedalino Tomos koji je vozila kao klinka) i to na motoru koji nije uopste ni veliki ni tezak (jedva preko stoje) a zamisli sta bi bilo da sam to pokusao na nekom motoru od oko 200 kila i 600-900cc,mislis li da bi ostala ziva u prvom minutu voznje!? :shock:

50cc,80cc i 125cc masine MORAJU da postoje i u ovom 21 veku,jednostavno su to idealni motori za mnoge ljude,i pocetnike i iskusnije,i za one u gradu i na selu,a da ne pominjemo sto ovde pisemo o enduro masinama,tako da one bas tesko da su cvaje (nekako mi taj nadimak bolje stoji uz sportake od 125cc),pogotovo nisu one sa kraja 19-og veka pre ovih glupih ogranicenja snage!!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
50cc' date='80cc i 125cc masine MORAJU da postoje i u ovom 21 veku...[/quote']

To je u redu dokle god nisu 2T.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Ukusi su razliciti,meni se vise svidja kad su tako mali motorcici dvotaktni,startniji su iako vise trose,mada je za pocetnika bolje da je cetvorotaktni jer moraju biti oprezni sa gasom u suprotnom a to je pocetnicima tesko!!Nego da ne sirimo temu dalje,ja ipak mislim da ce lakse naci TDR-a,i da ce mu se vise svideti 30ks naspram 13-14ks jedino ako mu je to prvi motor u zivotu pa onda mozda bolje da ide na cetvorotaktni!?

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

meni nekako honda bolji izbor lepsa ( subjektivno ) 4t je 4t . 2t mozda kao opcija kod hard core crosalica :) ostalo pa makar i skuter od 50cc 4t - mnooogo manja potrosnja ( svima znaci ) odrzavanje dosta jeftinije trajnost par desetina puta veca nego kod 2t.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa da meni ce taj motor biti prvi motor sa menjacem,a ova Honda je prelepa :P:P:P . 30 ks jeste primamljivo,ali mislim da ne bi mogao da iskontrolisem "toliku" snagu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V
meni nekako honda bolji izbor lepsa ( subjektivno ) 4t je 4t . 2t mozda kao opcija kod hard core crosalica :) ostalo pa makar i skuter od 50cc 4t - mnooogo manja potrosnja ( svima znaci ) odrzavanje dosta jeftinije trajnost par desetina puta veca nego kod 2t.

Ma daj' date='ovo je vec budalastina!?Znam ljude koji jos voze neke dvotaktove iz 70-ih i jos im traju (naravno uz odrzavanje i generalku po potrebi),da li onda po tvome znaci da ce 4T masina da traje recimo [b']400 godina[/b] ako se isto tako redovno vozi i odrzava kao 2T!?

A i moj ima oko 2 banke (uzeo ga za zezanje da ne budem bez motora dok ne skupim jos love za neki veci Enduro a i bio je jeftin posto mi ga je rodjak prodao),i vec neko vreme me odlicno sluzi,nije jos imao generalku iako ima dosta predjenih kilometara i godina ali mu izgleda nije ni potrebna posto nista ne zeza,kompresija je dobra,vuce kao metak... znaci ako neko kupuje motor star do 10-ak godina,kao sto to izgleda on zeli,onda slobodno moze da uzme 2T motor ako zeli startnu i cesto jeftiniju masinu od 4T!

A veruj Scarface da neces imati problema da kontrolises"toliku snagu"jer sam vec pomenuo valjda da sam juce vrlo brzo naucio buducu suprugu da vozi malo veci motor sa menjacem iako moj motor ima samo nekoliko konja manje od TDR-a,znaci kad za jednu devojku nije prejak motor od 23ks onda nece biti ni tebi od 30ks,ali je razlika izmedju 13-14ks i 30ks stvarno osetna kad forsiras neku uzbrdicu ili kad imas saputnika,a ne slusaj ove"neverodostojne"tvrdnje o doooooooooosta vecoj potrosnji i desetostruko kracem trajanju 2T masina posto to nije tacno,potrosnja je plafon par desetina % veca a verovatno i trajnost toliko manja,ali sta te briga da li ces ga moci voziti jos 15 ili 20 godina,vremenom ces ga prerasti i prodati,vazno je KAKO ces ga voziti dok si vlasnik i KOLIKO ces u toj voznji uzivati!!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Kada bi uzimao TDR uzeo bi ovaj novi, posto imam 16 godina, a onaj deltabox j*** kevu kako izgleda, tako da bi u slucaju kupovine TDR uzeo taj novi model,a ja sam na njega mislio kad sam rekao da ih nema bas. Svi prodaju one starije. Jeste da su znatno jaci od ovog novog ali meni to ionako ne znaci puno jer burazer vec vozi auto tako da ce ovaj motor biti za mene,a siguran sam da bi mogao da povuce dve osobe. A Varadero su mi svi preporucili,ali posto NIGDE NE MOGU DA GA NADJEM :x :x :x molio bih vas da mi kazete da li ima neki enduro koji je slican VAraderu i TDRu(naravno jos NE odustajem od Varadera i novog TDR, samo mi treba rezervna opcija) 8)8)8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5
meni nekako honda bolji izbor lepsa ( subjektivno ) 4t je 4t . 2t mozda kao opcija kod hard core crosalica :) ostalo pa makar i skuter od 50cc 4t - mnooogo manja potrosnja ( svima znaci ) odrzavanje dosta jeftinije trajnost par desetina puta veca nego kod 2t.

Ma daj' date='ovo je vec budalastina!?Znam ljude koji jos voze neke dvotaktove iz 70-ih i jos im traju (naravno uz odrzavanje i generalku po potrebi),da li onda po tvome znaci da ce 4T masina da traje recimo [b']400 godina[/b] ako se isto tako redovno vozi i odrzava kao 2T!?

A i moj ima oko 2 banke (uzeo ga za zezanje da ne budem bez motora dok ne skupim jos love za neki veci Enduro a i bio je jeftin posto mi ga je rodjak prodao),i vec neko vreme me odlicno sluzi,nije jos imao generalku iako ima dosta predjenih kilometara i godina ali mu izgleda nije ni potrebna posto nista ne zeza,kompresija je dobra,vuce kao metak... znaci ako neko kupuje motor star do 10-ak godina,kao sto to izgleda on zeli,onda slobodno moze da uzme 2T motor ako zeli startnu i cesto jeftiniju masinu od 4T!

A veruj Scarface da neces imati problema da kontrolises"toliku snagu"jer sam vec pomenuo valjda da sam juce vrlo brzo naucio buducu suprugu da vozi malo veci motor sa menjacem iako moj motor ima samo nekoliko konja manje od TDR-a,znaci kad za jednu devojku nije prejak motor od 23ks onda nece biti ni tebi od 30ks,ali je razlika izmedju 13-14ks i 30ks stvarno osetna kad forsiras neku uzbrdicu ili kad imas saputnika,a ne slusaj ove"neverodostojne"tvrdnje o doooooooooosta vecoj potrosnji i desetostruko kracem trajanju 2T masina posto to nije tacno,potrosnja je plafon par desetina % veca a verovatno i trajnost toliko manja,ali sta te briga da li ces ga moci voziti jos 15 ili 20 godina,vremenom ces ga prerasti i prodati,vazno je KAKO ces ga voziti dok si vlasnik i KOLIKO ces u toj voznji uzivati!!

Pozdrav 8)

 

ja sam samo napisao ono sto je na forumu ponovljeno bar 10-tak puta a i ne samo na forumu vec i u neposrednom razgovoru sto sa "Starim" vozacima sto sa majstorima. A zakljucak vidis u postu dobro mozda sam malo preterao al opet sve stoji. Licno 2T bi uzo samo za neki kros mozda mada koliko vidim sada i u toj klasi pocinju da ulaze na velika vrata 4T i uskoro ( dobro mozda ne tako brzo ) 2T ce biti proslost. NO da ne idemo vise u off topic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V
Kada bi uzimao TDR uzeo bi ovaj novi' date=' posto imam 16 godina, a onaj deltabox j*** kevu kako izgleda, tako da bi u slucaju kupovine TDR uzeo taj novi model,a ja sam na njega mislio kad sam rekao da ih nema bas. Svi prodaju one starije. Jeste da su znatno jaci od ovog novog ali meni to ionako ne znaci puno jer burazer vec vozi auto tako da ce ovaj motor biti za mene,a siguran sam da bi mogao da povuce dve osobe. A Varadero su mi svi preporucili,ali posto NIGDE NE MOGU DA GA NADJEM :x :x :x molio bih vas da mi kazete da li ima neki enduro koji je slican VAraderu i TDRu(naravno jos NE odustajem od Varadera i novog TDR, samo mi treba rezervna opcija) 8)8)8)[/quote']Ma ajde,ako uzimas onda uzimaj ono sto vredi,a ovaj novi ne vredi pisljiva boba,ako se dobro secam srozan je na 11 i po-12ks,znaci jadno koliko je slabo,a onda je bolje da ustedis pola love i da uzmes neki skuter,isti ce posao da ti vrsi samo neces moci da ides offroad,ali ici van asfalta i van ravnice sa slabasnim motorcicem i jos sa saputnikom je smejurija,brze cu da trcim nego sto ces ti i tvoj saputnik da se vozite uzbrdo!! :lol:

Ako zelis da ti motor lepo izgleda i jedino ti je to izgleda bitno kad gledas koji je lepsi a zanemarujes ostalo,zasto uopste kupujes enduro,kupi neku zujalicu sportaka,oni su isto veoma lepi,privlace poglede,a mozes isto da nadjes nesto novo po povoljnoj ceni i da budes faca!?Enduro je ipak poludivlja masina odnosno treba da bude da bi izasao van asfalta,a lav sa srcem misa nije uopste nikakav lav,zato se toliko i gadim slabasnih kroseva i endura,cak ne znam ni ko ih"izmisli",to mu dodje nesto kao Suzuki dzip sa motorom od 900cc,smejao sam se kad sam video da jedva izlazi uz nagib od nekih 35-40% a kaobajagi je dzip,e tako ti je i sa ovim masinama!

@bukovski:

Znam ja dobro sta je pisano na forumu iako sam odskoro registrovan,i nigde nisu upotrebljavane onakva preterivanja,svuda se pise da nesto duze traju a ne desetostruko,cak ni duplo,a isto to vazi i za potrosnju,ipak nije situacija kao izmedju dizel i benzinskih motora gde razlike idu i do 2-3 puta manje potrosnje vec je to dosta manje,mada i to gledano na duze staze (recimo koliko ustedis na svakih 1 000km) nije malo ali nije drasticna razlika i na to sam i reagovao,ali nije vazno,necemo vise u offtopic!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS
U ' date='pa razlika je ogromna, Yamaha TDR 125 se ne proizvodi vec godinama i mislim da je poslednji deltabox TDR izasao 1999 iz fabrike, inace odlican motor za pocetnike, dvotaktna slabasna masina i izgled mnogo vece kubikaze. Honda je vec nesto drugo , Varadero sa svojim V motorom ima bolje performanse , bolji rad morora (4 takta), i po meni je savrseniji i lepsi ali mu je i cena lepa (oko 5.500e u centru S).

Znaci Honda. :D[/quote']Jel to mislis SAMO na taj najnoviji model koji se proizvodio od 98-e godine (i tesko da je prestao vec 99-e da se proizvodi) ili komentarises celu seriju kao naprimer onaj ciji sam oglas linkovao!?Jer ako mislis na sve onda NISI u pravu,jer 30ks uopste nije slabasno za 125cc,a veruj mi kad sam ga vozio bio je veoma dobar i jedina prednost Varadera bi bila sto ce cetvorotaktna masina duze da traje (umesto 30 godina trajace 35) :lol: i sto ce manje da trosi,ali je sigurno tromiji od TDR-a i ne vidim zasto je savrsenstvo i kako je to bolji zato sto je lepsi (ukusi su razliciti,sto je tebi lepo...)!?

Cinjenica je da je Varadero noviji i cetvorotaktni,ali ga je skoro nemoguce naci,dok TDR-a moze naci i veoma je startan i jak motor za svoju kubikazu,pa bi ja na njegovom mestu pojurio TDR-a,prosto mi se povraca kad vidim 125cc motor sa 12-13-14ks,to je bre obican prdavac pa nek izgleda ma koliko lepo to nije to,jedino ako mu je prvi motor u zivotu ili se sprema za penziju,e onda je tako slab 125cc motorcic mozda i bolji,da mu ne uzburkava krv!! :P

Pozdrav 8)

 

Vidi se da se razumes u motore, kad preporucujes coveku TDR -a sa zvukom samohodne kosacice za travu. U pitanju je uporedjivanje motora Honde Varadero 125ccm i Yamahe TDR 125ccm gde uopste nema pogovora koji je bolji motor, lepsi itd.( naravno Varadero). Ukusi su razliciti , tu se slazem , ali ne moze nekome da se vise svidja frizirani fica od novog mercedesa sto je u ovom slucaju pravo poredjenje. :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

OK,ako cemo da se spustamo na taj nivo onda... Vidi se koliko se TI razumes u motore kad coveku preporucujes lepuskasti motorcic (po tvom ukusu,nekima je mozda lepsi TDR a nekome su ruzna oba) kome je dusa u nosu cim poveze vise od svoje tezine ali vazno da je lep jer tako se bira motor... po tvojoj logici!? :?

A od dvotaktnih motora si verovatno jedino kosacicu i cuo kad mislis da svaki dvotaktni motor ima takav zvuk,sto naravno nije tacno posebno za TDR o kome pricam,jer sam isti i vozio i cuo naravno,za razliku od nekih,i znam da ne zvuci kao kosacica,za dvotaktni motorcic sasvim prijatno zvuci a kad se coveku preporucuje divlja-poludivlja zver (sto bi Cross i Enduro trebali biti) onda jeste bitna snaga!!Ako mu je pak bitan izgled onda ne treba da zalazi u Enduro svet,nece privlaciti paznju devojaka vozeci takav motor za sta mu izgleda treba sudeci po godinama (no ofense Scarface)!? ;)

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
OK' date='ako cemo da se spustamo na taj nivo onda[/quote'] NE neæemo da se spuštamo uopšte... To nije lepo! :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja