Jump to content

Moto Zajednica

MOTO TRKE U SRBIJI

Recommended Posts

  • Drug član, 2303 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Da da. Zivo me interesuje koliko je to kostalo 90tih. mislim da si kucu trebao da prodas da bi stavio full kit na motor.

Ja moj ne smem da budzim da ne produva. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Sale, koilko je kostao full kit tada kada si spremao motor??

Ufff....nemam pojma posto je tesko bilo doci do delova i godinama sam skupljao evo ti primer Kit-Alternator sam tek prosle godine uspeo da nabavim....pocetkom prosle godine sam dosao na neku grubu cifru izmedju 13500 i 14500 evra sto se opreme i delova tice od toga sam motor platio 4800  2005 kad sam ga uzeo imao je samo akrapa ostalo je bilo sve original.

nema vise sta da se stavi na motor sem zadnje magnezijumske felne a ovaj alternator je nekada u kawasakiju bio oko 800 evra

post-4551-12879098592114_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Inace se moglo u kawasakiju za nekih 10000,- maraka kupiti set sa: 2xbregaste 4x klipa 16xopruga 1xspaner  ;D ;D pa ti vidi gde je jos korpa,menjac,ventili,uljna pumpa itd.... pa onda obrada glave,obrada stubline,olaksavanje radilice+fino balansiranje itd....tu smo za sada samo na agregatu  :D da ne nabrajamo ostatak opreme na motoru kocnice,ogibljenje.....evo ti iz druge teme ovde na forumu "mali spisak"  ;D ;D

 

ZXR 750 RR proizveden 94 kupljen u nenačkoj 2004 od prvog vlasnika u salonskom i original stanju

Sve ostalo smo sami odradil 

MOTOR:

749 ccm

Radilica olakšana i fino balansirana (u nemačkoj)

Na glavi obrađeni kanali i kompresioni prostor

Bregaste osovine (Kawasaki Kit varijanta)

Lančanici bregaste na podešavanje  (Kawasaki Kit varijanta)

Ventili  (Kawasaki Kit varijanta)

Klipovi  (Kawasaki Kit varijanta)

Uljna pumpa  (Kawasaki Kit varijanta)

Korpa kvačila  (Kawasaki Kit varijanta)

Lanac u motoru pojačan-španer lanca mehanički

Menjać  prva brzina produžena od 130 do 170 km/h u zavisnosti d prenosa na lančanicima(Kawasaki Kit varijanta)

Hladnjak veliki  (Kawasaki Kit varijanta)

Karburatori Flahšiberi 39mm original  (igle,dizne...Kawasaki Kit varijanta)

Veliki karbonski Airbo+karbonski usis (karburatori su u kutiji a rezervoar goriva služi Kao pklopac (Da može lepo da diše  )

Palenje CDI (Kawasaki Kit varijanta blokada na 13900)

Nema anlaser ni alternator

OPREMA:

ÖHlins zadnji amortizer Hydr. podesavanje opruge

Öhlins stabilizator centralno ispod prednje maske

Öhlins zadnji amortizer

Wilbers progresivne opruge u prednjim vilama

Zadnja viljuška pojačana

Magnezijumska prednja felna

Brembp gusani  plivajući diskovi

Brempo Čeljusti sa adapterima  (Kawasaki Kit varijanta) pločice Ferodo CP211 trkačke

Radijalna pumpa za prednju kočnicu-pancirna/teflonska creva

Oklopi komplet karbonski

MRA trkački vetrobran

Akrapović kompletan

DID lanac ERV3 trkački 520-ka

Šaltautomat/tiptronik ili kako već hoćete...menjaš brzine  bez kvačila ili puštanaja gasa znači pun gas i samo ubacuješ u sledeću brzinu

Šaltblic (Lampa se pali kad dostigne određen broj obrtaja nemoraš gledati u obrtaljku)

Ima još par stvari ali i ovo je dosta...mislim barem

Težina bez goriva 166 kg

KS na radilici 143

KS na kvačilu 136,6

KS na točku 131,2

Nm 89

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd

Danilo Mladenovic ce sigurno voziti i sledece godine i pripremice se malo bolje kako bi bio u samom vrhu... U aprilu smo bili u Serresu gde je vozio fabricku R1 2007 sklopljenu iz kofe na koju je prvi put seo u Grckoj a vec drugi dan je napravio bolje vreme od nase prve dvojice iz stock-a (svi znamo o kome pricam). Vreme koje je postigaoje 1.24.5 sto je zavidno znajui da je prvi put bio na stazi i kakav motor vozi...

 

Marko Stosic je obranio titulu ali ni on sam nije zadovoljan svojim rezultatima tako da ce sledece godine mnogo vise trenirati kako bi bio spreman za nove izazove. U aprilu na Serres-u je pravio 1.24.00 sto je sa 600 kubika stvarno zavidno...

 

Sa nama u Grckoj je bio i profesionalni fotograf pa je sve to i lepo zabelezeno... Evo nekoliko slika...

post-6118-12879098592999_thumb.jpg

post-6118-12879098593836_thumb.jpg

post-6118-12879098594386_thumb.jpg

post-6118-12879098594958_thumb.jpg

post-6118-1287909859542_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Danilo Mladenovic ce sigurno voziti i sledece godine i pripremice se malo bolje kako bi bio u samom vrhu... U aprilu smo bili u Serresu gde je vozio fabricku R1 2007 sklopljenu iz kofe na koju je prvi put seo u Grckoj a vec drugi dan je napravio bolje vreme od nase prve dvojice iz stock-a (svi znamo o kome pricam). Vreme koje je postigaoje 1.24.5 sto je zavidno znajui da je prvi put bio na stazi i kakav motor vozi...

 

 

 

I onda se naljutio pa kod nas sa novom R1 pravi vreme 4.5 sekundi po krugu sporije od te dvojce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Ares- pa pošto si / ste, mi probili uši na trci, mogu i ja Vama malo da vratim, makar na ovaj način. Hvala za liste, al fali  za 125, baš sam dosadan.

 

Znam da su bila 2 okrugla stola i da se sve završilo i kako treba i niko nema primedbi na bilo šta. Jel bilo ili treba da bude svečano proglašenje šampiona, neko sportsko veče gde bi se okupili takmičari van staze i zajednički družili van rivaliteta na stazi. Nekad je to bio običaj i zaista lepo druženje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa proglasenje je negde oko 20 decembra najveroatnije u Obrenovcu...organizator AMK BREZIK

 

 

rezultati...  http://moto-berza.com/rezultati/genaralni-plasman.pdf

 

Čestitam ti šampionsku titulu. Mogao bi da se predstaviš, il ja da vadim one slike. A pre toga za prijatelje gde je slavlje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala Djunta na cestitkama... evo na ovom linku http://rs.fotoalbum.eu/ptodorovic imate dosta slika od AMK BREZIKA iz Obrenovca,ima i mene sa br. 4

 

Sto se tice casti,znas gde sam dodji u servis dok jos moze motor da se vozi :)

 

 

Pa ne moš da prođeš sa kolom u servisu, nije titula šala. Ja sam molio da se trkači predstave ovde bez ustezanja pa bi mogao da i ti to učiniš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 87 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC

Evo ovako...

 

Ratko Panajotovic

rodjen 29.10.1989

klub AMK''BREZIK'' Obrenovac

Bavljenje trkama 2 pune sezone

Klasa 125 sp

 

U sezoni 2010 3 druga mesta jedno prvo i jos jedno prvo na trci u Kragujevcu koja se nije bodovala za domaci sampionat,Osvojena titula 2010.

 

Sezona 2011 prelazim u 600ss...

 

Evo malo slika...

post-255-12879100418626_thumb.jpg

post-255-12879100420255_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Svaka čast za titulu  i to u drugoj sezoni i puno uspeha u sledećoj klasi naredne godine.

 

Inače je ovaj momak odličan univerzalni moto majstor i vlasnik lepog servisa. Pošto je već hvaljen oko sporta da ne ofujem sa ostalim hvalama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Odlično, hvala. Još kad bi neko vredan dopisao nic imena sa foruma, ne zbog pozicije već da se zna ko je od Vas takmičar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja