Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje u malagutti t 150?

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BGD

pozdrav ljudi interesuje me koje ulje ide u malagutti t 150 na poklopcu rezervoara pise olio 10w 40 i olio transmissione t 35 da li polusinteticko ili sinteticko i koje je najbolje  i koliko litara  ide u motor neznam koje je ranije bilo u njemu??

u manualu pise neko Q8 ulje ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne brini za marku.

Gradacija je o.k 10W40 i u motor bi trebalo da stane nesto manje od 1,5 lit.

To drugo ulje koje pominjes T35 je u stvari ulje za menjace i gradacija mu je 80W.Marka je krajnje ne bitna.Samo nek ga ima.Ide oko 150 gr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Ja sam u mog Madisona 250ccm stavljao Motul ulje sa skutere, staje jedna litra, ne verujem da je kod tebe vise, uostalom imas plocicu na agregatu ako nemas manual.

Da sam na tvom mestu ja bih obratio paznju na marku ulja i ko uvozi to ulje.

Ukoliko nemas jaku, dobru kucu koja stoji kao uvoznik ulja, ne mozes biti ni siguran u kvalitet koji kupujes iako je ulje original.

Madison ti je zver, kupi Motul i zavrsi posao. Ako ti je za utehu kolege sa jacim masinama kupuju 4l ulja.

Ti imas filter ulja i ulje, ja sam filter uzimao u Guevari na Novom Beogradu, jer je Trion preskup.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

@.rs

Tvoj je agregat (250) vrlo verovatno bio Piaggio,a ovo u verziji 125-150 je Minarelli,koji nema filter za ulje,vec samo separator (mrezicu) koji pri promeni ulja treba oprati.

Slazem se da je bolje uzeti ulje poznate i od fabrike propisane marke,ali ulja Q8 sumnjam da ima u Srbiji.S' toga,ne treba preterano lupati glavu koje marke treba da bude ulje,vec da ga uvek ima u motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Jeste, agregat je Piaggio, za ostalo se ne razumem, ali opet kazem, meni je bitno da znam da je ulje original i da je kvalitetno, ne da je uvezla neka firmica, koje je kupila 3u klasu u fabrici po boljoj ceni.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ima da se uzme vec gotova rashladna tecnost.Posto je Motul vidim popularan,uzmi to,mislim da se zove Motocool ili tako nesto.

U sistem tvog skutera staje tacno jedan litar,tako da ce jedna konfekcija biti sasvim dovoljna.

Pre nego sto sipas novu tecnost,dok je sistem jos otvoren,rokni crevo (bastensko ili koje drugo imas) u otvor hladnjaka i pusti da voda ispere unutrasnjost kanala i creva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Q 8 ulja postoje u Srbiji odavno ali se ne reklamiraju. Koriste se na automobilskim trkama i običnij vožnji. U svom programu imaju i i ulja za 2 t i 4 t sa jako dobrim opsegom gradacija, širim nego kod većine proizvođača. Ja sam svoj skuter jedim delom vozao na njemu i pisao na forumo o tome. Kome treba neka se javi na pp. Inače je po mom saznanju sigurno original što je najbitnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja