Jump to content

Moto Zajednica

Alarm za skuter/motor pod garancijom???

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kymco Agility City

Pozdrav!

 

Potreban mi je alarm za skuter koji radi na sopstveno napajanje, najbolje Li-Ion bateriju (ili koju god).

Kupujem nov skuter pa sam naravno knap s lovom, jer treba kaciga, lanac, ovooono... dakle dolaze u obzir svi blisko i daleko istočni proizvodi! Alarm treba da zadovoljava sledeće:

1. da se DERE KO MAZGA kad neko dira skut

2. to podrazumeva SHOCK SENSOR

3. da ima SOPSTVENO NAPAJANJE (bateriju) - zbog garancije na nov skut

4. DALJINAC nije naodmet, kad ga kerovi zapišavaju da ne moram da izlazim da gasim

i da, baja ga, nije skup

 

Riljao sam i grebao po forumu ali ne naleteh na neki sa sopstvenim napajanjem..  

 

Ako pak neko zna cene ugradnje alarma u Kymco ovl servisu, i da li moram da kupim neki njihov alarm - nek i to podeli sa nama.

 

živim u relativno mirnom kraju, ali ne bih da rizikujem da već prvo veče ostanem bez svog magareta

 

Hvala puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

Riljaj i dalje,ja sam procitao negde da neko prodaje te sa baterijom.

Mislim da je Arakis (nisam siguran) prodavao neke alarme,a da je u toj istoj temi neko ponudio te sa sopstvenim napajanjem.

Pitaj Arakisa u kojoj je temi nudio alarme,pa ces tu pronaci i ovo sto trazis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

pazi ovako-napajanje alarma sa stalnog plusa-znaci direkt na aku,sigurno nece narusiti garanciju i niko ti nece i ne moze nista da kaze zbog toga.Ali zfunkcija alarma za onemogucavanje pokretanja motora to jest iskljucenje paljenja-e tu vec moraju secice da ulete pod plastike i zbog toga neko moze da te zeza.Isto tako povezivanje na signalizaciju moze biti razlog da neko kaze ode garancija nemas je vise...

Ako ti hoces samo da imas sirenu koja ce da jauce kad neko pipne skuter bez signalizacije i bez blokade motora-sve ok samo dve zile idu direktno na akumulator i ne narusavas fabricku instalaciju.

Uglavnom siguran sam da ce ti oni na svaki nacin pokusati objasniti "da samo njihov superextraultranewmodel" moze na tvoj skuter...

Svaki alarm mora biti prikljucen na instalaciju motora i onaj koji ima svoje napajanje i onaj koji nema (vecina nema).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Tako nesto postoji i jeftino je - oko 20$. Davno sam nasao klip na netu i okacio ga u nekoj od tema, ali sad ne mogu da ga iskopam.

 

Napaja se na bateriju, dimenzija je oko 15x15 cm, crne boje, ima daljinac i poreklom je iz PRCa. Lik na tom klipu ga je stavio ispod suvozackog sedista na nekom R motoru. Demonstrirao je i sasvim fino radi, a i fino se cuje.

 

Ako neko nadje ovo cudo, ja se prvi javljam kao kupac i to dva komada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Samo ti potrazi temu "Alarm za male pare " i tu ces sve procitati...Arakis je prodavac odlicnih , a jeftinih alarma od kojih sam i sam vlasnik...licno sam prezadovoljan , ali s obzirom da imas garanciju , i da ne bi smeo seci nikakve zice , neznam koja bi funkcija tog alarma bila...samo zvucni signal i nista vise ???

Alarm kod Arakisa je bio 2500 din...i dere se za SVE pare  ;D ... doduse nije na baterije  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

a gde je tu funkcija ? stoji pod sedistem i sirena zavija ?

 

Kod mene bi bila drugacija namena, ali i u toj varijanti se cuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

Samo ti potrazi temu "Alarm za male pare " i tu ces sve procitati...Arakis je prodavac odlicnih , a jeftinih alarma od kojih sam i sam vlasnik...licno sam prezadovoljan , ali s obzirom da imas garanciju , i da ne bi smeo seci nikakve zice , neznam koja bi funkcija tog alarma bila...samo zvucni signal i nista vise ???

Alarm kod Arakisa je bio 2500 din...i dere se za SVE pare  ;D ... doduse nije na baterije  :P

 

U toj temi je neko ponudio alarme sa sopstvenim napajanjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kymco Agility City

Riljaj i dalje,ja sam procitao negde da neko prodaje te sa baterijom.

Mislim da je Arakis (nisam siguran) prodavao neke alarme,a da je u toj istoj temi neko ponudio te sa sopstvenim napajanjem.

Pitaj Arakisa u kojoj je temi nudio alarme,pa ces tu pronaci i ovo sto trazis

 

@MALI DIKTATOR

jok barazeru njegov je  na akumulator! a ne prestajem da riljam, samo sad po 'rvackim forumima i oni mučenici istu muku muče (al ga sročiiiiihh...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kymco Agility City

pazi ovako-napajanje alarma sa stalnog plusa-znaci direkt na aku,sigurno nece narusiti garanciju i niko ti nece i ne moze nista da kaze zbog toga.Ali zfunkcija alarma za onemogucavanje pokretanja motora to jest iskljucenje paljenja-e tu vec moraju secice da ulete pod plastike i zbog toga neko moze da te zeza.Isto tako povezivanje na signalizaciju moze biti razlog da neko kaze ode garancija nemas je vise...

Ako ti hoces samo da imas sirenu koja ce da jauce kad neko pipne skuter bez signalizacije i bez blokade motora-sve ok samo dve zile idu direktno na akumulator i ne narusavas fabricku instalaciju.

Uglavnom siguran sam da ce ti oni na svaki nacin pokusati objasniti "da samo njihov superextraultranewmodel" moze na tvoj skuter...

Svaki alarm mora biti prikljucen na instalaciju motora i onaj koji ima svoje napajanje i onaj koji nema (vecina nema).

 

 

to lutko! ljubim te u šabac! hvala! nadam se da je tako. meni ni ne treba ta blokada i to, jerbo stavio bih lance, pa na banderu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kymco Agility City

a gde je tu funkcija ? stoji pod sedistem i sirena zavija ?

 

Kod mene bi bila drugacija namena, ali i u toj varijanti se cuje.

 

ma bre meni bi bilo dovoljno i samo da ja čujem - da odbranim magare od muva! mada većina mangupa bi i odustala čim bi im dernjanje probilo ušesa.. to je  više da zaplaši njih i upozori mene..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kymco Agility City

Samo ti potrazi temu "Alarm za male pare " i tu ces sve procitati...Arakis je prodavac odlicnih , a jeftinih alarma od kojih sam i sam vlasnik...licno sam prezadovoljan , ali s obzirom da imas garanciju , i da ne bi smeo seci nikakve zice , neznam koja bi funkcija tog alarma bila...samo zvucni signal i nista vise ???

Alarm kod Arakisa je bio 2500 din...i dere se za SVE pare  ;D ... doduse nije na baterije  :P

 

U toj temi je neko ponudio alarme sa sopstvenim napajanjem

 

ajde dobro još jednom ću da iščitam tu malu temu na 90 str.... ako ima okačiću link ovdenak, za buduće generacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kymco Agility City

evo jedan

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=42261.msg852551#msg852551

 

a evo i drugi šta reče

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=42261.msg750832#msg750832

 

...dok čekamo odgovor da li "arakisov" alarm može da se namesti bez opcija kojima se gubi garancija tj. bez blokade i svetlosnih efekata tj. tj. samo da se dere...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Alarm koji ja ugrađujem nema sopstveno napajanje zato što pali sva 4 migavca koji vuku dosta struje (4 x 21W = 84W = 7Ampera). Može da se ugradi bez blokade motora i bez spajanja migavaca, tad radi samo senzor pomeraja koji uključuje sirenu od 110dB.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kymco Agility City

Ok ovim informacijama je moja dilema rešena - ako vi kažete da alarm ne mora da ima sospstveno napajanje tj. da moze da se poveže na motor bez gubljenja garancije, ja vam verujem. To ću za svaki slučaj pitati i pri kupovini skutera! Da se ne bi posle s njima nadje.avao.

 

Još sam našao jedno rešenje koje bi meni isto odgovaralo - disc lock-eri sa alarmom. http://www.motooprema.net/katanci.htm Nakačiš ga na prednji točak - zaključaš njime disk, a zadnji vežeš za banderu, pa ako ga neko cima alarm se dere..

 

Promeniću naziv teme ako može, jer sopstveno napajanje i nije jedino rešenje..

 

Pozdrav svima i hvala!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AntiFabrikanT , 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: match not found

Iako sam o ovome razmisljao i ranije, ipak me je muka naterala da sad presecem i nabavim neki alarm..

Otisao do garaze do skutera cisto bzvz, gledam ga sa svih strana i imam sta i da vidim... Neko je pokusao da mi skine ceo top(prigusivac) auspuha i skinuo je glavni drzac topa koji se srafi na sam auspuh i znam da je bio extra jako stegnut. Ali sem tog glavnog, ima jos jedan "drzac" a to je opruga koju sam jedva nategao i koju sada nije ni malo lako skinuti.. Ostadoh ja bez tog glavnog drzaca, ali opruga je i dalje tu.

Tako da cu verovatno svratiti kod cika Arakisa da vidim za taj alarm, ali morate svi priznati: nista lepse od tihe dojave alarma da ti neko cacka masinu, pa mu se lepo prisunjas i onda udri sa osmehom na licu... Iako je sitnica, strasno sam besan !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kymco Agility City

Iako sam o ovome razmisljao i ranije, ipak me je muka naterala da sad presecem i nabavim neki alarm..

Otisao do garaze do skutera cisto bzvz, gledam ga sa svih strana i imam sta i da vidim... Neko je pokusao da mi skine ceo top(prigusivac) auspuha i skinuo je glavni drzac topa koji se srafi na sam auspuh i znam da je bio extra jako stegnut. Ali sem tog glavnog, ima jos jedan "drzac" a to je opruga koju sam jedva nategao i koju sada nije ni malo lako skinuti.. Ostadoh ja bez tog glavnog drzaca, ali opruga je i dalje tu.

Tako da cu verovatno svratiti kod cika Arakisa da vidim za taj alarm, ali morate svi priznati: nista lepse od tihe dojave alarma da ti neko cacka masinu, pa mu se lepo prisunjas i onda udri sa osmehom na licu... Iako je sitnica, strasno sam besan !!!

 

Imao si sreće jer je verovatno neko prošao pre nego što ti je skinuo sve, pa je morao da ostavi nedovršen "posao".. mamicu mu šabansku  >:i

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ako je skuter "Kinez" vrlo je verovatno da ima fabrički već odrađenu instalaciju sa konektorom za alarm koji možeš da nabaviš kod Arakisa. Moj Sprint EAGLE je ima i instalacija samog alarma se svela na to da sam priključio konektor na konektor, prikopčao sirenu alarma na centralu i sve je odmah proradilo sa svim funkcijama koje alarm pruža. Čak i daljinsko paljenje skutera radi.

Alarm je odličan i vredi svaku paru.

+1 za Arakisa  :)

 

P.S. Ako u toku garantnog roka budeš morao da voziš skuter u servis a plašiš se da ti neće važiti garancija jer si "sam vršio intervencije na vozilu", jednostavno otkačiš alarm i kao da ga nikada nije ni bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AntiFabrikanT , 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: match not found

Da, dobro sam prosao... Sreca..

Zavrseno je sa alarmom :)

U pitanju je peugeot speedfight 2 2002. god, tako da je cika Arakis morao da blankira neke zice i tako poveze :)

Umalo da dobijem po usima zbog handmade stopa i migavaca (nacina na koji sam povezao izvor) xD  ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nego kako! :D

 

Moramo mi matorci da se brinemo za mlade lavove da budu sigurniji i bezbedniji na drumu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja