Jump to content

Moto Zajednica

Putni enduro 2 cilindra

Recommended Posts

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ako se slozimo da se na Dakaru vozi off-road, bilo bi zanimljivo pogledati strukturu recimo prvih 30 na cilju relija...

mozemo sobodno....videces da tih matorih teskih krmaca nema vise uopste. Prva honda je tek na 28. mestu. Voze se najvise motori koji su dosta laksi i imaju 450ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ako se slozimo da se na Dakaru vozi off-road, bilo bi zanimljivo pogledati strukturu recimo prvih 30 na cilju relija...

 

pa o teškim "krmačama" od putnih endura mogao bi reči ponešto i Blažo Milič, koji je sa Advenčerom obišao svet....i to po vukojebinama....

http://www.theridearound2010.me/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ako se slozimo da se na Dakaru vozi off-road, bilo bi zanimljivo pogledati strukturu recimo prvih 30 na cilju relija...

 

pa o teškim "krmačama" od putnih endura mogao bi reči ponešto i Blažo Milič, koji je sa Advenčerom obišao svet....i to po vukojebinama....

http://www.theridearound2010.me/

lalajko je konkretno pomenuo dakar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ako se slozimo da se na Dakaru vozi off-road, bilo bi zanimljivo pogledati strukturu recimo prvih 30 na cilju relija...

 

pa o teškim "krmačama" od putnih endura mogao bi reči ponešto i Blažo Milič, koji je sa Advenčerom obišao svet....i to po vukojebinama....

http://www.theridearound2010.me/

lalajko je konkretno pomenuo dakar

tema je konkretno "putni enduro 2 cilindra".....i nagovezujem se na priču kako ničemu ne služe jer su preteški,itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Ako se slozimo da se na Dakaru vozi off-road, bilo bi zanimljivo pogledati strukturu recimo prvih 30 na cilju relija...

 

pa o teškim "krmačama" od putnih endura mogao bi reči ponešto i Blažo Milič, koji je sa Advenčerom obišao svet....i to po vukojebinama....

http://www.theridearound2010.me/

 

Svu trojicu mojih sugrđana koji su se sa puta oko svijeta vratili prije 7 dana poznajem .Išli su sa BMW 1200GSA , BMWGS650Dakar i Afrikom , i jednoglasni su da je Dakar najbolji bio za ovaj poduhvat , dok mi je Nino Bojić koji je i vizio tog dakara na dočeku sa puta rekao ti imaš pravi motor a ja sam ih dočekao sa ttrom .

Hoću reći da su  gore navedeni dvocilindraši sjajne mašine  koje mogu dosta toga da podnesu ali na neki ekstremni put bih ipak krenuo  jednim KTM 690superenduro ;D što je po meni univerzalan motor. poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Da, ali ako bi gledali put u dvoje, verovatno bi bilo drugacije. Po meni je recimo definicija putnog (enduro) motora uvek vezana za saputnika, cak i ako ga ostavis kod kuce motor ce to nekako podneti ;D. Mozda bi trebalo razdvojiti solo voznju i voznju sa putnikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Da, ali ako bi gledali put u dvoje, verovatno bi bilo drugacije. Po meni je recimo definicija putnog (enduro) motora uvek vezana za saputnika, cak i ako ga ostavis kod kuce motor ce to nekako podneti ;D. Mozda bi trebalo razdvojiti solo voznju i voznju sa putnikom.

 

podpisujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Nekoliko puta sam putovao tj. provodio u cugu više od mesec dana iz cuga na motoru (i na biciklu). Vremenom dođoh do nekih zakljucka u vezi putnog endura ...a i ovako... Pa ukratko o tome, sve u nadi da nekome bude od koristi i zadovoljstva.

 

Daklen, na svakom pa i najmanjem putovanju motorom šibaju vetrovi, oluje... trne dupe, smrzavaju se prsti, koče zglobovi, bole ledja, sinusi... tu i tamo se padne... i to su fakti. Pri projektovanju bilo kojeg motocikla to se ima u vidu i inkorporira u dizajn na ovaj ili onaj način.

 

Pri "projektovanju" čoveka se uglavnom slabo šta misli... pa nije čudno što masa primeraka teško ili nikako ne podnosi elementarno okruženje koje podrazumeva elementarna upotreba vozila na dva točka. Mnogo je onih koji očekuju i insistiraju na tome da se put i uslovi putovanja prilagođavaju njima, što je zabluda, i sve nijanse takvog pristupa su podjednako pogrešne i uzaludne, ma kol'ke da su mogućnosti, želje i htenje. Motoristi i putniku koji "očekuje" jednostavno nikad neće biti potaman, a valjda je stvar u tome da budeš srećan i rahat.

 

Da bi se putovalo treba unapred (sa)znati da beli svet nije nešto veliko od plastelina koje služi samo tome da sa radošću primi oblik tvoje jedinstvene i neponovljive guzice koja se eto odlučila da mu ukaže takvu posetu i čast! Baš je suprotno! Beli svet je taj koji diktira način i pravila putovanja, a na putniku je da se prilagodi. Što više - to bolje! Svakog putnika, pa i onog na motoru, definiše i uobličava upravo ono šta je voljan i u stanju da istrpi u ime višeg cilja. Ako ti smeta vetar, zima, pain in the ass... onda jednostavno ne trebaš da gubiš vreme...

 

Hoću reći, sedi na APN-a, na bicikl, na MZ... šta god, putuj do mora mesec dana, pravi hiljade kilometre u kontinuitetu, pa kad dođeš kući zapitaj sebe i svoje saputnike da li bi sutra tako isto, samo još više, duže, dalje? Ako je odgovor - DA!!! onda ne verujem da ćeš trošiti godine na lupanje glavom kojim modelom motocikla se to pravilno izvodi. Dobro, moto industrija misli drugačije, ali ko kaže da pravljenje para ima veze sa istinama do kojih ovde pokušavamo doći? Slušajući njih više ne znam ni koje ulje smem da sipam u motor!

 

Moji možda malo veći putnički afiniteti i sa druge strane u najboljem slučaju, prosečne vozačke i mehaničarske sposobnosti vremenom su me dovele do putnog endura, do kamionske vožnje traktorskom brzinom (i obrnuto!  ;D ;D) i do stare dobre afrike sa kojom sam, dok me ovako dobro i pozdano služi, više nego zadovoljan. Koncept relativno jednostavnog putnog endura sa dva cilindra meni zaista pruža sve i od par modela iz tog "društva" našao sam da mi afrika najviše pasuje. Njena istrajnost i pouzdanost, sa sve manama... meni uliva poverenje i osećaj da uz sebe uvek imam nekoga od ko će na pitanje - 'Ajmo sutra u Tunguziju? uvek reći - 'Ajmo!

 

Gde ćeš više prijatelju?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Sta da ti kazem matijak, mozda da probas ovo

honda_st_1300_pan_european_2003_3.jpg

 

Ako se slozimo da se na Dakaru vozi off-road, bilo bi zanimljivo pogledati strukturu recimo prvih 30 na cilju relija...

 

pa o teškim "krmačama" od putnih endura mogao bi reči ponešto i Blažo Milič, koji je sa Advenčerom obišao svet....i to po vukojebinama....

http://www.theridearound2010.me/

 

Svu trojicu mojih sugrđana koji su se sa puta oko svijeta vratili prije 7 dana poznajem .Išli su sa BMW 1200GSA , BMWGS650Dakar i Afrikom , i jednoglasni su da je Dakar najbolji bio za ovaj poduhvat , dok mi je Nino Bojić koji je i vizio tog dakara na dočeku sa puta rekao ti imaš pravi motor a ja sam ih dočekao sa ttrom .

Hoću reći da su  gore navedeni dvocilindraši sjajne mašine  koje mogu dosta toga da podnesu ali na neki ekstremni put bih ipak krenuo  jednim KTM 690superenduro ;D što je po meni univerzalan motor. poz

[/img]

 

njaaaa njaaa nja njaaaaa njaaaaaaa ko god da je Nino Bojic (nekako zvuci ko neko mudo, al malo vise na hrvatski onako ;) ) kaze covek da je jedan cilindar bolji

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Tako je Kepo, poznato je da, ako se ide ispravnim pravcem, Tunguziji prethode dosta, da tako kažem - čupaviji tereni, koji su po pravilu namenjeni samo najhrabrijim i istinskim ljubiteljima prirodnih lepota.  ;D Zna se čime se tamo ide. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ako zanemarimo voznju u civilizaciji sa dovoljno novca da se vozi npr. Strom 650 ili F 800 GS za nesto malo manje civilizacije, izbor potencijalnim putnicima se znacajno suzava. Tu su svoje mesto nasli motori tipa TA, AT, ST.

Ipak, putnici avanturisti motoristi, nacesce prednost daju AT. Nisam bio u prilici da proverim zasto, ali mozda ova ekipa zna nesto vise...A mozda se tu i krije odgovor zasto AT drzi cenu malo bolje od ostalih slicnih motora.

 

http://www.advfactory.com/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Da vozim neku skupu masinu i da sam ne meti ljubomore pa da razumem prozivanje, nego vozim ragu staru 15 godina u vrednosti par hiljada eur. i ona je trn u oku onima koji je nikada nisu vozili.

E to mi nikako nije jasno  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Da vozim neku skupu masinu i da sam ne meti ljubomore pa da razumem prozivanje, nego vozim ragu staru 15 godina u vrednosti par hiljada eur. i ona je trn u oku onima koji je nikada nisu vozili.

E to mi nikako nije jasno  ;D

nikom nije trn u oku motor kao motor vec ljudi koji istu tu ragu smatraju najboljim motorom i sto je bas kako ti kazes posle 15 i vise godina cene PAR hiljada eur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Da vozim neku skupu masinu i da sam ne meti ljubomore pa da razumem prozivanje, nego vozim ragu staru 15 godina u vrednosti par hiljada eur. i ona je trn u oku onima koji je nikada nisu vozili.

E to mi nikako nije jasno  ;D

nikom nije trn u oku motor kao motor vec ljudi koji istu tu ragu smatraju najboljim motorom i sto je bas kako ti kazes posle 15 i vise godina cene PAR hiljada eur.

 

Moj je i za mene najbolji.

 

Otkaci se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Ako zanemarimo voznju u civilizaciji sa dovoljno novca da se vozi npr. Strom 650 ili F 800 GS za nesto malo manje civilizacije, izbor potencijalnim putnicima se znacajno suzava. Tu su svoje mesto nasli motori tipa TA, AT, ST.

Ipak, putnici avanturisti motoristi, nacesce prednost daju AT. Nisam bio u prilici da proverim zasto, ali mozda ova ekipa zna nesto vise...A mozda se tu i krije odgovor zasto AT drzi cenu malo bolje od ostalih slicnih motora.

 

http://www.advfactory.com/

 

Slazem se delimicno sa tobom.Kad sam video ovo onda je cela ova diskusija bezpredmetna i infantilna.Putuje se srcem,a cilindri su potpuno nebitni.

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=509804

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja