Jump to content

Moto Zajednica

Kaciga do 200e za hladnije dane

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Jurim neku novu kacigu, dolazi zima pa je bitno da je full face, da dobro drzi i da je oko 200e .

Dopada mi se Suomy Defender Fantasyland, skroz je sasava ali ne znam iskustva drugih.

Znaci ako moze neka preporuka-hvala  :)

 

P.S.Imam HJC FG15-nemojte nju  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1831 postova
  • Lokacija: Beograd

Daj ne sviraj, naravno da ima veze i da su neke kacige `toplije` a imaju i neke korisne stvarcice kao sto je dobar okovratnik i mrezica ispod brade i imaju nose deflector, mada mislim da ti je ovde jedna od presudnih karakteristika pin-lock, jer vecina anti fog premaza ne radi bas svoj posao kad je malo hladinje vreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Onda ništa, naravno i ja bih kupovao da sam pri parama ove zime ;)

Onda da ne ispadne da sam samo tako pisao, bar da uradim nešto pametno - kao ljubitelj jednobojnih kaciga, ipak su mi se svidele ove dve, pa sad ako imaš koga da ide do Louisa, kul, a ako nemaš, znam ja ovde čoveka u Rumi što ide na manje više svake 2 nedelje ili bar jednom mesečno, pa.. ako bude šta javi ;)

Elem kacige:

- http://www.louis.de/_20b2b2a42057d145642b1b1b845b834af6/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=150&wgr=837&list_total=124&anzeige=0&page=1&artnr_gr=216443

- http://www.louis.de/_20b2b2a42057d145642b1b1b845b834af6/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=150&wgr=837&list_total=124&anzeige=0&page=1&artnr_gr=215911

Pozz ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Jurim neku novu kacigu, dolazi zima pa je bitno da je full face, da dobro drzi i da je oko 200e .

Dopada mi se Suomy Defender Fantasyland, skroz je sasava ali ne znam iskustva drugih.

Znaci ako moze neka preporuka-hvala  :)

 

P.S.Imam HJC FG15-nemojte nju  :)

 

Ja imam suomy vandal i morao sam da kupim mrežicu/chin guard jer je duvalo ko nenormalno.

Toga nema uvek na stanju u Centru S i trebalo bi da vidiš sa njima.

Generalno gledano meni je "svanulo" kad je hladnoća u pitanju kad sam kupio wind stopper podkapu.

Moja ti je najiskrenija preporuka da odvojiš 20ak evrića za nju. Nećeš zažaliti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

 

Hvala za ovo, ovo ću i ja da uradim! ;) (ps. ako je Draža - onaj Draža, svaka čast! ;):D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

 

A kakva je situacija sa magljenjem vizira? Nisam nikada nosio potkapu ali sam nosio masku na skijanju i imao sam problema sa magljenjem naocala zbog toplog vazduha iz usta/nosa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG
P.S.Imam HJC FG15-nemojte nju 

A sto?  ;D

Ja je imam, stavio sam onaj veci "dodatak za nos", i onaj "dodatak za bradu", vozio veceras po kisi i vetru i zimi...Jedini zbun je bio momenat kad sam izasao vrele glave sa probe, napolje, i navukao je-oma se gornji deo vizira zamaglio. I kisa je padala inace. Otvorio sam vizir na prvi zub na par milimetara, i za kratko vreme je nestalo zamagljenje.

Jos samo pinlock da uzmem i sve ok.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Meni kaciga inace magli cim je hladnije, ali samo dok stojim. Tu spasa nema. Bitno mi je da dok vozim nije hladno sa tom potkapom, a vozio sam i kad je bilo oko nule. Jedino sto ne znam kakva je situacija pri vecim brzinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Evo ti ovo za hladno vreme, ja imam i zimu vise ne osecam.

Sa prednje strane i oko vrata ima Wind-stoper materijal, a odozgo svilu.

 

http://www.trionmotors.com/oprema/tucano-urbano/wb-jet-under-helmet-silk-100-618-wb.html

 

A za magljenje, samo pinlock (ili kako se vec pise).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3546 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ajde da iskoristim temu i da nešto priupitam, a da ne otvaram novu temu.

Kaciga mi je baš "taman" odnosno nema uopšte "lufta", a ne steže me ni nakon veoma duge vožnje. Znači baš kako valja.

Međutim, kako vozim po svim vremenskim uslovima potrebna mi je zaštita od hladnoće. Uglavnom mi "stradaju" vrat, grlo i brada.

Interesuje me da li je ova "naprava" iz Pegaza (termo ptkapa) dovoljno tanka, odnosno da ne pravi problema zbog dopunske debljine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Ajde da iskoristim temu i da nešto priupitam, a da ne otvaram novu temu.

Kaciga mi je baš "taman" odnosno nema uopšte "lufta", a ne steže me ni nakon veoma duge vožnje. Znači baš kako valja.

Međutim, kako vozim po svim vremenskim uslovima potrebna mi je zaštita od hladnoće. Uglavnom mi "stradaju" vrat, grlo i brada.

Interesuje me da li je ova "naprava" iz Pegaza (termo ptkapa) dovoljno tanka, odnosno da ne pravi problema zbog dopunske debljine.

Dobro si pitao, ovo verovatno vecinu nas sa (ne)iskustvom oko tih stvari, zanima! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jeste Žile, gore je od nekog materijala sličnog svili a dole od tvrđeg i debljeg windstop materijala. Nećeš pogrešiti ako to kupiš, baš čuva vrat i potiljak od hladnoće i vetra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Neces imati problema sa potkapom nikakvih posto nije bas toliko debela.Svi uglavnom voze knap kacige sto je i normlano. Tako da uzimaj i ne brini nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Još jedan zadovoljni vlasnik potkape iz Pegaza. Gornji deo je prijatan i tanak (ali topliji od letnje potkape), a deo oko vrata se lepo spakuje ispod kragne i ne pušta vetar. Testirao sam na 10ak stepeni, nekih 20 km vožnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Oš prodavati tu HJC15 ? drugar nešto gleda kacige pa mu možda bude odgovarala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Kako im se krecu cene, nisam nasao ikakav cenovnik ?

 

Krecu se na samoj granici tvog budžeta za kacigu. Ja sam za moju K-3 platio oko 17k din. Takodje K-3 je odlična kaciga za te pare, dobiješ uz nju i dodatak chin windstoper, ali kao što ste već o tome pričali, ništa bez kvalitetne podkape.

 

Odeš i probaš...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja