Jump to content

Moto Zajednica

suzuki sv650s moze li komentar nekih znalaca?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Beograd

prosle dine sam kupio yamahu majesty 125 misleci da ce mi to biti super za grad, sto i jeste, ali zelja za jacim motorom ne prestaje.tako da sam yamahicu stavio u oglase i istrazujem po internetu sta bih mogao da uvezem i sta mi se dopada.Tako ja zakljucih da je nesto sto se meni dopada i moze da se kupi ne toliko staro za odredjenu sumu novca "suzuki sv 650 s" zna li neko nesto o tom motoru ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9

SV 650 je mnogo slican mom motoru (Hyosung comet 650). SV je nesto laksi i malo slabiji od cometa. Vozio sam sv-a 650 k4 (2004 god.) i prilicno mi se svideo, mada ipak mi se za nijasu lepse vozi comet (mozda zbog toga jer sam navikao na njega), a i comet ima upside down viljusku, a sv nema sto dosta znaci... Ja volim V agregat jer vuce odlicno na malim obrtajima sto je bitno za moje potrebe :) ... Mozda je S verzija sv-a bolja od naked-a jer ima boju zastitu od vetra (sto mnogo znaci pri vecim brzinama). Sve zavisi za koje potrebe planiras da te motor sluzi? Razmisli izmedju horneta i sv-a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200
prosle dine sam kupio yamahu majesty 125 misleci da ce mi to biti super za grad' date=' sto i jeste, ali zelja za jacim motorom ne prestaje.tako da sam yamahicu stavio u oglase[/quote']

 

Postavi oglas za yamahicu u rubriku PRODAJEM, da te ne pitam ovde za detalje i da ne idem u off..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

Mozda nisam neki znalac,ali sam kupio pre nedelju dana sv-a,pa mozda mogu da ti pomognem.Dosadasnji utisci su odlicni,ali dosta zavisi na kakvog sv-a naletis..pre ovog mog sam gledao par i nisu bas bili u reprezentativnom stanju(mozda sam i ja prezahtevan).Sve u svemu,pitaj sta te zanima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Borko_smorko

Mozda bi mogao i o Hornetu da razmislis. Sto se tice zelje za jacim motorom svima nam je poznata i svi se valjda i smire tek kad kupe jaci. Ja licno bih uzeo u obzir par modela pa onda oglase u ruke pa trazi i trazi i trazi. I onda kad konacno nadjes pazaris i uzivas. Siguran sam da koji god motor uzemes bices zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Pozdrav

Vlasnik sam suzukija sv 650 s, model 2004g iliti novi model sto je veoma bitno jer ima dosta razlika od prvog modela a nisi naveo za koji model se ti interesujes. Vozim ga nekih 2.500 km i prezadovoljan sam jer motor je odlicno odradjen, odlicno ide sa svoja 72 konjica, lezi kao pegla, registracija je 13.000 din a potrosnja 6 do plafon 6,5 litara. Ubrzanje je dobro jer ima snagu od malih obrtaja tako da se opusteno kidam od semafora do semafora i sa snaznijim makinama. Za agregat sam nasao na netu dosta pozitivnih komentara a recimo razlika kod novog modela je sto je indzeksn i sto ima dodatni hladnjak ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husqvarna SM610 2008

Pre neki dan sam probao sv650s 2005 i nisam nesto odusevljen,a imao sam pre par godina stariji sv650s tad je bio dobar,ako si pocetnik onda je ekstra motor za tebe

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

pa ne znam sta da ti kazem Sinisa,mozda jeste mali u poredjenju sa hayabusom ili neznam cime,ali nije to decko pitao..pomalo su opasni ti komentari tipa:ovo je slabo,nema ni 150ks.Za 90% likova koji voze R motore ovaj motor bi bio sasvim dovoljan.Mislim da takve price samo teraju pocetnike da na silu voze mnogo brze nego sto mogu da iskontrolisu..elem,motor koji za 12 sec ubrza do 200 nije motor za apsolutne pocetnike,ili bar nije samo za njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

To je odlican motor za svakoga, odlicno ide, malo trosi, lagan je i povozan. Dobar je i za pocetnike jer je dosta predvidljiv i gladak, a za prave znalce prava poslastica. Sem toga njegov agregat je odavno poznat i pokazan, sa dobro ocuvanim primjerkom nema greske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

U pitanju je sledeca stvar, ti motori su sbog svoje kubikaze u niskim obrtiajima komad pitomiji od litarskih drugara. I onda najvise volim kada mi neko kaze dosadice ti to, to lose ide... Pa naravno da lose ide kada u zivotu nije presao 4000 obrtaja! Zavrti ga i oscupace ti ruke sa volana!Takav sud takvih likova ovdje nije potreban... Ako hoces da vuce u niskim obrtajima kupi MT-01 i vozi a ne ovako! Uzas :-\

Dakle, takav motor je idealan, za pocetnika jako dobar jer je jako upravljiv, lagan i okretan, a kada se nauci i malo zavrne daje i vise nego dovoljno snage za neki dalji put, dobre krivine i neki duzi vremenski period uzivanja na njemu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

U prosloj poruci sam napisao da sam posle predjenih 2.500 km veoma zadovoljan a sada mogu da napisem da posle 5.500 km za nekih dva ipo meseca sam jos vise zadovoljan i toplo preporucujem ovaj motor svakome ko razmislja o nakedu i V masini.  0-400m za 11.7 sec  to je za ove sto kazu da je spor a npr. fazer 600 model 2007g  ide 0-400 za 12.2 sec

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

SV 650 je vrlo dobar motor. Da li je za početnike, o tome može da se diskutuje. Moje mišljenje je da je to isključivo u glavi onoga ko vozi, bio on početnik ili neko ko je prešao mnogo km i promenio dosta motora. Nikako ne delim mišljenje da je slab, pogotovo u malim i srednjim obrtajima. Baš tu je bolji od mnogih konkurenata, upravo zbog V2 i "krive" snage.

Na kraju, i na početku svakog izbora motora: motor voziš ti! Opremu na sebe i pamet u glavu, tako se duže uživa u vožnji motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

U prosloj poruci sam napisao da sam posle predjenih 2.500 km veoma zadovoljan a sada mogu da napisem da posle 5.500 km za nekih dva ipo meseca sam jos vise zadovoljan i toplo preporucujem ovaj motor svakome ko razmislja o nakedu i V masini.   0-400m za 11.7 sec  to je za ove sto kazu da je spor a npr. fazer 600 model 2007g  ide 0-400 za 12.2 sec

Pozdrav

Veljo podatak u tutomotu za fejzera je 11.3s ,ne znam gde iskopas te cifre ili ne znas da za 2007. imas FZ sa 78ks da bi favorizovali model S2 koji je ostao sa 98ks,mora da ga je terao neki matorac ako je to model sa 98ks cim ima takvo vreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Beograd

Napokon ga kupih, prosle nedelje.Za sad sam ga samo turirao i provozao po dvoristu, jer minus je.Nadam se sad malo boljem vremenu pa da ga provozaaaaam.Hvala svima, narocito Nesixx,Velji i EvilZO.

 

post-1089-12878992362397_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

tek sad sam video post,malo kasnim ali jbg.sv je jako dobar motor,leze u krivinama kao lud,ja sam vozio drugarov od sapca do novog sad i nazad,za to malo komenatari su odlicni,leze kao lud,dobar obrtni moment,po meni nije bas za puke pocetnike koji nisu vozili nista s kvacilom,na malim obrtajima vuce kao lud pa ide i na zadnji lako,moze da se desi pocetniku da zaplese malo ako ne vodi racuna.ja vozim bandita 600,ovo je cetvorocilindras dok je sv dvocilindras,slabiji je od bandita ali zato je zver na malim obrtajima.nadam se da S verzija makar upola sredjuje problem vetra pri vecim brzinama posto na N ubi vetar,ali je ekstra motor,samo pzaljivo i oprezno.mozes auspuh da mu zamenis da vidis onda zvuk,ko harli sa topovima  od 1000 i kusur kubika da ide.u zdravlje ga vozio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja