Jump to content

Moto Zajednica

Naši snimci o bahatosti vozača automobila

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nisam nikad bio gastarbajter al sam mnogo vremena provodio u Nemačkoj i u Evropi. Počeo sam da čitam i odustao, neću više čitati i raspravljati ofovanjem i rušiti temu. Ako je to tebi namera, izvoli, samo napred.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja sam se izgleda prevario. Kad sam vidio da u Novostima Dijaspore pise da moze, odmah sam se bacio na istrazivanje.

Malo sam jos istrazio tematiku i u Listu Minhenski Jugovici sam naletio na podatak da anonimna prijava

ne vazi, ako gradjanin koji prijavljuje prestupnika nema zivu majku da se u nju zakune. Ali, moze da povede

nekog prijatelja koji mu dovoljno vjeruje pa da se on zakune umjesto njega...nesto poput zhiranta za kredit.

Ako utvrde da je lagao, vode mamu na streljanje, tako da nema zezanja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

@BMW

Lako je tebi da pricas iz Slovenije da si u Beogradu odavno bi se vozio autobusom...kod vas i drzava brine o motoristima da se slucajno ne povrede,a nas ovde niko ne j..e ni drzava ni vozaci automobila.

Ako misliš da je u Sloveniji bolje (ne presecaju,država brine za motoriste,kažnjava bahate vozače,itd...) dođi pa se sam uveri.Razlika je samo u tome, da je kod nas potrebno malo više nego "pečeno prase i kilo luka" za stecanje vozačke dozvole.Briga o vozačima?.....ako me sečanje ne vara , ta briga o vozačima motora počela je pre šest godina od jedne grupe motorista (www.moto-aktivisti.si,kojima nam je bilo dosta pogibije na našim putevima i koja je sama i besplatno radila kurseve bezbedne vožnje (ne bih da ti pričam, kakve probleme smo imali zbog toga sa strane države), da bi se tek pre dve godine priključila i policija sa svojim tečajevima.(toliko o brigi države za motoriste)

 

"Dosad su evropski saobračajni standardi deklarisali ograde samo kao zaštitu avtomobilima i njihovim vozačima. Diskriminatorne zaštite će doživeti obnovu u junu 2010, kada će neki tehnićki stručnjaci potvrditi standard u okviru evropskog komiteta za standardizaciju (CEN) u Pragu. Jedinstven propis izrade drumskih ograda sdržaće nešto tehnićkih noviteta, koje će motociklistima rešavati živote i sprečavati teže povrede. Najelegantnije rešenje je rešenje sa takozvanom "duplom pregradom", kod koje se sila kod udara porazdeli, suprotno od sadašnjeg propisanog proniknuća sa ispostavljenim stubićima, koji su kod pada prepreka i lako prouzrokuju teške povrede."

http://www.motosvet.com/portal/images/200912/20091222162533_px2kjwnc0y8735.jpg

kod nas su duple ograde počeli da postavljaju tek pre 4 godine.....ali ne ovakve kao na slici....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Još jedna stvar čisto za razmišljanje....

interesantno če biti, kada počnu vozači automobila snimati motoriste kako se provlače kroz kolonu, pretiču kolonu (pogotovu u Beogradu),itd....i te snimke onda šalju na policiju. Šta mislite, koji je onda smisao imati motor , ako češ morati stajati po največoj vručini u koloni recimo usred Beograda? Ja u tom slučaju biram autobus....a vi?

 

Šta bi sad, da pravo bude jednosmerno. Provlačenje između 2 kolone ne ugrožava nikom život i opet po uobičajenosti motorima se toleriše prelazak preko pune, otprilike ko što se ne kažnjava obilaženje traktora prejko pune. Danas sam sa suprugom, a ispred 2 klinca, jedan bez kacige, od Skupštine do Londona oboje obišli kolonu, stajaću, preko pune i stali na crveno i pričali sa pozornikom koji je tu da brine o saobraćaju. Naravno ništa. Nije isto vožnja koja ima sve odlike ubistva sa predumišljajem i migoljenje između dva autobusa.

 

a provlačenje između dve kolone ne ugrožava ničiji život?

znači kada nam paše, onda je to OK, a kada ne, onda to treba kazniti,zar ne? Pa ne funkcioniše tako zakon druže.Ne može se birati, koji prekršaj če se naplačivati, a koji ne.... I provlačenje je koliko je meni poznato kažnjivo i samim tim  če i to biti sankcionisano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Bravo mojsa125 !!!!  Bravo za trud !!!  Extra snimci ! Super korisna tema. Na snimku iz Rakovice se lepo vidi da motoristi nisu divljali i da ne moraju divljati i jurcati kako mnogi govore da bi bili ubijeni ili obogaljeni. Nevidjena neka zavist i mrznja, nemar prema nama na dva tocka. Da se desilo ono najgore osvanuli bi po internet idanjima novina komentari tipa " ko zna koliko su jurili, tako im i treba kada divljaju , uopste ih ne zalim , i drugi maliciozni komentari hronicnih motomrzaca.  Sto se tice bankina, gledao sam pre vise od 5 godina nemacku televiziju i njihovu emisiju o motociklizmu i saobracaju uopste. Jos tada , a bilo je davno , po Nemackoj su , na jakim krivinama postavili duple bankine, tj bankina ide odma od asvalta da se ne bi povredili stubicima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

eh ta evropa! mala prica vezana za taj deo sveta! dovozimo aute od tuda i na nekome delu nemacke se baci vrecica,kesa kroz prozor,niko ne skonta osim onoga koji je baci,posle 200-300km uredno nas ali samo nas zaustavi policija i na kulturnom engleskom nam objasni "da smo tamo i tamo izgubili "paket",mozemo da se vratimo po njega ili da oni to urade umesto nas uz razumnu cifru" naravno da su nas oklepali i otisli smo dalje! na kamionima ako stoji broj tel ako neku glupost urade da se okrene broj i prijavi veseli vozac,direkt firmi! no to je daleko od nas! dobili smo i na kucnu adresu u srbiji kaznu sa sve fotkom,jer su pre zoll tablama imali sve podatke. pa ti gledaj da ne platis,a mislis uskoro preko! sve na finjaka i trt!

ihhhh,ta jevropa!!!! nadam se da nisam OFFovao temu! ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Prekršaj je prekršaj al nije isto proći između 2 stajaća auta i okrenuti polukružno preko 4 trake i pune linije, zbog toga je lane u Palmotićevoj ubijen motorista čije se otac obio iz pištolja nakon saznanja o smrti sina. Nije isto što skuteraš prešo preko udvojene linije i Alvirović objavio u svojoj kvazi reviji sa natpisom siledžija i onaj alkoholisani ubica koji kamionom prešo isto preko duple i ubio Marka i Mariju i teško ozledio još dvoje. Naravno, to ne opravdava onog ubicu na zadnjem točku što ubi dete na očigled roditelja u Novom Sadu. Da pojasnim malo instrument anonimne prijave. To samo funkcioniše kod nas al napolju ne, tj. prijava se prihvata al se identifikuje onaj ko prijavljuje al ostaje anonimam za onog što je prijavljen. Samo kod nas je ponovo uveden anonimni poziv u smislu prijave sa čim se ne slažem ma o čemu se radi. Svaka zemlja ima svoj aršin i nije isto slovenačko i srpsko podneblje i ne vidim smisla da ja ofujem na ljibljanskom asfaltu al korisne primedbe dobrodošle. Jel ima sličnih akcija po svetu, koje kamere se koriste...Lepo reko Gosn Vidik, ne može se praksa dočarati u ikakvoj obuci pa ako ništa, nek ovo bude riznica negativnih iskustava za učenje defanzivne vožnje. Ono obaranje je možda moglo da bude izbegnuto da je motor svirao pre početka preticanja, da je više otišao u desno a svakako je materijal više nego dovoljan za kažnjavanje jer bio skoro slučaj na avalskom putu gde je auto pobegao a motorista u šancu bio kažnjen jer je policija smatrala da je ludovao i sam pao. Ne, definitivno kamera mnogo znači, to uviđam dok se bakćem ovom temom. Ne Svetac, nisi ofovao već si svojim iskustvom doprineo uveravanju nevernim Tomama da je tako moguće i da se to dešava u zbilji.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Znaci, sledeci dzeparac pravac u Pegaz po kamericu. Bogme, koliko ce materijala da bude, ima da predjem u rezisere  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pegaz će verovatno pomoći al ne ide da tražimo jedu kameru. Ajd da se malko izjasnimo ko bi bio zainteresovan pa da izađemo sa nekim upitom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pa ova ne sto se ne bi gasila kod mene u voznji nego bi mukica snimala sve u LP i pitala ima li jos  :P

Obavezno napisi utiske i procenu kamerice  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

  Snimite i stavite na forum snimke sa onime sa čime raspolažete i dajte podatke sa čime ste snimili, a ljudi koji se u to razumeju će proceniti sami.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Svaka chast na temi ali gde su snimci?

Tema se razvila na pet strana a nigde snimaka osim onog jednog u Rakovici i par inostranih.

Preimenujte temu u "Nabavka kamera za snimanje sa motora"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa polako, nova je ideja pa treba nabaviti kamere, juče kiša, danas ladnjikavo, biće, a možda se i saobraćaj popravio. Sad ja gledo kako da namontiram na kacigu pošto imam flip i našo rešenje, na mesto blututha skinem pločicu i tu, al mora se pravi mala kosa podloška da bi fokus bio paralelan pogledu. Mojsa definitivno odusto od montaže na motor i on će na kacigu al ne zna dal da lepi i čime nosač ili nekako da veže gurtnom bočno ispred vizira kacige a i tu mora podloška da usmeri objektiv. Ako neko nađe neki zanimljivi link za motažu nek postavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

evo par ideja gde montirati na kacigu

,

 

ako offujem brisite  ;)

 

Kamera je stigla al nece bez kartice  :o ;D ;D  sutra kartica i snimak sa testne voznje  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=49248.0

 

Nađoh ovu temu pa može da koristi. Bitno je da kamera ima takvu rezoluciju da se može jasno pročitati registarska tablica. U gornjem linku neko spomenu vakum nosač za kacigu što bi bilo dobro rešenje. Naime, kaciga na kameri može da isprati svaku sitaciju odnosno da se uperi i vidi lice sa kojim se dođe u neki odnos. Na kacigi i verovatno manje vibrira nego na motoru. Ivane 1979, odlične si klipove postavio. Ajd da stasne kiša pa daj neki snimak da vidimo jer zadovoljava kriterijum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja imam Nolan flip tako da kačenje na bradu ne ide. Ova kamerica jeste zgodna i mala za montažu u uglu vizira al se ne zna kako snima i kako je paliti i gasiti u vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Kao sto je djunta vec pomenuo, ja slicnu ideju imam vec vise od godinu dana i trenutno se bavim realizacijom ideje. Cak sam i pazario Contour HD kamericu (i njen prethodnih vHoldr) da bih napravio probne snimke. U svakom slucaju, na novom sajtu vec imamo celu sekciju za Video snimke, u okviru koje cemo kaciti snimke sa temom 'Saobracaj iz perspektive motocikliste'. To ce se sigurno desiti. Svako od vas ce imati mogucnost da predlozi svoj snimak, tako da se nadam da cemo napraviti vrlo znacajnu stvar za motocikliste.

 

Inace, kameru sam vec isprobao puno puta i trenutno pripremam snimke bas iz saobracaja. U medjuvremenu, pogledajte snimke koje sam okacio na youtube, da vidite kvalitet snimka koji pravi:

 

Snimak proslogodisnjeg udesa (bilo je vec na forumu):

 

Voznja motornim zmajem iznad Bledskog jezera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Pablo, nemo bude ko izda...Daj detalje kamere, jel može da lepo beleži broj tablica i naravno cenu. Ovde kod nas samo Pegaz ima dobru kameru, uzo Mojsa, prihvatljiva cena al pošto eto sad svi znaju za tvoju ideju, čekali smo da vidimo za neku grupnu kupovinu em zbog cene em zbog sampomoći za sve u vezi manimpulacje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Gledacu da okacim snimke iz voznje na kojima se vide tablice. Tablice se lepo vide, ali moras ipak biti relativno blizu, zato sto kamera ima relativno sirok ugao snimanja, na ustrb dubine snimanja.

 

Kamerica kosta 300 dolara u USA, dok je u Evropi 300 funti. Firma je Contour (http://contour.com/), mislim da je vise puta pominjana na forumu. Ja je toplo preporucujem svima koji zele kamericu na kacigi. Sto se tice grupnog narucivanja, treba videti kako da se to izvede zbog slanja u Srbiju i carinjenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Uh, velika cena plus cimanje dovde. Mislim da skuplja varijanta kod Pegaza zadovoljava. Čim prođe kiša ima Mojsa da protera pa da vidimo kako beleži. Problem je prelamanje kroz ikakjav vizir ili šajbnu, sad će ići čisto i mislim da će ići na kacigu. Ne znam koji je ugao nije baš preširok, ima promenu rezolucije...Inače za oboično snimanje je vrlo lepa. Uostalom, Mojsa će da iznese svoje utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja