Jump to content

Moto Zajednica

HONDU TRANSALP

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

A kakav je taj transalp.Meni su ga preporucikli kad sam se predstavio ali ne znam kako izgleda

 

Pa nije valjda da ne znaš kako izgleda ? Imaš milon tema i slika na forumu, netu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

Hvala momci. Trenutno sam malo usporio. Kraj je sezone, za ove hladne dane voziću skuter za koji imam  termo pokrivač, neće biti sad dugih tura. Vidim da se ama baš ništa ne prodaje, nije to toliko da se nema para već je nešto drugo po sredi. Mislim da ću sačekati zimske povoljnosti. I nije 94 baš presudna, samo bi voleo model sa diskom pozadi, al nije ni to baš odlučujuće jer se i doboš može doterati po iskustvu mojih drugara.

pozdrav,druze kako to mislis da se moze doterati dobos,mislis prebudziti sta???ja imam model sadobosom i vrlo rado bi ga bacio i stavio disc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

Trebao si ti Kocin da uzmes..1700 jura i bog da te vidi..ali dobro, uzeo ga je omladinac sa foruma..koji je reli izgurao na kinezu..ali nece vise ;) sad cekaj sneg..izletece vec nesto..

ee cekaj,jel crne boje Kochin?? ja umalo da ga uzmem,dobar je taj motor,al naso sam jeftiniji u istom stanju...jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala momci. Trenutno sam malo usporio. Kraj je sezone, za ove hladne dane voziću skuter za koji imam termo pokrivač, neće biti sad dugih tura. Vidim da se ama baš ništa ne prodaje, nije to toliko da se nema para već je nešto drugo po sredi. Mislim da ću sačekati zimske povoljnosti. I nije 94 baš presudna, samo bi voleo model sa diskom pozadi, al nije ni to baš odlučujuće jer se i doboš može doterati po iskustvu mojih drugara.

pozdrav,druze kako to mislis da se moze doterati dobos,mislis prebudziti sta???ja imam model sadobosom i vrlo rado bi ga bacio i stavio disc

 

Ne, prepravka verovatno nije moguća i neisplativa kad bi bila. Mislio sam da se doboš kočnica dotera u stanje da jako lepo koči. Obradi se doboš na trn, ne mogu obični strugari da urade hvatanjem na pakne i nađu dobri paknovi sa mekšom gurtnom i mora da koči odlično. Eto, tako sam mislio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

Pa prva ideja za kupovinu je bio KLE baš zbog svih prednosti koje ima al sam ga skoro probao, zvone ruke.  Lično nisam oduševljen ni što TA nema elastičnost ko što bi želeo i očekivao od bilo kog prevoznog sredstva, tim pre što vozim dizel auto i normalno mi je da vozim ispod 2000 obrtaja. Vozio CBR-a 600, četvrtak, ma milina, samo prede bez opiranja, štucanja, a zver kad se odvrne. Uošte ne razumem što proizvođači ne proizvode po tom receptu. Ne sećam se, probao sam za polaganje nekog Kavasakija, ne znam šta je. Motor ide na 1500 obrtaja ko jagnje, al kad pređe 3500 postane aždaja. I sa njim osmice ko ništa. Ajd, meni ne odgovara jer se sedi nagnuto pa me stomačina dodatno vuče na dole i onda ižuljam ruke. Pitam se što nema četiri cilindra u ovim soft  endurima.

ja se druze pitam mnogo stosta sto nisu stavili,npr disc nazad i maska prednja,dominator ima disk nazad a transalp dobos,zasto??? da ga je...em neznam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Znaš kako. TA je jedan od prvih Endura i verovatno tad nisu razmišljali da će imati veliki ugled, Tad kad je nastao doboš je bio regularno savremeni način kočenja zadnjeg točka koji je i bio osetno jeftiniji za proizvodnju. Zanimljivo je da godinama najprodavaniji skuter u Italiji, Honda SH 150, od 2001 pa do danas ima doboš pozadi iako je model imao nekoliko evolucija i sada ima ajnšpric agregat. Zaključe ugovor po nekoj ideji koja se kasnije prevaziđe al ostanu zalihe pa da ih istroše. Masa savremenih automobila ima doboše pozadi. Tako je na žalost.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Samo polako, đunta. Tek je počeo kraj ove sezone. Do sledeće imaš vremena da se upoznaš sa svim TA u zemljama okruženja pa ćeš verovatno naći neki povoljan ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

Znaš kako. TA je jedan od prvih Endura i verovatno tad nisu razmišljali da će imati veliki ugled, Tad kad je nastao doboš je bio regularno savremeni način kočenja zadnjeg točka koji je i bio osetno jeftiniji za proizvodnju. Zanimljivo je da godinama najprodavaniji skuter u Italiji, Honda SH 150, od 2001 pa do danas ima doboš pozadi iako je model imao nekoliko evolucija i sada ima ajnšpric agregat. Zaključe ugovor po nekoj ideji koja se kasnije prevaziđe al ostanu zalihe pa da ih istroše. Masa savremenih automobila ima doboše pozadi. Tako je na žalost.

aj dobro,prvi enduro,ali i dominator je enduro,eto 87. god pa ima disc,sta na to reci???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Scube, biće vremena i za neke druge modele, ala BMW.

 

@Tindir, ko će ga znati kakva je poslovno razvojna politika bila tad. Ima nonsensa u svim oblastima često i koliko promašenih automobila i motora. Bez obzira što mnogi pumpaju kvalitet TA 700, većina ga ignoriše kao odgovor istom merom na napuštanje koncepta izvornog TA. Nađe fabrika neku matematiku i ne ostave izbor kupcima već im naturaju. Šta ćemo, taki je ovaj svet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Samo polako, đunta. Tek je počeo kraj ove sezone. Do sledeće imaš vremena da se upoznaš sa svim TA u zemljama okruženja pa ćeš verovatno naći neki povoljan ;)

Da nije stisla ova kriza i da imam iole više šljake, poklonio bih Đunti svoj motor. Eto.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

E pa bravo, stvarno mi prelepo izgleda, pogotovu ova bela mu cuci do 00. Ovako nekako i ja biram motor, sa 46g. mi je malo glupo da ne ukljucim mozak kad ga vec imam. Jedino sto sam se ja nameracio na TDM-a zbog debljine, t.j. zbog polozaja sedenja. Na prolece ce mi uleteti jos nesto para pa se vec predomisljam da nisanim 900 umesto 850. Inace, da te utesim, ja sam poceo da trazim jos negde u avgustu, pa morao da usporim jer mi je deo para otisao na nesto drugo, pa je udario ovaj sneg gde niko ne oglasava nista novo. Ma do leta cu kupiti nesto, ova sezona mi nece promaci.

Ajde sa srecom, pa se vidimo negde!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala, zaključavam. Ima još interesenata za dobar TA pa ako neko nudu nek mi pošalje pp da prosledim zainteresovanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja