Jump to content

Moto Zajednica

GPS: Garmin ili iGo

Recommended Posts

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Мønsтеr 620 i.e.

Koja je mapa bolja za Srbiju? Garmin ili iGo? Jeli neko probao oba?

Do sada sam probao samo Tom Tom (krs mapa) i Garmina cijim sam radom relativno zadovoljan (minus - ucrtani putevi koji nisu jos izgradjeni, nema ogranicenja brzine), ali sam video da se sve vise upotrebljava iGo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Koja je mapa bolja za Srbiju? Garmin ili iGo? Jeli neko probao oba?

Do sada sam probao samo Tom Tom (krs mapa) i Garmina cijim sam radom relativno zadovoljan (minus - ucrtani putevi koji nisu jos izgradjeni, nema ogranicenja brzine), ali sam video da se sve vise upotrebljava iGo.

 

Contrast-ova karta Srbije za iGO je trenutno najbolja cestovna karta Srbije. Garmin nije ni priblizno dobar za teritoriju Srbije. Mada, najbolje je imati obe karte na uredjaju, ako se mogu instalirati :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Garmin ima ograničenja brzine na ekranu i upozorava kad ideš preko TRENUTNO dozvoljene brzine.Ali u EU i Hrvatskoj i....Za nedostatak te funkcije kod nad nije kriv Garmin,nego naša država,odnosno ministarstvo saobraćaja koje nije izdalo obaveštenje o dozvoljenim brzinama na svakoj deonici puta.Uređaj (Garmin) jako lepo radi već i HR i obaveštava te da si prekoračio dozvoljenu brzinu...

P.S. Sa iGO nemam iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Igo ima ograničenja brzine i u Srbiji.

Ima, tako je i glasovno upozorenje... Ja sam kupio blueberry igo i prezadovoljan sam kako pokazuje Srbiju, al stvarno... Garmin imam instaliran na telefonu i nisam nesto specijalno zadovoljan iskreno...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Meni iGo kasni na HTC-u  :(... Ne mnogo,mozda pola sekunde,ali ipak kasni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Meni iGo kasni na HTC-u  :(... Ne mnogo,mozda pola sekunde,ali ipak kasni.

 

Koji HTC ? Mozda spor procesor ili previse detalja u karti ? Koje si sve karte ucitao ?

 

Ima, tako je i glasovno upozorenje... Ja sam kupio blueberry igo i prezadovoljan sam kako pokazuje Srbiju, al stvarno... Garmin imam instaliran na telefonu i nisam nesto specijalno zadovoljan iskreno...  ;)

 

Garmin ima znacajno bolje karte BiH i Hrvatske od iGO-a, pa je za one koji cesto putuju pozeljno imati oba programa :). Takodje, Makedonija mi djeluje detaljnije uradjena na Garminu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Imam iGO i letos smo se pogubili po Hrvatskoj. I jos plus sto neko rece iznad, kasni tako oko sekunde.

 

Neko iznad je rekao i da kasni kad ga koristis na sporom telefonu. Ja imam brz Becker GPS - nema bas nikakvog kasnjenja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

moze da kasni jer zavisi od konfiguracije samog uredjaja

 

ako ti je kompjuter pentijum I ne stavljas na njega win 7 pa tako ne stavljas ni primo na uredjaj star 5 godina sa sporijim procesorom..

 

koristim i jedan i drugi ali generalno kad putujem, koristim garmin jer sam sigurniji u nove mape(brze izlaze) nego u igo

 

takodje, poi tacke se mnogo lakse koriste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Još jedan glas za iGO. Srbija je ubedljivo bolja na njemu nego na Garminu, a što se tiče Evrope, ja zadovoljan. Vodio me je po Madjarskoj, Slovačkoj, Češkoj, Nemačkoj, Austriji, Švajcarskoj.... sve bez ikakvih problema.

 

Bitno je samo da staviš nove mape čim uzmeš uređaj. Preporuka za Blueberry. Jeftin, a savršeno radi radnju. Ja imam model sa 5" ekranom i na motoru je prešao preko 20.000km, drmao se, tresao se, čak je i malo i kisnuo. Ni q mu ne fali. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

U pitanju je HTC Magic, Qualcomm proc. na 528 MHz i 288 MB RAM, ne verujem da je do performansi. A probali smo i kod ortaka na Samsung Galaxy, isti fazon. Najverovatnije je krivac sam Android... A ucitana je samo mapa Srbije. Sto se Garmina tice, meni nikada nije kasnio i nikada nisam imao problema, pocev od rucnog eTrex Legend, pa preko instalacija na N95,6220c,N95 8Gb,HP PDA uredjaju i sl.,pa sve do auto uredjaja. Ali mi je nekako iGO lepsi :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Koristim iGo na HTC-u, ranije na Trinity-ju, sada na Diamond-u, i na oba funkcionise super.

 

Sa Garminom sam u Italiji i Sloveniji imala ozbiljnih problema kada sam na delu auto-puta koji ima nadvoznjake i podvoznjake, ne zna gde je, pogubi se nacisto. U Rimu Garmin failed big time...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Ja imam instaliran iGo na iPhonu, i mene je proveo bukvalno kroz celu evropu a da nije bilo ni najmanjih problema, isto vazi i za mapu Srbije.

Za Garmin ne znam, ali od mene imas najtopliju preporuku za iGo, nikakva kasnjenja i ima upozorenje za prekoracenje brzine koje sam ja iskljucio :)

A mozes da stavis umesto one strelice da bude tenk sto se meni jako dopalo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ewo pa sam uporedi gde su razlike i koji ti bolje odgovara.....

 

GARMIN

https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=253&pID=6299#coverageTab

 

I GO

http://www.navngo.com/pages/global/eng/igo_8_map_details

 

Koliko mi se čini, bolje je pokriven Garmin več sa osnovnom kartom Evrope....a kada mu dodaš još Adria Route i SCG mapu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 416 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

I go su super. Isprobao licno u 10 evropskih zemalja i radi odlicno, kao i srbija. Ima sve sto treba da ima, radi precizno i brzo. O tome ne treba da razmisljas. Tvoj problem je navigacija. Iz iskustva ti kazem da su sve navigacije u ponudi kineske i sranje. Sve ce da rade i to vrlo dobro ali samo odredjeno vreme. Vrlo su osetljive, jednostavno slabog kvaliteta. Moja je prestigio i za sad radi extra. Ako je stavis u tank torbu zbog kise onda se greje nenormalno i ili ce da crkne ili da se ugasi zbog pregrejavanja. Mislim da je bolje kupiti jeftiniji garmin nego kao ja vec trecu kinesku navigaciju kupujem i nisam siguran u nju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

... ili kvalitetniji uredjaj koji radi na iGo - Mio ili Becker. Hardver im je u rangu Garmina.

 

Mojne da te čuje Marko :D

 

Ozbiljno, kako krokodil? Čini mi se da si prilično zadovoljan :) Može li da se krkne drugi softver (Primo)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

... ili kvalitetniji uredjaj koji radi na iGo - Mio ili Becker. Hardver im je u rangu Garmina.

 

Mojne da te čuje Marko :D

 

Ozbiljno, kako krokodil? Čini mi se da si prilično zadovoljan :) Može li da se krkne drugi softver (Primo)?

 

haha ne staj mi na muku! Originalni Becker softver nema track log, inace je besprekoran!! Mislim da sam danas konacno resio pitanje povezivanja sa PC-jem, pa prelazim u drugu fazu, eksperimentisanje. Covek iz firme koja ih prodaje mi je napricao sto-sta, ali mislim da cu se izboriti.

 

PS. Off -Topic (a mozda i nije): veceras se spustam Ustanickom, ona ide tacno ka zapadu, i sunce na horizontu mi bije pravo u oci. Pogledam na Beckera, kad i on na 3d mapi koju koristim nacrtao sunce na zalasku! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja