Jump to content

Moto Zajednica

Nikad više motora

Recommended Posts

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Ljudi, neznam da li je i kod vas tako, ali u Jagodini motora ko pleve. Ovoliko motora nisam ni zamisljao de ce se voziti u jagodini. Široki spektar modela kao na moto sajmu. Ljudi koji se nikada nisu ni vozili motorom (ne shvatajte ovo bukvalno), sada jezde jagodinom svojim dvotoèkašima.

Skutere neæu ni da spominjem, ima ih više nego bicikla.

Interesuje me kako je u drugim mestima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica

sr.mitrovica takodje...bas veliki porast broja motora u zadnje dve godine...kako skutera kojih ima na stotine tako i zescih motora svih marki i modela...neka samo da ih je jos vise...motori su definitivno u ekspanziji...i ja se radujem tome...bice i vece trziste i veci izbor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

Tako je uglavnom svuda, s obzirom da nije ogranicen uvoz motora kao sto je to slucaj sa automobilima, u poslednje dve godine je uvezeno dosta motora. Ja se licno radujem tome, jedino sto me plasi je cinjenica da na R-ove od 100 i vise konja sedaju ljudi koji u zivotu nisu vozili ni bicikl, ali to je za neku drugu temu. Elem odgovor na tvoje pitanje je: Da i u Leskovcu sam primetio da ima dosta novih motora, i to uglavnom brzinaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ne uglavnom svuda nego bas svuda... u Plani je jedan navukao nekih kineskih skutera gomilu i bas sam se mislio pre mesec dana kako ce ih prodati i ko ce to da kupi, medjutim kako cujem i vidim odlicno mu ide... kupuje narod ko da ce da nestane... a jacih motora i da ne govorim!

I to je tacno da ljudi koji nikada nisu vozili motore sada voze jake masine od po 600 i kusur kubika i naravno sportske motore... Najgore od svega je sto svi mi padamo sa motora a posebno na pocetku karijere tako da se plasim da ce ova godina biti gora od prethodne :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 661 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

i ovde u bg-u isto da neverujes,skutere uopste i nebrojim jer izlecu sa svih strana... a sminkera sve manje,koliko vidim sve vise motorista ima kacigu bar koje ja sretnem :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Krusevac

Moj jedan prijatelj uvozi motore iz svice i od pocetka 2007 pa do sada isprodavo je sve sto mu stigne negde oko 60 motora i to sve brzinci i stalno mu stizu jos. Gde li ih samo nabavlja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 754 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7
Ljudi' date=' neznam da li je i kod vas tako, ali u Jagodini motora ko pleve. Ovoliko motora nisam ni zamisljao de ce se voziti u jagodini. Široki spektar modela kao na moto sajmu. Ljudi koji se nikada nisu ni vozili motorom (ne shvatajte ovo bukvalno), sada jezde jagodinom svojim dvotoèkašima.

Skutere neæu ni da spominjem, ima ih više nego bicikla.

Interesuje me kako je u drugim mestima.[/quote'] a zamisli italijani kupili 450000 novih motocikala postali najjaci na svetu trziste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

hehe al ako nisam mislio da pokrenem ovu ili slicnu temu pre koji dan. Sedim danas sa curom u Kalci krkam sladoled a pored parkirano "brdo" motora ( uglavnom skuteri ) a dok smo bili u basti )cca 30min ) proslo je milion skutera ( 90% zenskog sveta na njima od toga 99% po dvoje na motoru - ali porazavajuce da samo par sa kacigom )

 

Naravno bilo je dosta sminkeraja - sto starijih sto novih R - ova a zna se koji i kakvi ljudi ih voze mislim bate i ostalo ... naravno oni kacigu nece staviti pa makar kazna bila 10 000 mislim ima se moze se a kuci jedu so i hleb i gledaju pokvaren EI Nis TV no nije tema... ( a e sam zaboravio trenerice kao obaveznu "nosnju" ? )

 

Pricao sam sa par vlasnika prodavnica bas kineza ( keeway, mondial - ovi novi Turci se prodaju nenormalno delova ima servis ima i izbor su ekstra u toj klasi ) kazu da jednostavno sve sto se doveze ode ko alva. Ljudi jednostavno kao da se plase da ga sutra nece biti ili sl. Al danas na auto pijaci mislim da nijedan kolko sam video nije prodat polovnjak ( mislim cepnuli cene samo tako i nece da spuste no ima leka i za njih )

 

Mislim da ce ove godine biti najvise bajkera u istoriji ! I sto je najbolje oseca se da ce se tako i nastaviti u buducnosti. Jos kad bi nasi zastupnici skinuli marze ( zarade ) od 30%-50% na razumnih 10%-15% pa da i malo ozbiljniji mopedi udju u izbor.

 

p.s. Po meni jedina losa stvar bice problem sa prevelikim brojem R - ova koji voze slicni ljudi kao u postu ili napaljeni klinci a sve zacinjeno nenosenjem kacige i ostale opreme+suvozach * avgust mesec = najveci broj saobracajnih nesreca u istoriji ( daj boze da nebude tako )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

U Mitrovici gomila motora, zajedno sa svojim ponosnim vlasnicima samoubicama. Nemoz lepo ni biciklom kroz grad proci...zavrce se, divlja se, a niko ne zna da vozi. Samo kad plavci dovate lizalicu, nahebasmo svi skupa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd
proslo je milion skutera ( 90% zenskog sveta na njima od toga 99% po dvoje na motoru - ali porazavajuce da samo par sa kacigom )

Da to sam i ja primetio kad sam bio u Nisu pre dve nedelje - samo JEDNOG lika sam video da je nosio kacigu... :? :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Opsti je trend u svetu , kod nas jeste doslo do porasta upotrebe motocikala i skutera ali je u svetu to mnogo intenzivnije. Ne znam ko ovde od vas putuje ali u Italiji i Francuskoj ne mozes proci od motocikala po gradu. Za Grcku i da ne pricam a ubedljivo ih najvise ima u Parizu gde se konstantno voze i leti i zimi kada su temperature ispod nula stepeni. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

u kragujevcu isto gomila motora...

drago mi je shto ih ima sve vishe... vishe motora - vishe druzhenja, zezanja, vozhnji... problem je samo shto vecina ljudi sve shto ima od opreme su brze naochari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 661 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
"]u kragujevcu isto gomila motora...

drago mi je shto ih ima sve vishe... vishe motora - vishe druzhenja' date=' zezanja, vozhnji... problem je samo shto vecina ljudi sve shto ima od opreme su brze naochari...[/quote']

 

Hehh isto i ovde u bg-u ! besne naocare i jos da navataju besne ribe uhh... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Ja zivim u malom mestu ali je ekspanzija dvotockasa velika :D , a pocela je i ekspanzija padova :( . Bilo kako bilo ja kontam da ce ove i mozda sledece godine biti najveca ekspanzija u celoj Srbiji bas zbog toga sto mnogi po prvi put sedaju na motore a neznaju ni sta im se kod istih svidja ili da li im se cela ta prica svidja. Odrzavanje, od redovnog podmazivanja lanca do vecih servisa (citaj troskova) tako da se nadam da ce se posle malo vremena(citaj: padova i troskova redovnog odrzavanja) procistiti populacija bikera i ostati samo oni koji imaju bezin u krvi i vole miris puta. Jer za ljubav kao sto znamo mora i da se pati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6314 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Paracin isto - pun grad motora, ima ih bar 5 puta vise nego prosle godine. Valjda ce uvoznici i distributeri pratiti adekvatno ekspanziju motora na ulici, pa ce rezervni delovi, potrosni materijal i oprema biti dostupnija kako dzepu, tako i na lageru, a ne da moramo da narucujemo iz Louisa ili da cekamo po 15 dana deo koji nam treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Kod mene isto sve vishe motora,ali touring i chopper-a,vozi se sa kacigom,a vlasnici automobila izvrcu svoje ljubimce na krovove (bukvalno)...Ne znam sta se desava!Ni jedan pad motorom - 1000 udesa kolima.

 

Evo,bas pre neki dan moj mali komsha doterao Suzuki RGR 125ccm.Decko ima 15 god. i crnogorsko drzavljanstvo,tako da niti ima uslove,a ni papire da polaze za A.Ali je krajnje korektan i prema sebi,i prema drugima.Nosi kacigu,ne vozi brzo,i vozi kad ima i gde ima najmanje guzve.Nije mu cilj da bude vidjen,vec da vozi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema
Paracin isto - pun grad motora' date=' ima ih bar 5 puta vise nego prosle godine. Valjda ce uvoznici i distributeri pratiti adekvatno ekspanziju motora na ulici, pa ce rezervni delovi, potrosni materijal i oprema biti dostupnija kako dzepu, tako i na lageru, a ne da moramo da narucujemo iz Louisa ili da cekamo po 15 dana deo koji nam treba.[/quote']

 

heheh....tesko ce to kod Srba biti...i naravno, omasovljavanje motora kao prevoznog sredstva moglo bi da ubedi one morone iz vlade da motorcikl nije luksuz, vec prevozno sredstvo, pa da shodno tome odrede i registracione takse...a ne da placam registraciju motora kao za kola...

Ali ni to kod Srba nede biti :D ... heheh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok
Paracin isto - pun grad motora' date=' ima ih bar 5 puta vise nego prosle godine. Valjda ce uvoznici i distributeri pratiti adekvatno ekspanziju motora na ulici, pa ce rezervni delovi, potrosni materijal i oprema biti dostupnija kako dzepu, tako i na lageru, a ne da moramo da narucujemo iz Louisa ili da cekamo po 15 dana deo koji nam treba.[/quote']

 

heheh....tesko ce to kod Srba biti...i naravno, omasovljavanje motora kao prevoznog sredstva moglo bi da ubedi one morone iz vlade da motorcikl nije luksuz, vec prevozno sredstvo, pa da shodno tome odrede i registracione takse...a ne da placam registraciju motora kao za kola...

Ali ni to kod Srba nede biti :D ... heheh

Sto se tice Louisa gotovo sam siguran da ako i dodje cene ce biti prilagodjene gladnom srpskom motoristi tj dvaput skuplje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Ovde u Sapcu isto prepuno skutera.Sada je sezona pa ima i sportnjaka,chopera...Bas danas smo ja i drug videli kod kafica jedno 5-6 sportnjaka parkiranih:) hehe.Jedva chekam da kupim motor:) Sreca moja sto imam komsiju bajkera pa nece biti problema da me uci neko iskusan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: blizu Sombora...
Prolazila sam pored nekog lika koga su upozorili da bi trebalo da nosi kacigu i on je na to odgovorio:sto onda i da vozim motor kad me niko ne vidi!

 

Mislim da je ovo stav mnogih: za BEZBEDNOST me briga' date=' zelim biti zapazen! Kod mene je bas obrnuto: pamet (kako netko kaze) i kaciga cuvaju glavu i zato nosim, a ako se nekome treba diviti, neka se ne dive meni nego mom YAMAHI VIRAGO koji je bez ogrebotine!!! [/color'] :lol::D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

evo i podgorica mrtva se napunila motora, tona ih ima, sveveci prihodi sve bijesniji narod i samo motor na motor, a od 10 000 motoaraha odje 10 pravih svega nazalost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd

U Beogradu nikada vise motora, ali ce ovo leto da bude padova samo tako.

Gomila cosavih balavandera pokupovali skutere, naravno jure kao blesavi bez kaciga i sto je najgore dizu skutere na zadnji tocak :prayer: .

Njih se treba cuvati jer klinci su potpuno poludeli i uopste ne gledaju oko sebe.

Da ne spominjemo likove koji za prvi motor kupuju one preko 500.

 

Jedino mi je drago sto je sve vise enduracica.

 

Go Enduro Go!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja