Jump to content

Moto Zajednica

BMW Enduro helmet

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

Zadovoljni vlasnik iste.

Ne znam da li je bolja od Arai, ali je skoro duplo jeftinija, a usudio bi se reci da arai nije duplo bolja :)

 

Kaciga je izuzetno lagana, tiha, udobna, vizir odlicnog "optickog" kvaliteta, vizir se relativno lako skine i opere.

Od svih enduro kaciga kod nas koje sam probao jedina kaciga ciji "podvezak" me nije gushio ili nije smetao.

Ljudi sa povecim ushima se zale da im kaciga savije/preklopi ushi, ali to reshe sa podkapom.

Vizir mi se maglio samo kada sam .. usao u neki pljusak/maglu/uzas na zlatiboru, temperatura je bila oko 15stepeni i bilo je uzasno vlazno.

Po meni najveci plus kacige je zvuk/aerodinamika i tezina.

 

Nekad odmaram zadnjicu :) pa vozim stojeci, sa vizirom i na oko 120km/h kaciga ne pravi nikakve cudne zvukove, glava je stabila, ne zanosi, ne mrda, verujem da ako se skine vizir (mada koj ce ti onda enduro kaciga) da je situacija jos bolja, vizir bi eventualno skinuo ako znam da necu silaziti sa autoputa 5 dana :).

 

Sve u svemu, mislim da vredi para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

Postoji karbonska verzija koja kosta oko 1000, pa si mozda tu gledao.

Ja koliko sam video po USA ova kosta 470$, a po UK oko 400funti.

u svakom slucaju skuplje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Minas Tirith

Weird.. Da je kod nas nesto jeftinije nego na zapadu... Al nadajmo se da nam za jedno 10god. nece bit problem dat te pare za kacigu.. Al samo to i mozemo, da se nadamo.. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

 Ima je moj prijatelj, ali on retko piše po forumu, pa onda ja da prepričam šta sam od njega čuo: ima taj dosta kaciga i ovakvih i onakvih, ali ovu baš hvali, tiha, nije teška, ne baca, široko vidno polje, i zna da načepi Bembaru i kaže da se i tada dobro ponaša... vrlo je zadovoljan. Mene je iznenadila niska cena za nešto na čemu piše "BMW", mislio sam "Ma mora da ima neka caka!" A ja kad se iščupam iz ove krize ima za sebe da uzmem Arai, pa šta košta da se plati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

Ne znam da li je bolja od Arai, ali je skoro duplo jeftinija

 

Odakle ti podatak da je Arai duplo skuplja?

 

Kad sam gledao u Guevari, Arai enduro je kostao 64k din, sto mu dodje skoro pa duplo skuplje od BMW enduro kacige koju sam platio 34k.

evo, vidim sad imaju i neki model od 56k, ali opet je to dobrih 200e skuplje .. da li je toliko bolje?

http://www.motooprema.eu/proizvodi/kacige/dual

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Motocikl: BMW Dakar 650GS

 

Kad sam gledao u Guevari, Arai enduro je kostao 64k din, sto mu dodje skoro pa duplo skuplje od BMW enduro kacige koju sam platio 34k.

evo, vidim sad imaju i neki model od 56k, ali opet je to dobrih 200e skuplje .. da li je toliko bolje?

http://www.motooprema.eu/proizvodi/kacige/dual

 

mislim da arai koristi druge materijale.

arai je teska 1610gr.

bmw vise nemam pri ruci, pa necu da sirim neistinu o gramazi.

moj glas ide za arai, narocito u varijanti ako ti ta doplata ne predstavlja finansijski problem.

nikako neces pogresiti ni sa bmw.

pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Zna li neko koja je enduro kaciga,znaci ovakva sa vizirom,najjeftinija na nasem ili okolnim trzistima-hvala.

 

 

http://www.louis.de/_10b171e5f841749636f0f5c1b2dc5fb164/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=150&wgr=832&list_total=22&anzeige=0&page=0&artnr_gr=204083

 

Ova je 180e

Imas i UVEX koja je malo skuplja.

 

post-5534-12879091800548_thumb.jpg

post-5534-1287909180087_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3633 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Aj kad ste vec poceli da i ja nesto pitam. U cemu je fora sa skidanjem vizira po auto putu ili kako vec rekoste? Koju ulogu igra onaj spojler iznad vizira?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Aj kad ste vec poceli da i ja nesto pitam. U cemu je fora sa skidanjem vizira po auto putu ili kako vec rekoste? Koju ulogu igra onaj spojler iznad vizira?

Ako si mislio na kačket?

Zemo, ja sam se navukao na taj kačket i kad sam pre neki dan vozio sa običnom kacigom, mnogo mi je falio.

Meni prvenstveno mnogo znači za zaštitu od suncevih zraka, nema ni jednog momenta naprezanja očiju i kočenja kada te zaslepi.

Noću ista situacija sa farovima koji dolaze u susret.

I da napomenem, veeelika je razlika izmedju kačketa na cross kacigi od 80 eur, i touring enduro kacigi od 300 eur.

Kod ove druge nema nikakvih turbulencija i dizanje kačketa na gore, čak imam osećaj da mi lepo fiksira kacigu na glavi strujanje vazduha kroz njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

imam arai kacigu i apsolutno je preporucujem. kada sam je kupovao, poredio sam je sa nekoliko drugih, i shvatio da najbolje lezi. Kao kad na nogama imas airmax!!! Nisam arai-ev placenik, ali mi se cini da su za klasu kvalitetnije od bilo kog drugog proizvodjaca.

kacket (sto kaze kepo) je genijalna zastita od sunca i dugih farova koji te zaslepljuju iz suprognog pravca. Doduse, ponasa se kao jedro pri vecim brzinama, ali taj problem je zbog lose visine  vizira na mom motoru. Pre neki dan sam vozio motor od drugara i pri 160 km/h nema nikakvih problema.

bmw kacigu imaju dvojica mojih drugara i skroz su zadovoljni. ja licno se sa njima nebih slozio. Zadovoljniji sam sa tour x3. Razlika u ceni ove dve kacige je po meni zanemarljiva.

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

Kaciga je vise nego odlicna ,a cena o kojoj ste pisali je za belu a ostale su oko 500 eura.

Inace i u Solunu i Rimu cene u BMW salonima su 20-30 % vece nego kod Radulovica.

Uglavnom, sve preporuke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

ako je bmw kaciga 500 eur, onda razlika u ceni maltene ne postoji. Dakle, kome se carstvu privoleti? Mozda design moze da odigra presudnu ulogu? Ili kombinacija boja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja