Jump to content

Moto Zajednica

PREPRAVKA X9

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: SRAD

Moze li X9 da se prepravi u smislu izbacivanja silne lektronike (komjutera)?

Sta bi dobio, a sta izgubio time?

Molim strucnije od mene da malo elaborisu to....

 

Ovo pitam jer mi se komjuter dva puta kvario i zamalo da mi promeni pogled na PIAGGIO X9 koji je u stvari dobar, lep itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Resices neke i stvorices potpuno nove probleme, nije karburator savrsen kako ga se neki sjecaju. Bolje bi bilo da otkrijes razlog otkazivanja kompjutera, nego da rasturas savrseno dobar skuter. Mozda je samo neka sitnica, losi kontakti ili nesto slicno

 

P.S. Koji kompjuter ti je otkazivao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: SRAD

Nisam previse strucan. Majstor kaze komjuter, i to je za mene 100, 200, 300 ili xxxxx evra. Salim se. Na ovom skuteru ima jedan komjuter., kutijica desno iznad farova. (mozda se varam, ali ovaj sam video, a drugi nisam).  Upravo sam se cuo sa majstorom i rekao mi je da najverovatnije treba da se prelemi to cudo od kutijice. Cekam sutra  pa da pocnem mirno da spavam (vozim).    Plasim se da se bez veze ne razocaram u skuter koji je ipak super, pa da ga proDAM jili menjam jeftino.  Sutra donosim odluku da ostaje moj (nadam se). U gorem slucaju ako ga prosledim nekome to ce biti sa prenesenim detaljnim iskustvom-mukama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Sta bre da se prelemi, sta ti je to majstor predlozio, jesi li trazio misljenje nekog drugog majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Kompjuter na svim modelima X9 je digitalna tabla ispod lcd dispeja. Integralan je deo sistema i ne može se ukloniti. Kroz njega prolaze skoro sve instalacije (izuzev, ako se ne varam, sirene) i ako otkaže - motor je mrtav.

 

Pomenuta kutija kod fara je relej za oboreno ili dugo svetlo. Izuzev ako je mislio na proveru svih lemova sa tim "prelemljenjem", promeni majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

ako je karburator verzija, onda ima tu kutijicu desno iznad fara... to je CDI...ili kompijuter...

 

bar je tako kod mene na gileri runner... to su iste masine, tako da je elektornika ista... kod mene je CDI zute boje...

 

i ne znam koji bi bio razlog da riknjava CDI... mozda nesto oko namotaja ne valja, ili tako nesto... dosta pratim te masine...i cini mi se da nikada nisam cuo da je nemoj riknuo CDI...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: SRAD

Problem je resen tom duvaljkom. Sada me samo muci kilometraza koja se resetuje na 99999,8 km svaki put kada ukljucim kontakt, posle toga nastavi da broji, pa kada iskljucim kontakt opet 99999,8 i opet ......

Sve ostale podatke na displeju pamti (vreme datum, max, brzinu itd.

Bio sam kod dobrog elektronicara koji je utvrdio da je problem u displeju.

Narucio sam polovan na info@motodelovi.com za 125e. Ocekujem ga i posle toga donosim zakljucak o stanju skutera.

Ocekujem ga za par dana jer dolazi iz Italije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja