Jump to content

Moto Zajednica

Zamena ulja na duzim putovanjima

Recommended Posts

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Posto nisam siguran gde da stavim temu stavljam je ovde.

Citajuci putopise raznih bajkera koji su prelazili ogromne kilometraze (+5000) nisam mogao a da se ne zapitam kad gde i kako oni menjaju ulje, filtere i ostale sitnice.

Ako neko moze da mi pojasni ovo posto nikad nisam video nekog da pored puta ispusta ulje i doliva ponovo ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Posto nisam siguran gde da stavim temu stavljam je ovde.

Citajuci putopise raznih bajkera koji su prelazili ogromne kilometraze (+5000) nisam mogao a da se ne zapitam kad gde i kako oni menjaju ulje, filtere i ostale sitnice.

Ako neko moze da mi pojasni ovo posto nikad nisam video nekog da pored puta ispusta ulje i doliva ponovo ;).

 

Cuo si za servise? Sem toga fabricki se ulje i filteri na boljim motorima menjaju na 10-12.000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

U pravu si  ;D... u svetu nema ni jedan srevis za motore,ni mehanicar,radionica,nego samo kod nas.Sad si ga odvalio pa ostade ziv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Pa to je 10 minuta posla. Veci je problem ako ides u neku nedodjiju sto moras da teglis sa sobom pola puta kantu sa 4l ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Naravno da ima servis pitanje je koliko ko ima para da izdvoji pored svega i pianje na koju stranu ides u nedodjiju ili grad ;) a za to menjanje na 10-12.000 ne znam cuo sam da se na nekim motorima nmja na 4-5.000 zbog toga pitam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Naravno da ima servis pitanje je koliko ko ima para da izdvoji pored svega i pianje na koju stranu ides u nedodjiju ili grad ;) a za to menjanje na 10-12.000 ne znam cuo sam da se na nekim motorima nmja na 4-5.000 zbog toga pitam.

 

pa sigurno da ima para da izdvoji za servis cim ide na putovanje od 5000+ km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Na vecini putnih motora se ulje menja na minimum 10.000km, pa je taj problem resen ukoliko se odradi servis pre puta.

 

E sad... ima motora na kojima se zamena ulja radi na 4-5.000km, i iskreno ne vidim zasto bi se na takav put nosilo ulje. Ako vec imam para da izdvojim za putovanje od 4-5K km onda mogu da izdvojim i umesto 30eur (cena recimo motula u SRB), 45eur za ulje negde drugde... tih 10-15eur nece uticati na samo putovanje. Ta cifra se se cak moze i kompenzovati sa nekoliko sitnih odricanja na nekom dugom polju putovanja.

 

Mislim da je najkomplikovanija varijanta za motore na kojima je predvidjena zamena ulja na 2500-3000km, a ide se na zahtevan, tezak i mnogo duzi put od toga pa se postupak mora odraditi vise od jednog puta. Ne mislim da je komplikovano fizicki odraditi taj posao nego sto se ta stavka mora imati na umu konstantno i ne sme se previse odlagati.

 

Generalno ulje se moze kupiti skoro svugde i to nije veliki problem... veci problem je filter ulja, ali posto je on malih gabarita, uglavnom, moze se poneti sa sobom. Filter vazduha je obicno vecih dimenzija i ako se ide bas u neke zabiti potrebno je cesce ciscenje i odrzavanje pa mu se moze produziti vek.

 

A sam proces zamene ulja bilo gde ne vidim zasto bi bio problem... Bilo gde u iole urbanoj sredini se moze naci neka posuda u koju ce se ulje ispustiti a da se bas ne zagadjuje okolina. A sama zamena filtera i dosipanje ulja je najprostija stvar koju svako moze da uradi. Ako neko to ne zna da uradi bolje da ni ne krece na putovanje na kojem mu se moze desiti da mora to sam da odradi.

 

Sto se tice kilometraza za zamenu ulja... to ipak ne mora biti bas tako striktno... moze se to rastegnuti malo dok se ne dodje na neko mesto gde moze da se uradi normalno.

 

**********

A sto se tice komentara da ima para da izdvoji za servis kad vec krece na put od 5000+km... a zasto bi placao servis? Ne mora taj put da bude skup... Kretao sam i ja na put daleko duzi od toga pa nisam imao budzet za servis da bi mi zamenio ulje...

 

Budzet za 5000+km moze da predvidja kintu za gorivo, hranu, pice i za eventualno tu i tamo neki smestaj i nesto novca za ne daj boze situacije. A odvrnuti staf da se ispusti ulje, odvrne i zavrne filter i dospe novo ulje ne mora da se plati nekom pametnom serviseru... za te pare mozes jedan dan jesti, piti i spavati negde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

@quasaar Hvala na ovako lepom i opsirnom opisu.

Sto se putovanja jos sam nov i neiskusan pa pitam starije i iskusnije skupljam znanje polako pa cu i ja jednog dana na tako neko duze putovanje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Ulje sam menjao jednom na "turi" i to smo odradili na trotoaru pored jednog servisa u jednom gradu  ;D  

Nase ulje i sve sto treba za zamenu smo nosili iz razloga jer smo ga dobili kao oblik sponzorstva pa je bilo glupo da bacamo pare kupovinom nekog ulja na licu mesta iako je svakako prakticnije da se ulje kupi na licu mesta, jer nije velika razlika u kinti koliko je velika razlika u dodatnih 4l necega shto treba nositi sa sobom ..   ;)

 

Moje ulje je bilo staro 2000 km na pocetku ture pa mi je bilo glupo da ga zamenim novim, tako da sam novo zamenio na nekih 10k sve ukupno ..

I slozio bih se sa kolegom quasaarom .. Za jedan servis kod nekog majstora moze da se "zivi" jedan dan duze na putu  ;D

 

U nasem slucaju to je izgledalo ovako .. Brzo i efikasno  ;D

Cantra za ispustanje je bio stari Ruski slem  :)

 

4a3pn_89463184.jpg

 

j2Ss7_56563449.jpg

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja