Jump to content

Moto Zajednica

Izbor motora - pomoć, savet, preporuka

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Mislim da si sa TA napravio dobar (odličan) izbor.

U sličnoj sam dilemi bio pre nekih šest-sedam meseci i takođe sam potražio (i dobio) pomoć na forumu.

I ja imam 54 god, visok 194 cm, tež. oko 94 kg. Uglavnom sam planirao da sa suprugom "skitamo" naokolo.

Januara meseca sam (po savetu "forumaša") kupio Transalp iz 1989 god. Kilometraža oko 40.000.

Od aprila meseca sam (gotovo uvek pod punim opterećenjem) prešao skoro 8.000 km. Osim promene ulja nikakvi radovi nisu bili potrebni.

Prethodnih dana (sreda, četvrtak i petak) prešli smo skoro 1.200 km. i to isključivo lokalnim i regionalnim putevima. U četvrtak smo tokom osamnaest sati puta (petnaest sati na motoru) prešli oko 700 km: (Niš, Kruševac, Brus, Brzeća, Raška, N. Pazar, Sjenica, Nova Varoš, Čajetina, Kremna, Mokra Gora, Perućac, Bajina Bašta, Užice, Požega, Guča, Kraljevo Kruševac, Aleksinac. I to bez bilo kakvog problema ili bitnijeg zamora. A odmah sutra smo otišli u Knjaževac (preko Soko Banje i planine Device) i vratili se. Narednog dana put do Bora i nazad preko Rtnja. Osim utrnulih prstiju na rukama nikakav drugi problem.

Motor bio opterećen potpuno: Supruga, ja, bočni koferi (puni), vreće i šator, "top case", ranac na rezervoaru. Brzina kretanja 90-110 km/h (gde je to bilo moguće). Prosečna potrošnja na ovom putovanju 4,91 l/100km. Inače prosečna potrošnja za pređenih oko 8.000 km je 5,4l/100km.

Kad sam uzeo motor kočnice su mi delovale prilično "neubedljive" (napred jedan disk, nazad doboš). Pokazalo se međutim da su kočnice sasvim dobre. Imao sam prilike da vozim sve modele Transalpa i nisam primetio neke bitne razlike u vožnji, tako da nemaš potrebe da se ograničavaš na određeno godište. Mnogo je bitnije ukupno stanje motocikla od njegove godine proizvodnje.

 

Ja sam na mom motoru malo prilagodio sedište, papučicu menjača, i ugradio podmazivanje lanca.

Puno sreće pri kupovini i izvini na dužem postu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Zika legenda.. ;D

 

Skoci nam sutra na pasulj u Balansero..

Sa suprugom naravno..kuferi ti ne trebaju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Zika legenda.. ;D

 

Skoci nam sutra na pasulj u Balansero..

Sa suprugom naravno..kuferi ti ne trebaju ;)

Mnogo hvala na pozivu. Rado bih prihvatio ali:

1. Supruga završila godišnji odmor i počela da radi. (Ja sam trenutno "besposličar")

2. na prethodnim putovanjima sam se totalno "dekintirao" pa moram da pravim pauzu.

Planiram uskoro neko putovanje do jednog prijatelja u Aljmaš (Hrvatska) pa možda tada. Najaviću se ranije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Obavezno se javi..a javi se i Miletu fazeru..on ti je u Puli i pravi je lik :)

 

Oduvek sam vole da se druzim sa metuzalemima..oni imaju znanje i iskustvo , a meni energije ne fali ;) i umem da slusam tj. upijam

 

+ za matorog bajkera vaze druga pravila..ziv je a toliko godina, i  vozi..to znaci da nije promaja medju usima..

Respect!

Nadam se da cu i ja doziveti stotu..i voziti supersonarni bajk ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Dilema oko izbora motora jer definitivno rešena. Probao sam još po neki i izbor se sveo samo na TA. Uz to, sinoć ubacivao veliki motor u garažu, imam malo problematično parkiranje, i bez problema, čak bi mogao i skuter zajedno, jer kako stvari stoje, zadržaću ga da ga ne bi baš davao duplo ispod cene, a izvrstan je, ne samo u gradskim uslovima. Još samo da nađem solidan primerak. Postoji opcija da skočim do Švice pa ako neko ima link ka nekom net oglasniku tamo molim da ga postavi.

 

Što se tiče kočnica, ne znam zaista. Ovi iskusniji kažu da treba izbeći zadnji doboš i sigurno nije isto kočenje ko sa 3 diska. Ja inače volim da imam oštru kočnicu i na autu jer volim kratko a intenzivno da prikočujem pa tako i na motoru često kočim. Ne radi se o brzinama već o navici. Naravno, najbitnije je kvalitet primerka i svakako cena. No, ima vremena, sezona dobre kupovine još nije počela.

 

Mislim da si sa TA napravio dobar (odličan) izbor.

U sličnoj sam dilemi bio pre nekih šest-sedam meseci i takođe sam potražio (i dobio) pomoć na forumu.

I ja imam 54 god, visok 194 cm, tež. oko 94 kg. Uglavnom sam planirao da sa suprugom "skitamo" naokolo.

 

 

Sa zadovoljstvom sam pročitao sagu o izboru i kupovini motora. Malo niži i "malko" teži i takođe bi motor služio za putovanja sa suprugom koja se istinski primila na dva točka. Krucijalni kvalitet TA je lepa pozicija sedenja, što ja kažem u nulu, bez da je potrebna sila da se pridržava ravnoteža, znači sedenje je normalno spontano,  miran rad bez vibracija, umerena potrošnja uz kolko tolko razumnu registraciju. Nadam se da ćemo uspeti da izdejstvujemo normalnu cenu i rok registracije. Lično, odgovaralo bi tromesečna opcija za putni motor a skuter na 6 ili 12c meseci ko u svim uređenim državama, a auto na 12, mada bi i on mogao da bude na 6. Al, druga tema.

 

Ništa, čekam dobru priliku i u oglasu sam ponudio prihvatljive uslove:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=59364.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Djunto mori... lepo ti ja rekoh da neces da kupis KLE :)

 

btw... drago mi je sto si polako i sam dosao do finalnog resenja koji motor da kupis jer su sada vrlo male sanse da se zahebes... takodje... mislim da si dobro uradio sto nisi uzeo BMW jer... hteli ne hteli... pocnes da se vezujes za marku :) sektasis i ostalo :) a sektasenje je skupa igranka... a isto zabavna ko i svaka druga :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Naišle slatke muke. Pojavio se skuter 250 ccm po prihvatljivoj ceni, naišla Honda kakvu sam hteo  za dobar iznos i na kraju je došao kupac za skuter opet po verovatno pristojnoj naknadi. Dilema je dal uzeti jači skuter il zadržati Outlooka koji mi savršeno i paše i odgovara za svakodnevno cimanje gore dole i dodati nešto više nego za 250 i uzeti putni motor. Ne mogu da razlučim oće li mi biti potaman samo Transalp za grad  i put ili pak jači skuter za obe namene. Priznajem, još uvek sam naviknut na skuter, lepa mi je vožnja njime, al sudim bez ličnog iskustva na velikom motoru. Odluku bi morao da donesem kolko sutra inače ode kupac za Kiveja.

 

Čitam ovu temu i razmišljam:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=4103.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4731 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Naišle slatke muke. Pojavio se skuter 250 ccm po prihvatljivoj ceni, naišla Honda kakvu sam hteo  za dobar iznos i na kraju je došao kupac za skuter opet po verovatno pristojnoj naknadi. Dilema je dal uzeti jači skuter il zadržati Outlooka koji mi savršeno i paše i odgovara za svakodnevno cimanje gore dole i dodati nešto više nego za 250 i uzeti putni motor. Ne mogu da razlučim oće li mi biti potaman samo Transalp za grad  i put ili pak jači skuter za obe namene. Priznajem, još uvek sam naviknut na skuter, lepa mi je vožnja njime, al sudim bez ličnog iskustva na velikom motoru. Odluku bi morao da donesem kolko sutra inače ode kupac za Kiveja.

 

Čitam ovu temu i razmišljam:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=4103.0

 

Malo pre neleteh na ovaj oglas, pristojna cena, lepo izgleda, bar ne slici. Imao sam KLEa godinu ipo i odlicen je i za grad i za put!!! Eto,pozz

 

http://moto-berza.com/ponuda.php?id=73965&trazi=1&ur=1&model=0&m=Kawasaki-KLE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala, odbacio sam sve jedno cilindraše i tvinove.

 

Szanao danas da je skuter 250 na koji sam se palio, kineski proizvod, jako redak i ne popularan i definitivno odustao od njega. Gledao danas  Transalpa, ništa, nije stanje prihvatljivo tako da ću otkazati verovatno prodaju svog skutera, voziti ga i čekati da natrči dobra Honda. Nema razloga da žurim, duga je zima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Malo pre neleteh na ovaj oglas, pristojna cena, lepo izgleda, bar ne slici. Imao sam KLEa godinu ipo i odlicen je i za grad i za put!!! Eto,pozz

 

http://moto-berza.com/ponuda.php?id=73965&trazi=1&ur=1&model=0&m=Kawasaki-KLE

To je Djokicev KLE ima i oglas na forumu

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=59159.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja