Jump to content

Moto Zajednica

NSU Pretis 175 - Sta,kako,zasto ???

Recommended Posts

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Vojvodina

Hvala što ste od pomoci,nadam se da cu uskoro naci gresku.Drugo,"rex" molim te daj mi neki savet gde bi mogao da trazim ideje i savete u vezi zamene ekscentera na lanac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

na drugoj strani je ištvan naveo da u temerinu ima čovek koji je to uradio, pošto privatno sam vezan za temerin mogu da se raspitam za čoveka pa da se vidim sa njim i malo više saznam o tome,ili ako je ištvan voljan može da postavi tel od čoveka pa da ga nazovemo. na yutubu sam samo odgledao snimak kako je neki lik napolje to odradio ali ništa ne objašnjava samo ima snimak kako radi agregat sa otvorenom bregastom. kolko sam ja shvatio a to sam i video dok sam se zezao i glumio majstora na bregastoj se napravi lančanik ili zupčanik ne znam koji je tačan naziv.to i razumem kako se postavlja pošto na njopj ima kajla za ekscentre i ona bi odradila i posao sa lančanikom,problem je kako u donjem delu postaviti lančanik,mislim sigurno može al ja nisam rasturao taj deo agregata pa ni neznam šta i kako može tu da se ubaci.ono što meni nije jasno je dali kao i na drugim motociklima mora da se negde uglavi i španer lanca a takođe izvan mojih znanja je koji bi trebao da bude broj zuba na lančaniku itd itd,ipak sam ja veterinar pa je to viša matematika za mene.znači sigurno može jer tvrde da je urađeno,na yutubu video kako to radi ali o tome više ne razmišljam meni agregat sad prede kad radi urađen mi je remont i ne bi da sad nešto čačkam,i istina je da je kad je lepo urađen on se skoro i nečuje.inače nabavio felnu od 15coli sa 36 rupa.da nemaš neke dimenzije glavčine koju bi trebao majstor da mi napravi da polako počnem da ga ponovo dorađujem.pozz,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

iskrso mali problem,zeza me karburator,probao sa još 2 komada od drugara jedva sklopili jedan pristojan fino naštelovan ler,lepo vuče i .... plovak blokira i prepunjava i curi li curi.pošto za njega original ispravan teško da ću naći dali je neko stavljao druge karburatore i koji rade posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

iskrso mali problem,zeza me karburator,probao sa još 2 komada od drugara jedva sklopili jedan pristojan fino naštelovan ler,lepo vuče i .... plovak blokira i prepunjava i curi li curi.pošto za njega original ispravan teško da ću naći dali je neko stavljao druge karburatore i koji rade posao.

 

Nije rdja ! Kod NSU-a 175 plovak u karburatoru u 99% slucajeva pocne da zaglavljuje zbog vlasnika motora ( sadasnjeg ili bivseg - nebitno ) .

 

O cemu se radi. Kod NSU-a se lonce sa plovkom moze montirati i sa leve i sa desne strane karburatora. Pravilno je da lonce stoji sa desne strane. Mnogi vlasnici NSU-a su lonce montirali sa leve strane ( nepravilno ), jer im je tako lakse da stisnu ono dugmence za pritisak na plovak da bi gorivom napunili lonce. To je OK, ali kad lonce stoji sa leve strane tela karburatora, prilikom paljenja motora, kad se motor upali i pusti kurbla, ona se vrati u gornji polozaj, poluga na koju se gazi nogom se sklopi po inerciji i tom prilikom udari u lonce karburatora . Nakon xx puta takvog udaranja, lonce se blago ulubi i plovak pocne da zaglavljuje .

 

Nepravilno postavljeno lonce :

 

nsu-maxi-175-ccm-slika-2.jpg

 

 

Pravilno postavljeno lonce :

 

 

54018493405c262617fd.jpg

 

Da li moze ulubljeno lonce da se ispegla - to ne znam ( materijal moze lako da pukne ), al bar da znate kako da postavite lonce na karburator !

 

Sto se tice ovih biksni na polugama koje okrecu bregastu, one uglavnom odlaze zbog dva razloga:

1. Zbog loseg podmazivanja - ako je neko radio motor, pa nije stavio gumeni O - ring na uljnu magistralu izmedju glave i konzole u kojoj stoji bregasta . Ili je mozda od starosti taj O-ring propao, pa ulje istice pre nego sto dodje do bregaste .

2. Zbog lose nastelovane bregaste .

Na bregastoj postoje tri poluge. Prva do cilindra je odstojna poluga i ona je fiksna, dok se ostale dve pokrecu i okrecu bregastu. Znaci sa leve strane bregasta ima fiksiran polozaj. Konzola na kojoj stoji bregasta se srafi na glavu na taj nacin sto do glave prvo idu opruge, pa konzola, pa se to sve priteze loptastim navrtkama i osigurava sa kontra navrtkama. Ove loptaste navrtke se pritezu tako da bregasta bude malo nagnuta na desnu stranu. Fabricki postoji alat - kontrolna prizma koja se postavlja na desnu stranu glave ( ima ravna povrsina ) ispod kraja bregaste i onda se nagib bregaste steluje precizno spijunom ( pise u radnoj knjizi ). Problem je u tome sto niko nema tu originalnu kontrolnu prizmu, pa se treba snalaziti .

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

iskrso mali problem,zeza me karburator,probao sa još 2 komada od drugara jedva sklopili jedan pristojan fino naštelovan ler,lepo vuče i .... plovak blokira i prepunjava i curi li curi.pošto za njega original ispravan teško da ću naći dali je neko stavljao druge karburatore i koji rade posao.

 

Čuo sam da je neko koristio karburator od motokultivatora IMT506. To je isto BING, ali mu je grlo čini mi se 18mm, pa je valjda pravio neku prirubnicu. Nisam video, samo čuo, i hvalio se da motor lepo radi i ide.

Inače sve delove za NSU imaš ovde: http://www.nsu-motzke.de/ i šalje čovek u Srbiju. Nije jeftino, ali ako imaš nekog da donese bude sasvim OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

što se tiče položaja karba kod mene je postavljen na desno,ne što sam ja znao da tako treba već je prerađen motor pa je tako jedino mogo da se postavi,kad sam ga kupio imao je karburator sa mz-a koji ni neznam kako je radio pošto mi je bio sjeban agregat,u napadu dobrog raspoloženja u periodu remonta agregata karburator je doživeo blagu nereću naleteo je više puta na beton u garaži,nabavio na limundu original karb ali je bio tolko izakan da je falšovao gde god je stigo,nabavio ponovo polovan ali i njemu neko razbušio diznu itd itd. trenutno je na njemu karb sastavljen od 3kom.nema veze nešto će se već srediti,inače se trenutno igram sa airbrushom pa gfa spremam za ponovno farbanje i naumio da mu izbuišim ram i svu struju prevučem kroz cevi verovatno i stavljanje široke gume itd.ali otom potom,duga zima što se tiče kupovine delova sa linka veoma skup hobi za naše uslove,kupio original klip,igličasti ležaj i još po nešto i dobrano sam štucao.zadovoljan što sad motor lepo radi pa mi lakše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Evo to kako izgleda na mom bajku.Japanac ali radi super,imam i originalni ali sa ovim bolje radi.

 

C35EE3CB-536A-D547-822D-1AEC73AF0F3B_thumb.jpg

 

B998130C-E727-3B4E-8174-1744881F1678_thumb.jpg

 

31930614-2984-BF48-8CAA-A3A3F368C025_thumb.jpg

 

2C16B4D1-5A37-D740-B47B-1C4902198A81_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

polako srećom ide šugavi sneg a i sklapanje u novom ruhu se privodi kraju.motor će u ovoj sezoni izgledati otprilike ovako.još je ostao da se uradi sissy al i to će biti za koji dan.

post-11279-0-10896600-1330255916_thumb.jpg

post-11279-0-77433900-1330256076_thumb.jpg

post-11279-0-65014000-1330256106_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd

karburator od motokultivatora IMT506. ja sam stavio na svoj Maxi je vise nisam ima zivaca za stari karb

evo slike odes do strugara i napravi ti reducir stavis i vozis ja sam ga uzeo u gavrola principa kp ekomosko fakulteta original je nemacki kostao je oko 4000 din i s to je najbolje ima ju sve delove za njega tako daa ako nesto rikne odes i lepo kupis jedino nema ler gas al to resis tako sto pre paljena nadrukas bezinin u karb da prelije i pali ko mina

post-2169-0-73974100-1330262006_thumb.jpg

post-2169-0-63381600-1330262031_thumb.jpg

post-2169-0-15240900-1330262049_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

danas se provozao.obično ne volim kad mi je hladno al mi se raspao auto pa sam ubedio stare kosti da sednu na motor.upalio uz malo molbi i obećavanja ipak davno nije vožen.razmišljao sam da menjam lanac ali uvek ima još vremena,e pa neko me rešio izgovora i maznuo mi lanac iz radionice pa je pala kupovina. nasuo novo ulje i uz par kurblanja upalio.provozao se i vratio nazad.ljubimac radi ko da nije zimovao a meni posle dužeg tmurnog perioda danas se vrnuo osmeh na lice.zaboravio na hladnoću i svo sivilo koje me držalo nedeljama.samo par kilometara i sasvim nov čovek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Vojvodina

Jel je ova tema zastarela ili nema nsu ljubitelja po forumu ??? Naisao sam nedje na forumu da je neko stavljao struju tj paljenje od tomos-a pa me interesuje kako je to izvodljivo kad je u pitanju 2 i 4 takta,posto nije isto i tacno sa kojega tomosa pase paljenje zbog smera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

Pozdrav! Sto se tice NSU Pretis 175 ja sam ga vozio dugo godina i mogu reci par reci! Kada se dobro srede veoma zahvalni, udobni, mali potrosaci! Sa normalnom-laganom voznjom moze se spustiti i na 2,5l na 100km! E sad ima nekoliko tacaka koje su mu slabe! Struja 6vol! Obavezno pronaci dobrog elektricara! Ekscentri za pokretanje bregaste-ako su caure pohabane-tuce kao traktor! Kurbla-povezana direkt na zupcanik u menjacu! sistem jako osetljiv! Mora se paziti da se delovi ne lome! Nema skakanja i lupanja po kurbli! Sto se tice dokumentacije mogu skenirati knjigu i nekako poslati ili postaviti link! Isto tako ako nekom treba imam knjigu za Moto Guzzi Falcon! Uglavnom ako odradis sve do kraja-vozaces se srecno! Pozdrav!

 

Druže, ako može ta knjiga za NSU i meni je potrebna.

 

i meni...;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

iskrso mali problem,zeza me karburator,probao sa još 2 komada od drugara jedva sklopili jedan pristojan fino naštelovan ler,lepo vuče i .... plovak blokira i prepunjava i curi li curi.pošto za njega original ispravan teško da ću naći dali je neko stavljao druge karburatore i koji rade posao.

 

Nije rdja ! Kod NSU-a 175 plovak u karburatoru u 99% slucajeva pocne da zaglavljuje zbog vlasnika motora ( sadasnjeg ili bivseg - nebitno ) .

 

O cemu se radi. Kod NSU-a se lonce sa plovkom moze montirati i sa leve i sa desne strane karburatora. Pravilno je da lonce stoji sa desne strane. Mnogi vlasnici NSU-a su lonce montirali sa leve strane ( nepravilno ), jer im je tako lakse da stisnu ono dugmence za pritisak na plovak da bi gorivom napunili lonce. To je OK, ali kad lonce stoji sa leve strane tela karburatora, prilikom paljenja motora, kad se motor upali i pusti kurbla, ona se vrati u gornji polozaj, poluga na koju se gazi nogom se sklopi po inerciji i tom prilikom udari u lonce karburatora . Nakon xx puta takvog udaranja, lonce se blago ulubi i plovak pocne da zaglavljuje .

 

Nepravilno postavljeno lonce :

 

nsu-maxi-175-ccm-slika-2.jpg

 

 

Pravilno postavljeno lonce :

 

 

54018493405c262617fd.jpg

 

Da li moze ulubljeno lonce da se ispegla - to ne znam ( materijal moze lako da pukne ), al bar da znate kako da postavite lonce na karburator !

 

Sto se tice ovih biksni na polugama koje okrecu bregastu, one uglavnom odlaze zbog dva razloga:

1. Zbog loseg podmazivanja - ako je neko radio motor, pa nije stavio gumeni O - ring na uljnu magistralu izmedju glave i konzole u kojoj stoji bregasta . Ili je mozda od starosti taj O-ring propao, pa ulje istice pre nego sto dodje do bregaste .

2. Zbog lose nastelovane bregaste .

Na bregastoj postoje tri poluge. Prva do cilindra je odstojna poluga i ona je fiksna, dok se ostale dve pokrecu i okrecu bregastu. Znaci sa leve strane bregasta ima fiksiran polozaj. Konzola na kojoj stoji bregasta se srafi na glavu na taj nacin sto do glave prvo idu opruge, pa konzola, pa se to sve priteze loptastim navrtkama i osigurava sa kontra navrtkama. Ove loptaste navrtke se pritezu tako da bregasta bude malo nagnuta na desnu stranu. Fabricki postoji alat - kontrolna prizma koja se postavlja na desnu stranu glave ( ima ravna povrsina ) ispod kraja bregaste i onda se nagib bregaste steluje precizno spijunom ( pise u radnoj knjizi ). Problem je u tome sto niko nema tu originalnu kontrolnu prizmu, pa se treba snalaziti .

 

kako je moguce doci do te RADNE KNJIGE?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

kako je moguce doci do te RADNE KNJIGE?

 

Pa jedino da ti ja isfotokopiram moju i pošaljem, a ti platiš troškove kopiranja * ptt !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

Ja sam kupio suvu bateriju ima 10Ah, mada svi kazu da je bolji klasicni akumulator a i ja mislim da je tako. Ima da se kupi na vise mesta izGuglaj malo, naci ces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Jel ta suva baterija isto sto i akumulator sa gelom? Ja sam danas kupio bosch 6v 6ah, drugi nisam nasao a opet, nadam se da mu tako nesto ne skodi. Zna li neko, gde mogu da nadjem zastitu za lanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

Valjda je isto. Možeš da je okrećeš kako hoćeš jer nema kiselinu. Radiće on i sa 6Ah i nema šta da mu škodi jer je bitno 6V, ali je bolje da ima više ampera. Jedini je problem sa punjenjem tih baterija jer se ne preporučuje punjenje običnim punjačem, tako su mi rekli neki auto-električari. A punjač za te baterije košta oko 3000din., znači skuplje od same baterije. Mada sam negde čitao da taj punjač može i da se napravi. I da, bitno je da tu bateriju, ako je ne koristiš, dopunjavaš bar na dve nedelje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Da dodam malo u vezi filtera ulja , na rezervoaru ulja gornje crevo se srafi u aluminijumski okrugli cep koji kada se odvije dolazis do filtera ulja , papirni ulozak koji se menja.Ako nece da se odvije pomaze grejanje i vodovodna kljesta ( rocangle ) Na donjem crevu imas metalnu mrezicu ( sito ) nije lose skinuti i to i oprati rezervoar , ko zna cega tu sve ima , ja sam kod mene nasao saku peska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

A u vezi menjackog ulja , jedno te isto ulje podmazuje menjac i ostale delove , radilicu , bregastu ... nema odvojen menjac od motora , imas ispod motora sraf za ispustanje kao i na donjem delu rezervoara ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja