Jump to content

Moto Zajednica

NSU Pretis 175 - Sta,kako,zasto ???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Ako je motor dugo stajao, mozda su zidni lezajevi radilice povukli koroziju i prosustali, to ume da daje takav zvuk. Moras se potruditi da preciznije lociras zvuk, dali se menja stiskanjem kvacila,ubacivanjem u brzinu,popustanjem kvacila kad je u brzini. . . Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Vojvodina

Ako je motor dugo stajao, mozda su zidni lezajevi radilice povukli koroziju i prosustali, to ume da daje takav zvuk. Moras se potruditi da preciznije lociras zvuk, dali se menja stiskanjem kvacila,ubacivanjem u brzinu,popustanjem kvacila kad je u brzini. . . Pozz

Ma nema od lociranja nista.To melje ka zena-domacica dana kad muz treba da stavi na sto platu.Masina je stajala 2 godine bez paljenja,pa mislim da je to vreme uradilo svoje...Ne ostaje mi nista nego da je rastavim pa sve lezajeve zameniti,ili barem one od radilice.

:gaa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

To što je stajala 2 godine i nije nešto, palio sam neke koji su stajali i po 20 godina pa su lepo radili, ipak je to kvalitetan motor - samo zavisi i gde je stajala a i u kakvom je stanju ostavljena. Možda je neko ranije vozio bez ulja il nešto nestručno radio oko motora. Jednom sam kupio Jawu 175 za neke male pare, bivši vlasnik mi kaže da su pre 10 menjali klip i posle više nije htela da upali. Doguram je kući, nekako upalim, al pod punim gasom ona jedva radi na leru. Skinem glavu, unutra klip nov, lepo namešten ( strelica ka izduvu. Skinem cilindar i imam šta da vidim " majstori " napravili dihtung cilindra od klingerita debljine 2 - 3 milimetra, a zaboravili da iseku rupe za prelivne kanale. Napravim dihtung kako treba i Jawa proradi ko nova. Možda je i kod tebe nešto tako. Moraš rasturiti pa videti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

I moj NSU je stajao ne paljen nekih 6 godina pre nego što sam ga uzeo i kod mene je upalio iz prve. I dalje pali ali od tog stajanja propali su semerinzi i dihtunzi tako da ulje "piša" na sve strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Vojvodina

Ma,necu ga siliti i voziti u ovakvom stanju.Ima do proleca vremena,rastavit cu ga i malo osveziti.Ima li neko neku knjigu o rastavljanju na param parcad? Koje lezajeve koristi,koje semeringe,kako se rastavlja-sastavlja,itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: honda mvx250f,xt500,simson sr2 ,dkw nz350,zundapp db 200,sachs meile98,puch ds50,zundapp combinette,colibri 12,tomos t13,tomos n/nt,t/tt,solex 3800,nsu super fox125

jel ima neko kurblu od pretisa treba mi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Vojvodina

e ljudi pomoc.posto je fabrika odredila koje ulje koristi nas ljubimac,sae 20 je prosto nemoguce kupiti.ako zna neko gde ima ili neka zamenska za to,bio bi mu zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

To su stare oznake za viskozitet ulja i ono ti spada u grupu sadasnjih 15-40W. Moj ti je savet da sipas sto gusce mineralno motorno ulje, naravno kvalitetno. Pretis je vazdusak, vec dobrano polovan, tako da mu od gusceg ulja nista nece faliti. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Samo da se zahvalim clanu goran ns na kolegijalnost odnosno sto mi je poslao neke knjige u el. formi. zbog takvih je lepo imati oldtimere jer su spremni da pomognu jos jednom hvala.

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

Samo da se zahvalim clanu goran ns na kolegijalnost odnosno sto mi je poslao neke knjige u el. formi. zbog takvih je lepo imati oldtimere jer su spremni da pomognu jos jednom hvala.

 

Nema na čemu kolega, tu sam kad mogu da pomognem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

Skinuo sam danas lamele sa motora, bile su jako masne od ulja jer mi pušta semering koji se nalazi ispod njih. Hteo bih da ga zamenim bez rastavljanja motora (kažu da može) uz neki alat (ne znam koji), mada ovako deluje da može da se izvuče šrafcigerom. Planiram da odmah zamenim i semering na radilici, iza paljenja jer i on pušta. Jel ima neko iskustva sa ovim radom, da me posavetuje.

cam02533.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

Hvala Bogdane, ako ne nađem da kupim napraviću od nečega. Mislim da će mi trebati i druge lamele jer ove su dosta potrošene a jako su masne, ne znam da li vredi da ih operem benzinom pa osušim.

 

 

Sent from my LG-E610 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Mozes napraviti i prirucni alat, ako nemas original. ja za teze slucajeve izbusim burgijom 2mm, holsraf za drvo 4mm i klestima iscupam ma koliko da je zapeko. Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Ma mogu ja od prednjega tocka pa do zadnjega stavljati srafciger nebitno dali duzi ili kraci na bilo koji deo motora,ona i dalje melje kao nenormalan!

:gaa:

 

Druze tvoj motor melje u donjem ekcentru gde se uzubljuje isti problem sam imao kada sam jednom NSUu menjao radelicu bio sam je vise izbacio prema levoj strani i onaj mali zbcanik je po malo zakacinjao u kuciste gde ide karika za pritisak ulja pa da bi izbegao taj grozan zvuk moraosam da podbacim kartonski dihtung da nebi otvarao ceo motor i to je bilo to nema vise MELJANJA :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Skinuo sam danas lamele sa motora, bile su jako masne od ulja jer mi pušta semering koji se nalazi ispod njih. Hteo bih da ga zamenim bez rastavljanja motora (kažu da može) uz neki alat (ne znam koji), mada ovako deluje da može da se izvuče šrafcigerom. Planiram da odmah zamenim i semering na radilici, iza paljenja jer i on pušta. Jel ima neko iskustva sa ovim radom, da me posavetuje.

cam02533.jpg

Pa nema velike matematike da bi zamenio semening skini rotor odvij onaj veliki sraf kljuch 27 ali pazi zna da se stegne sam previse onda odvij srafcice hvata ih kljuc 9 i kad skines poklopce ono ima dihtung kad pravis novi vodi racuna da ostavis rupicu za ulje sledece spoljni semening ne diraj on je za prasinu zameni unutrasnji i proveri kakva je cevcica ona sto ide kroz ta dva semaninga oce ona da se pohaba pa da pusta ulje i da ne zaboravis ali obavezno osiguraj male srafove da posle neko vreme ne olabave i mogu da zeznu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Vojvodina

Ma mogu ja od prednjega tocka pa do zadnjega stavljati srafciger nebitno dali duzi ili kraci na bilo koji deo motora,ona i dalje melje kao nenormalan!

:gaa:

 

Druze tvoj motor melje u donjem ekcentru gde se uzubljuje isti problem sam imao kada sam jednom NSUu menjao radelicu bio sam je vise izbacio prema levoj strani i onaj mali zbcanik je po malo zakacinjao u kuciste gde ide karika za pritisak ulja pa da bi izbegao taj grozan zvuk moraosam da podbacim kartonski dihtung da nebi otvarao ceo motor i to je bilo to nema vise MELJANJA :zdravo:

a-ha! hvala za savet,cim stignem proverim...mnogo toga sam skontao sto se popravaka tice i mogu reci da nisu u opste komplikovani...jedino me most u glavi istrenirao jer sam menjao karike i sredjivao glavu ali skontao sam i nema vise suma i lupanja ekscentera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

pozdrav svim ljubiteljima nsu-a. Bavim se njima preko 20 godina i prosto ih obozavam,krenuo sam od pretisa, preko max-a osl-a imam i konzula 500.sto se tice pretisa odlican motocikl, ali vrlo komplikovan za sredjivanje. Excentar poluge su odlicno resenje, ali ljudi ih ne nasteluju dobro i vrlo brzo se razlupaju.daka je sve sklopljeno kako valja radi kao sat. kurbla mi nikada nije crkavala, nsu-i kada je sve ustelovano kako valja pale na prvu kurblu cak i ako su duze stajali, mislim mesec -dva.ako nekom treba savet slobodno se obratite.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

pozdrav svim ljubiteljima nsu-a. Bavim se njima preko 20 godina i prosto ih obozavam,krenuo sam od pretisa, preko max-a osl-a imam i konzula 500.sto se tice pretisa odlican motocikl, ali vrlo komplikovan za sredjivanje. Excentar poluge su odlicno resenje, ali ljudi ih ne nasteluju dobro i vrlo brzo se razlupaju.daka je sve sklopljeno kako valja radi kao sat. kurbla mi nikada nije crkavala, nsu-i kada je sve ustelovano kako valja pale na prvu kurblu cak i ako su duze stajali, mislim mesec -dva.ako nekom treba savet slobodno se obratite.

Potvrđujem sve što je Igor napisao za NSU.Video sam njegove motore a jedan sam i kupio od njega!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja