Jump to content

Moto Zajednica

Automobil prebacio skuter u suprotnu traku u Kneza Miloša

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Naišao sam u Kneza Miloša na saobraćajku.

 

Raspitao sam se kod policije (bili su malo nepoverljivi, ali sam im otprilike objasnio za razloge što mi trebaju detalji), kažu da su se skuter i automobil kretali iz prava centra ka sajmu. Skuter je išao srednjom a automobil desnom trakom. Vozač automobila nije video skuter i prešao mu u traku i bacio ga skroz u levo, toliko da je on preleteo cele dve-tri trake iz suprotnog smera. Srećom, niko nije naišao iz suprotnog smera.

 

Vozač je oderao rame, ali nisam primetio da ima još ozbiljnih povreda. Suvozačica je povredila nogu i hitna joj je fiksirala nogu i spakovala je u kombi. Ponudio sam vozaču svoju pomoć, ali mi je rekao da će neko njegov već doći i pokupiti stvari. Kada su završili uvidjaj podigli smo motor i parkirali ga na trotoaru.

 

Od opreme sam primetio da su imali dve kacige (pretpostavljam da su obe nosili). Jedna džet, a druga šlemić. I to je to...kao i većina skuteraša...

 

Ne znam da li su njih dvoje članovi foruma, ili ne...svakako se nadam da će se brzo oporaviti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Da li neko ima informaciju kako i koliko (a pre svega - ako) se kaznjava taj vozac automobila (pod uslovom da je 100% kriv) sto tako nesto uradi...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

aj da organizujemo protestnu setnju protiv vozaca automobila

logo da bude precrtan automobil

ccc

 

Treba. Mi protestujemo protiv skupe ragistracije ko da nam je glava jeftina.

(http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=42242.0)

 

Ja izbegavam Kneza Miloša i kolima jer je opasna ko što se vidi. Tesne su trake jer su ih nabudžili,5, ima one režime promena smera 3 trake u špicevima i suženje na 2 bez pravilne regulacije, odnosno ne poštuju vozači horizontalnu signalizaciju ili ti saobraćajne linije. Brzo se vozi kad otvori talas i vozači olako hoće da menjaju traku bez gledanja pored a o migavcu da ne govorim. U takvim saobraćajnicama je najopasnije ići srednjom saobraćajnom trakom. Ako se mora srednjom, onda sredinom trake da se ima kolko tolko prostora sa obe strane za spasonosni manevar i obavezno svirkanje kad se sustiže auto. I naravno, izbegavati paralelnu vožnju sa autima jer smo tad u mrtvom uglu.

 

Da je potencijalni ubica dao migavac, verovatno bi skuteraš odreagovao sirenom ili prikočio i sve bi bilo u redu, al kod nas je sramota davati žmigavac, to je samo za Elovce, obuku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ljudi, sta se desava sa tim migavcima?!?! To niko ne koristi! A sto je najgore, kad im trubim, a trubim ko da gori, jer me to izliudjuje, gledaju me i pojma nemaju koji mi je..... a ja bih ladno drao kozu s ledja ko ne da migavac, jer mi to govori mnogo vise o coveku nego da ne ume da vozi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne, svi se popnašaju ko da su lopovi i ako daju migavac ko da će ih neko uhvatiti. Pa bar je lako dati migavac, malim prstom, ne košta ništa, svi vide nameru vozača, zaista ne kapiram. Davnih dana vozio svaki dan na žalost pokojnog komšiju na previjanje, živeo u Austriji i bio taksista ovde. Ja migavce i kad izlazim iz garaže, stanemo na semaforu a migavac radi još od predhodnog ćoška, kaže gasi, videće me kolega, tj auto, pa će me zaj. Ne shvatam, osnovni gest, pokazatelj, čin kulture u saobraćaju je davanje migavca čim se steknu uslovi, znači što ranije. Al mi smo stoka i dođe mi da nosim onaj psihijatrijski čekić i kako ko ne da žmigavac samo da mu kvrcnem po stakletu. Imam bivšeg komšiju, on prstom maše oko žmigavca i daje ga tek kad počne volan da mota, ko da nišani pa čeka kad će zec da izađe pa da okine. I čudi me da niko ne pravi kampanju u medijima, policija toleriše a nekad se kažnjavalo za to samo tako. Policiju u Beogradu je samo bitno da mere brzinu i da postavljaju kamere za žutu traku.

 

Da, kad trubnem za migavac, gledaju ko mulci.  Tip pre neki dan na semaforu, bio on prvi, ja iza, traka za levo, reko neću da stanem ispred, VI čulo. Zeleno, op tip skrete levo na trotoar, izađe, reko da sam bio pored sad bi me oborio. Sav u čuđenju, pa šta sam uradio, reko skrenuo si de ne treba, preko pune crte. Šta hoću da kažem, ljudima je postalo normalno da je u redu i ispravno da čine ono što im volja, da regulativa ne postoji. On ne registruje punu lininu nit je respektuje nit poštuje, ko da ne postoji. E tako voze svi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

E baš tako, samoživi smo postali samo tako i na žalost bez konsekvenci što je pogubno. U Nemačkoj se može prijaviti neki vozač da je napravio prekršaj i to se uvažava. Ne znam šta se radi kod nas, dal je moguće prijavljivati nasilnike. Istero mi mprednost iz sporedne ulice obuka na polaganju, ja sviro, vodio posle raspravu sa instruktorom na semaforu, unutra Policajac, da ne detaljišem. Okrenem saobraćajnu Policiju i ispričam šta je bilo da je mogao da me obori...uopšte mi nije tražio da se zvanično ispita eksces, kao, sad ću ja da vidim koja je to škola i nikom ništa. U Švabiji  istog časa poslali maricu i priveli i kandidata, i instruktora i članove komisije uključujući i Policajca koji bi istog časa bio pod suspenzijom dok se ne reši slučaj,  a u glavnom se kažnjava po prijavi građana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Osecam se kao da imam 43 a ne 23 koliko sam puta u toku voznje motocikla doziveo neprijatne situacije. Ovaj svet je potpuno poludeo. Skoro sam cak i snimao raskrsnicu jednu kod mene. Pa vi ne mozete da verujete koliko ljudi ne koriste mozak vise od osnovnih nesvesnih radnji. Svako ima neku svoju pricu i svoj tok misli a mi ostali smo duhovi i ustvari ne postojimo????

 

Fala Bogu te sam nabavio malo jacu sirenu pa se sad kolko tolko vadi situacija inace....pffffff odavno bi ovi redovi bili prazni....

 

Uozbiljimo se malo.....jedan je zivot samo jedan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Osecam se kao da imam 43 a ne 23 koliko sam puta u toku voznje motocikla doziveo neprijatne situacije. Ovaj svet je potpuno poludeo. Skoro sam cak i snimao raskrsnicu jednu kod mene. Pa vi ne mozete da verujete koliko ljudi ne koriste mozak vise od osnovnih nesvesnih radnji. Svako ima neku svoju pricu i svoj tok misli a mi ostali smo duhovi i ustvari ne postojimo????

 

Fala Bogu te sam nabavio malo jacu sirenu pa se sad kolko tolko vadi situacija inace....pffffff odavno bi ovi redovi bili prazni....

 

Uozbiljimo se malo.....jedan je zivot samo jedan

 

Definitvno, poludeo. To su mi u par navrati i pozornici na ulici potvrdili kad sam u par navrata ćaskao sa njima. Ja na skuteru sad nešto nisam doživljavao neke grdne sitacije, valjda što sam malo uočljiviji, bela kaciga, žuti prsluk, a i zbog svojih gabarita pa možda zentaju. Al činjenica je da se vozači kreću ko obična marva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd

Da li neko ima informaciju kako i koliko (a pre svega - ako) se kaznjava taj vozac automobila (pod uslovom da je 100% kriv) sto tako nesto uradi...?

 

Pa nista specijalno, dobice verovatno novcanu kaznu i koji poen vise. Kao da je presekao put drugom vozilu ili cak autobusu. Nije grubo krsio propise tipa crveno svetlo, znak stop ili prekoracenje brzine. Nas motorcikliste zakon tretira kao bilo koje druge ucesnike u saobracaju, vozace slepera ili autobusa. Nas je izbor to sto smo odabrali prevozno sredstvo sa kojim smo najranjiviji u saobracaju, i zakon nas ne razdvaja od drugih vozaca motornih vozila. Sad, ko zeli da bude siguran neka vozi tegljac, ili dzipa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Da li neko ima informaciju kako i koliko (a pre svega - ako) se kaznjava taj vozac automobila (pod uslovom da je 100% kriv) sto tako nesto uradi...?

 

Pa nista specijalno, dobice verovatno novcanu kaznu i koji poen vise. Kao da je presekao put drugom vozilu ili cak autobusu. Nije grubo krsio propise tipa crveno svetlo, znak stop ili prekoracenje brzine. Nas motorcikliste zakon tretira kao bilo koje druge ucesnike u saobracaju, vozace slepera ili autobusa. Nas je izbor to sto smo odabrali prevozno sredstvo sa kojim smo najranjiviji u saobracaju, i zakon nas ne razdvaja od drugih vozaca motornih vozila. Sad, ko zeli da bude siguran neka vozi tegljac, ili dzipa.

Znaci opet ono jedino sto mogu - da psujem retardiranu drzavu...

Mada... ako bih preziveo da mi se nedajboze tako nesto desi, a da sam video ko je... ne bi bilo dobro da pretnje i ideje iznosim ovde, sta bih mu/joj uradio... >.<

RETARDIRANA DRZAVA! >.<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Da li neko ima informaciju kako i koliko (a pre svega - ako) se kaznjava taj vozac automobila (pod uslovom da je 100% kriv) sto tako nesto uradi...?

 

Pa nista specijalno, dobice verovatno novcanu kaznu i koji poen vise. Kao da je presekao put drugom vozilu ili cak autobusu. Nije grubo krsio propise tipa crveno svetlo, znak stop ili prekoracenje brzine. Nas motorcikliste zakon tretira kao bilo koje druge ucesnike u saobracaju, vozace slepera ili autobusa. Nas je izbor to sto smo odabrali prevozno sredstvo sa kojim smo najranjiviji u saobracaju, i zakon nas ne razdvaja od drugih vozaca motornih vozila. Sad, ko zeli da bude siguran neka vozi tegljac, ili dzipa.

 

za ovaj konkretan slučaj mislim da nisi u pravu. obzirom da je svojim prekršajem prouzrokovao saobraćajnu nezgodu, a pritom je neko i teže povređen (hitna je suvozačici fiksirala nogu pri transportu), mislim da bi vozača automobila i po starom zakonu čekala krivična prijava, a po novom utoliko pre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

...u svakom slucaju dok god u retardiranim glavama ne zavibrira zica koja im drzi usi, kada se sete kolika je (bi trebalo da bude) kazna za obaranje motora (i vozaca na njemu) - nece obracati paznju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd

Da li neko ima informaciju kako i koliko (a pre svega - ako) se kaznjava taj vozac automobila (pod uslovom da je 100% kriv) sto tako nesto uradi...?

 

Pa nista specijalno, dobice verovatno novcanu kaznu i koji poen vise. Kao da je presekao put drugom vozilu ili cak autobusu. Nije grubo krsio propise tipa crveno svetlo, znak stop ili prekoracenje brzine. Nas motorcikliste zakon tretira kao bilo koje druge ucesnike u saobracaju, vozace slepera ili autobusa. Nas je izbor to sto smo odabrali prevozno sredstvo sa kojim smo najranjiviji u saobracaju, i zakon nas ne razdvaja od drugih vozaca motornih vozila. Sad, ko zeli da bude siguran neka vozi tegljac, ili dzipa.

 

za ovaj konkretan slučaj mislim da nisi u pravu. obzirom da je svojim prekršajem prouzrokovao saobraćajnu nezgodu, a pritom je neko i teže povređen (hitna je suvozačici fiksirala nogu pri transportu), mislim da bi vozača automobila i po starom zakonu čekala krivična prijava, a po novom utoliko pre.

 

Ma ide on na krivicnu odgovornost po automatizmu zbog povreda, ali udes nije nastao grubim krsenjem saobracajnih propisa, tako da ima sanse da se bezbolno izvuce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand
Ma ide on na krivicnu odgovornost po automatizmu zbog povreda, ali udes nije nastao grubim krsenjem saobracajnih propisa, tako da ima sanse da se bezbolno izvuce.

 

Ne znam kako može bezbolno da se izvuče ako mu ustanove krivičnu odgovornost. Veruj mi da sam proces kako se odvija kod nas, i zaprećena kazna (izrečena će se svakako kretati negde oko minimuma zbog kaznene politike u Srbiji koja je prilično blaga) su dovoljni da prosečnoj normalnoj osobi potpuno promene poglede na život i saobraćaj. Na licu mesta sam video i dečka koji je vozio automobil, izgledao je prilično potrešen. Desilo mu se da pogreši, ljudski je grešiti...ali mislim da svakako neće ponoviti grešku!

 

Sreća pa je sve prošlo bez tragičnih posledica!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

USrbiji ima oko 1,8 miliona registrovanoh automobila a motora oko 35.000. Slažem se da je ljudski grešiti al ta "ljudskost" ima jako negativan statistički odnos na nas motoriste i ništa ne znači to što verovatno to neće ponoviti. Jednostavno se radi o sistemskom promašaju još na obuci i naravno kulturnom obrazovanju još iz kuće. Meni je istero prednost iz bočne ulice kandidat na polaganju, još mu i ablendovo, i sviro a morao sam cauntersteeringom da ga izbegnem uz sirenu jer uopšte nije stao već nastavio, ja išao 50. Ni on, ni instruktor, ni članovi komisije, jedan iz škole i jedan Policajac, niko nit je gledao nit reagovao ni na vreme nit uopšte. E to je problem što nikom ne dopire do mozga da mogu da naprave nesreću i da im za to stoji jako visoka zaprećena kazna.

 

U slučaju ovog motorcikliste, pa imao je sreću da prebaci još 3 trake, 2 iz suprotnog i da ga nije neko pokupio. Mogao je da bude bačen na bus iz suprotnog smera, pogibija odmah. Dok god ne budemo favorizovani Zakonom, ko u Nemačkoj jer nismo ravnopravni, ovo će se dešavati. Mora da bude u vozačevoj svesti pomisao na samog dvotočkaša i pešaka zastrašujuća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Dok god ne budemo favorizovani Zakonom, ko u Nemačkoj jer nismo ravnopravni, ovo će se dešavati. Mora da bude u vozačevoj svesti pomisao na samog dvotočkaša i pešaka zastrašujuća.

 

e bas to! bez toga cemo nazalost imati mnogo ovakvih postova... :(  >:(  >:(  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

To je naša surova realnost, protiv koje se treba boriti...svako od nas to svakodnevno proživljava na ulici...

 

Moj odgovor je bio skoncentrisan na to da se konkretan vozač neće "bezbolno izvući"...a da imamo sistemski problem, to nikad ne bih sporio...svakako ne dok je i meni glava u torbi svakodnevno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Mora protest protiv saobraćajnog nasilja ma čijeg porekla i zahtev za dobijanje zaštitne prednosti ko u Evropi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja