Jump to content

Moto Zajednica

policijski presretac

Recommended Posts

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Prolazim danas pored skupštine oko pola 12, vidim lepog gixera bordo boje, sledi mu još jedan, zatim još pet, a zadnji uaplio rotacijanu :D Tako da pazite šta radite :D

 

Izgledaju kao klonovi, isti motori, isti kombinezon, iste flip kacige, iste naočare :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Ja kad sam vam pricao da uzimaju Gixere vi mi niste verovali i smejali ste se :nanana: :nanana: :nanana: Imao sam proverenu informaciju :hej: :hej: :hej: Sve u fazonu ma da kupice oni malo sutra...

 

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/45194-nasa-policija-kupila-v-strom-i-gsxr-1000/page__p__775771__hl__%2Bnasa+%2Bpolicija__fromsearch__1#entry775771

 

evo vam teme da se podsetite ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

kurir_logo.png

Koliko god brzo bežali, oni će vas stići!

Motori presretači saobraćajne policije MUP Srbije krenuli su juče u prvu patrolu beogradskim ulicama.

Oni će odsad tokom trajanja sezone vožnje motora svakodnevno biti na ulicama prestonice i drugih gradova u Srbiji i kontrolisati saobraćaj, presretati vozače koji prebrzo voze ili su počinili neki drugi prekršaj. Ovo je za Kurir najavio načelnik Uprave saobraćajne policije MUP Srbije Dragiša Simić.

Oko sto presretača marke „suzuki GSX“ Uprava saobraćajne policije kupila je novcem od naplaćenih kazni za saobraćajne prekršaje.

Ovi motori su maskirani, nemaju vidljive policijske oznake, pa će im biti lako da prođu neopaženo u saobraćaju ili u zasedi. Obeleženi su skrivenim rotacionim svetlima, takozvanim blinkerima i kamerama, koje će snimati svaki trenutak potere - objasnio je načelnik Simić.

Zadatak presretača je da zaustavljaju vozače motocikala, automobila i drugih vozila koji ne poštuju propisanu brzinu, ne nose zaštitnu opremu, stvaraju buku, voze nasilnički i čine slične prekršaje. Dosad to nije bilo moguće raditi kada su prestupnici vozili prebrze motore ili automobile. Ovi motori razvijaju brzinu od čak 300 kilometara na sat!

Policajci koji će voziti ove motore imaće i dodatnu obuku na profesionalnoj stazi Serez sa instruktorima „Suzukija“. Većinu policajaca čine muškarci, ali imamo i pet devojaka koje će patrolirati ravnopravno sa kolegama - kaže načelnik Simić.

Ukoliko neki motociklista odbije da stane na znak policajca, to će evidentirati kamere na motoru. Tako će u kratkom roku biti identifikovan prekršilac zakona, kome će potom biti poslata patrola na kućnu adresu.

Presretaće nesavesne vozače i po gradu i na autoputu. Osim toga oni će biti u pratnji za obezbeđenje važnih ličnosti važnih delegacija, ali će delovati i preventivno, kroz upozorenja i razgovore sa građanima - kaže načelnik Simić.

fgjvQ_28721.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

opasni motori nema sta...jas amo da imaju i opasne vozace...prvo treba imati muda da vozis 300 pa tek onda da sednes i vozis...nikad necu da razumem ovu vlast stavili ogranicenje na auto putu 120km/h a proizvode i prodaju automobile i motore koji idu 300....ne razumem....iskreno i ja kad bi imao neku litru pa vozio bi mnogo brze od ogranicenja(autoput)....kako nemci lepo skinuli ogražnicenje na auto putu vozi brate...pretpostavljam da 90% bajkera voze i do 100 kilometra preko ogranicenja...cast izuzecima kojih je jako malo...videcemo koji ce pandur prvi da pogine.. :D

 

Sinko, nije ni malo lepo zeleti neciju smrt. Taj pandur je covek kao i ti. Posao mu je takav kakav je i ono sto mu narede to radi, hteo ili ne.

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Čika kure svaka ti je ka u Njegoša. Ja se samo nadam da će svojim prisustvom u saobraćaju uspeti da podignu svest kod vozača višetočkaša.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

...videcemo koji ce pandur prvi da pogine.. :D

 

...NE poželi drugome ono što sebi ne želiš... ( sa sve smajlijem...)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

ja ne zelim nikome smrt...nego se nisam bas najbolje izrazio...ali ih drzava gura u smrt....pogledajte malo realno dali ce policajac sa nekoliko casova obuke moci da jurca i vozi 300???izvinjavam se svim policajcima...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

koliko znam i za stare motore, štetu za sve padove (za koje su sami krivi) su plaćali iz svog džepa tako da verujem da će voziti vrlo pažljivo i da neće po svaku cenu srljati... a što se tiče iskustva, verujem da većini koja će da vozi te motore taj kurs i nije potreban ;) (ne znam odakle se provlači ideja da marsovci ne znaju da voze kad sam ubeđen da su skoro svi vrhunski vozači). Ne zaboravite da su u pitanju ipak kolege bikeri a ne neka lokalna patrola koja gleda na saobraćaj kao hajduci na karavane...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1649 postova
  • Lokacija: Paracin

Sto se tice iskustva za to ne brinite, imaju ga dovoljno, a sto se tice namene ovih presretaca mislim da su im prekrsaji motociklista na drugom ili trecem mestu, njihovo je samo da se krecu iza i snimaju prekrsaj, tablice vozila (kod motora ce to vec teze biti) itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

@boka92

Ne znam koliko si upućen u način i obim njihove obuke. Kad bi ti odradio samo 20 % njihove obuke nebi tako govorio. Oni na obuku za motore ne idu po naređenju i bez pristanka. Sem toga na početku sezone ne idu direktno iz vozila, već imaju kondicionu pripremu najmanje 15 dana. Da juri 300 za nekim neće nijedan. Zašto bi kad ima kolege na radio vezi koji će se uključiti kao pomoć. Sem toga vožnja motociklima njima je posao od kojeg žive i zadovoljstvo, a ostalim motoristima najćešće samo zadovoljstvo i samim tim imaju i drugačiji pogled na ponašanje u saobračaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Meni se ovo dopada jer ako pocnu da se vozikaju po gradu i snimaju prestupnike i salju razglednice, vozaci automobila ce biti vise obazriviji i prema nama :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

To je poenta, bravo! ;), Verujem da će automobilisti mnogo više pažnje obraćati na motore iz straha da ih ne lupe po džepu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja