Jump to content

Moto Zajednica

Nikon D-3000

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp

Imao sam Nikon D-40, ali mi je ostao u taksiju, a taman sam se zagrejao za fotografiju. Nabavio sam i knjigu "Digitalna fotografija" Scott Kelby.

Tesko odustajem od svojih namera, a i lepsa polovina to zna, pa mi je kupila Nikon D-3000, sa kit objektivom Af-S DX NIKKOR 18-55mm f/3.5.5.6G VR.

 

Sta sam dobio, a sta izgubio ovom promenom?

 

Ako mogu objasnjenja sto SELJACKIJE  :D jer jos ne kapiram terminologiju.

 

Veliko hvala!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Pa jesil isprobao to sto si dobio? Na svu srecu nema zube pa ne mos da ih u poklona gledas... Meni neko d pokloni bilo kakav aparat lupo bih se nogom u dupe! Istina na D3000 nemas snimanje video zapisa (ne znam dal si imao na D40), ali nije to neozbiljan aparat. Ja sam za posao uzeo D5000 i briga me kakvi su drugi - taj sto imam za mene je najbolji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

nemaju ni 3soma ni 40ka video snimanje ,imao sam jedno vreme D40x i nije los,a sa 3000 slikam zurke idalje jer je lak za nosenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp

Nisam ga jos probao, baterija je na punjacu. Sutra plovimo kroz Lorelay pa cu da ga probam!!!

D-40 nije imao video zapis, a i ne interesuje me, kada budem zeleo da snimam kupicu kameru.

:):D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

Nisam ga jos probao, baterija je na punjacu. Sutra plovimo kroz Lorelay pa cu da ga probam!!!

D-40 nije imao video zapis, a i ne interesuje me, kada budem zeleo da snimam kupicu kameru.

:):D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

 

AMIN :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Nemoj da kupujes kameru, ne isplati se. Video zapis mi je bio bolji sa Fuji finepix9500 nego sa nekom panasonic kamericom od 30-ak hiljada. Posle mi bilo zao sto sam snimao teren i sa njom. Bolja stakla na aparatu. A volim da imam pri ruci mogucnost dobrog video zapisa. No, svejedno, da te dobro sluzi D3000! Slike ne meru biti lose sa Nikonom. A pretpostavljam da ti je oko vec izvezbano!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd

kolko znam poboljsan je senzor pa ce biti manje suma pri slikanju nocu.

Objektiv ti je dobar sa redukcijom vibracije pri maximalnom zumu ce slike biti ostrije.

vremenom ces shvatiti sta ti fali i sta hoces da slikas pa ces se tako i orijentisati...

Lepa stvarcica u svakom slucaju i nadam se da ces iskoristiti mogucnosti fotoaparata maximalno.  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

i ja sam uzeo D3000 i za mene koji sam totalni amater aparat je vrlo user friendly. zadovoljan sam fotografijama, a narucio sma i fish eye iz londona za neke smesne pare tako da cu i to da probam kad stigne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp

i ja sam uzeo D3000 i za mene koji sam totalni amater aparat je vrlo user friendly. zadovoljan sam fotografijama, a narucio sma i fish eye iz londona za neke smesne pare tako da cu i to da probam kad stigne :)

 

To je sjajna stvar, i ja ga imam u planu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Ja imam Panasonic FZ8 sa 12x optičkim zumom,on nema dodatni objektiv.Nije mi baš jasno to sa tim objektivima.

http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz8/

Pogledala sam ovaj sajt što si mi poslao i nešto sam razumela ali ne baš skroz.koliko vidim nije to baš mali zum sa objektivom 18-55mm,bar mi se tako čini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp

Pa generalno zadovoljava. Medjutim sto ga duze koristim, vise mi fali, tako da je u planu jedan 55-200mm, nasao sam ga u Kelnu na snizenju za 217€.

 

Mislim da je to poprilicno dobra cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa generalno zadovoljava. Medjutim sto ga duze koristim, vise mi fali, tako da je u planu jedan 55-200mm, nasao sam ga u Kelnu na snizenju za 217€.

 

Mislim da je to poprilicno dobra cena.

 

Bolje ovaj novi 55-300 VR...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Ja imam Panasonic FZ8 sa 12x optičkim zumom,on nema dodatni objektiv.Nije mi baš jasno to sa tim objektivima.

http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz8/

Pogledala sam ovaj sajt što si mi poslao i nešto sam razumela ali ne baš skroz.koliko vidim nije to baš mali zum sa objektivom 18-55mm,bar mi se tako čini.

 

Pazi ovako tvoj panasonic ina objektiv 36-432mm e sad ovako sto se tice objektiva 18-55mm velika je razlika

 

ovo 36 tj 18 je sirina zahvatanja to znaci da 18mm zahvata mnogo veci ogao od 36mm nesto kao slika na novim televizorima tj 16x9 wide

 

A sto e tice 432mm ili 55mm to je takodje ugao ali pod najvecim zumom...

 

Sto se tice racunanja zuma to je lako podelis 55 sa 18 i dobijes opticki zum...

 

E sad kod dslr aparata prednost je ta sto objektiv moze da se menja i sto na njega mozes da zakacis sta ti odgovara naprimer ja ima 18-55 ali anmeravam da kupim neki 18-200 jel mi ttreba sirokougaono slikanje ali treba mi i veliki zum...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa generalno zadovoljava. Medjutim sto ga duze koristim, vise mi fali, tako da je u planu jedan 55-200mm, nasao sam ga u Kelnu na snizenju za 217€.

Mislim da je to poprilicno dobra cena.

Pozdrav, suvise je to mala razlika (15e trenutno) u odnosu na domace cene (gde imas lokalnu garanciju) da bi se isplatila kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Da ne bih otvarao novu temu da se nadovezem sa sledecim pitanjem: Kolika je cena po Srbiji objektiva 18-200 za Nikon D3000 i da li to mozda neko od forumasa prodaje? Kao potpuni laik u oblasti fotoaparata imam samo zelju da pomognem jednom momku iz rusije pa ako je znacajna razlika u cenama ovde/tamo pazarim mu to u srb i posaljem jer je tamo dosta to papreno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja