Jump to content

Moto Zajednica

Razlika izmedju TDR i DT

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Da li neko zna koja je razlika izmedju Yamahe TDR 125R i DT 125.

Ima li negde servisno uputstvo za TDR 125R.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Agregat od tdr je isti kao i kod tzr samo sto je skracen prenos.

Osnovna razlika ti je kao sto i sam izgled kaze tdr je vise orientisam za put i asfalt dok dt moze da podnese i off.

Potrosnja ti je oko 6l za tdr a za dt neki kaZU 3.5-4 ali drugaru koji ima dt trosi oko 4l na otvorenom a 5l u gradu.

Pitaj ako te jos nesto konkretno zanima posto sam se dosta interesovao za ova dva motora.

A za servisnu knjizicu pogledaj ima tema na forumu servis manual pa pokusaj da nadjes tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Hvala na odgovoru.

Gledao sam po forumu i nigde nema uputstva. Interesuju me bas to da li moze TDR sa gumama od DT da ide gde i DT. Tdr imam vec oko 4 god. Cini mi se da ne trosi ovoliko koliko si ti napisao. Na DT ima neka dva dodatna gumena creva a na TDR imaju otvori ali nema tih creva. Jos nesto, kada sam ga kupio isao je skoro do 140 km/h kada sam uradio generalku cini mi se da ide sporij, nisam menjao lanac i lancanike,  ima snage ali cini mi se da mu fali 7 brzina. I jos jedno pitanje. Neko mi je rekao da je sigurnije da sam pravim mesavinu nego da on sam to radi pa sam poceo to da radim. Da li je to ispravno  ili  da sipam ulje i da on sam  pravi mesavinu i da li moze da se desi da se u voznji pokvari automatsko dodavanje ulja..

Poz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Prednosti automatskog mesanja je to sto nemas da se bakces na pumpi oko mesanja nego samo toci a to da ce da se pokvari ne bi trebalo osim ako ti ne crkne pumpa za mesavinu to se deslimo mom bratu na speed fight-u pa je sam mesao.

Uz redovnu kontrolu ne bi trebalo da bude problema a to sto ti ide sporije i fali mu 7 brzina to je moguce da ti je neko cackao po karbu ko meni pa ti spustio iglicu manje trosi al i slabije ide to je bio problem kod mene a njemu je max brzina oko130-140.

A da ga vozis po sumama i gorama kao dt ne bi ti bas preporucio mogli bi da ti stradaju amortizeri da se nesto pokrivi jednostavno nije za to to je soft enduro i ja sam divljao sa atx-om pa sam ga upropastio...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Zemun

manual za tdr nigde neces naci, kao ni klipove ni cilindre ni karike...sem sa nekog raskomadanog...sto se tice rez delova masine i manuala, svi koriste od dt-a istog godista...za tdr jednostavno nema nista...moze i tdr da pici fino po blatu, al glomazan je za to...ako ces malo manje asfalt, mnogo vise blata - DT, a ako ces obrnuto onda TDR...msm mozes ti da garis tdr po parkovima i ostalim cudima (ja tuda obavezno vozim kad sam pijan), al nemoj po sveze uzoranoj njivi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

manual za tdr nigde neces naci,

 

Ja sam imao manual za tdr. Pogledacu ako ga jos imam negde pa javljam.

 

EDIT:

Nasao sam. Nek mi neko pusti svoj mail da mu posaljem pa se vi medjusobno dogovorite oko prosledjivanja.

 

EDIT 2:

Poslao sam clanu @seiz pa kome treba nek pita njega. Vi ostali niste imali mail u profilu  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Zemun

e,ja nigde nisam nasao ovako dobar owner za tdr...:)

mada sam ja mislio na SERVICE manual...u owneru ti uglavnom pise koje ulje da sipas i koje lampice idu i tako to...service ti je knjizurina u kojoj je bukvalno opisana funkcija i problemi svakog dela i srafa na celoj masini,od svetla do auspuha...msm,to ovako treba imati ako volis motore,a nemas para za majstore...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Kako radi automatski mesac goriva?

Ima li negde uputstvo za stelovanje paljenja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

posedujem tdr-a krace vreme, ne bih ti preporucio off-road sa njim,ali ako ga vozis po gradu stavi prielli sport deamon gume i ici ce ko bombona  ;D

a sto se potrosnje tice, trasi bre mnogo za 125cc , koje je tvoj godiste, moj je 96-to i mislim da mu ne fali 7. brzina, inace jel imas drzac kofera na njemu? a sto se tice DT-a, ja ga vozikao po njivama i brdascima i ide ko lud i upravljiviji je 100x za razliku od tdr-a, ali ipak za nase puteve ti je tdr extra, jer kao sto kolega rece ima masinu od zujke tzr-a a amortizere endura...ja imam owner manual, ali za service manual ces se pomuciti da ga nadjes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

U saobracajnoj mi pise 1997

Interesuje me jos koliko ide 6 brzinom na 6000 o/min

post-3300-12879085131777_thumb.jpg

post-3300-12879085133394_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Au brate...taj se ne proizvodi od 1995. godine (ja mislim)...moj je 1996. godiste i izgleda drugacije a i plastike su mu drugacije i sediste, tvoj ima migavce kao ST, moji su fabricki bili oni izduzeni, a i ovaj model ima DELTABOX, bas mi cudno da se vodi kao 97-o godiste... videcu koliko ide pa ti javljam posle mog posla...gde si nabavio izduv i drzac za kofer?

post-262-12879085140353_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Jos jedan razlog da ne divljas su livene felne koje je teze ispraviti nego zicane a ova starija verzija mislim da je gravirana 200km/h nisam siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Ovaj moj ima 160 gravirano, ali ide do140 maximum maximuma (nizbrdo) a po putu 125 recimo  :) ... sto je zadovoljavajuce...meni...

 

Ako se ne varam 200 je imala gravirano ona verzija TDR-a od 250cc...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

e,ja nigde nisam nasao ovako dobar owner za tdr...:)

mada sam ja mislio na SERVICE manual...u owneru ti uglavnom pise koje ulje da sipas i koje lampice idu i tako to...service ti je knjizurina u kojoj je bukvalno opisana funkcija i problemi svakog dela i srafa na celoj masini,od svetla do auspuha...msm,to ovako treba imati ako volis motore,a nemas para za majstore...

 

Baš me zanima da li si i sad pijan kad ovako lupetaš  ;D  TDR TZR i DT dele istu mašinu i delova ima koliko hoćeš.

 

u potpisu bivši vlasnik TDR-a 97 god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

E da, probao sam, 6. brzina 6000 rpm ide 80km/h...kod tebe?

Danas sam stavio novi lanac i lancanike. Napred 16 a pozadi 57 zuba. Malo sporije ide ali je jaci

U 6 brzini sa 6000 o/min ide oko 75 km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

taj motor bi trebalo da ide barem 100km/h, mada verovatno možeš da izvučeš 120km/h. slobodno ga razvuci i mora da ide preko 6000 obrtaja. mislim da yamaha ima onaj ventil koji se otvara pri nekom visokom broju obrtaja (ja sam imao na gileru takozvanu apts pumpu). kada mu da taj mali turbo pri visokom obrtaju, prešaltaj brzo u višu brzinu (može i bez kvačila ali bolje sa) i ići ćeš preko 100km/h. tako se vozi taj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4696 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Obrtomeri i brzinomeri lazu pa ubijaju, to sto pise nema veze sa zivotom i nemoze se uporedjivati .POZZZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Nemaju veze "konji" sa brzinom. Koliko će motor ići zavisi od lančanika a da li će i koliko brzo doći do te brzine zavisi od NJKOA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Oooo ljudi, coveku na 6 hiljada obrtaja ide 80kmh, a ima 11-12 hiljada... Stvarno raspravljate oko gluposti. Sva tri motora imaju potpuno isti agregat, tdr i dt imaju sve isto osim auspuha koji je kod dt-a prigusen pa ide za nijansu slabije. dok tzr ima malo drugaciji karb duzi prenos pa moze da navuce 160kmh, ali su tdr i dt mnogo startniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Goske je u pravu

 

za TDR 125

Front Sprocket:  16

Rear Sprocket:    57  precnik rupa na zadnjem je 136 mmm

 

 

za DT 125

Front Sprocket:  16

Rear Sprocket:    57  precnik rupa na zadnjem je 175 mmm

 

za TZR 125

Front Sprocket:  16

Rear Sprocket:    45 - 51  precnik rupa na zadnjem je 136 mmm

 

Sve je u prenosu ii zato je TZR  najbrzi a DT je najaci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja