Jump to content

Moto Zajednica

BMW K1600GT & BMW K1600GTL

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ma kakvi kupio, odakle... :ups:

 

Išli Kristin i ja na skup BMW-jaša, pa lokalni diler doterao ovo da raja vidi. Ovaj model još nije u prodaji u SAD; rekli su nam da je svaki diler u Americi dobio po jedan primerak, ali da im je zabranjeno da ga prodaju... Nego samo služi za pokazivanje, i ko želi može da naruči sebi jedan, a dobija ga valjda krajem godine, ili kad već krene prodaja.

 

I ovaj je mogao da se provoza, ali kada smo Kristin i ja stigli na skup, već je lista bila popunjena jer je bilo veliko interesovanje, tako da ćorak.

 

Motor zvuči.... pa kao BMW. Tiho i nenametljivo. Verujem da će Akrapović, Remus, i ostali već smisliti neko čudo od aspuha pa će da onda urla za sve pare.

 

Udobnost, sedenje, itd. Lalajko, ako si nekad imao prilike da sedneš na K1200LT, osećaj je takav. Dakle, veoma, veoma udobno, kao u fotelji. Ovaj motor je imao ugrađen GPS na instrument tabli, zvučnike, gomilu priključaka za sve zamislivo i nezamislivo, itd. Veoma impresivno. Mada... jbg, ja sam u GS fazonu... tako da bih radije opet uzeo velikog GS-a.

 

P.S. Da, motor u pozadini je F800ST. Tog jesam imao prilike da provozam. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Motoholic , malcice gresis ...

 

Motor JESTE na prodaji u citavom svetu , pa i u Americi , ali jer je bilo veliko interesovanje , svi su prodati , bar do proleca dogodine ..

 

Povedeni losim iskustvima jer su mnogi dileri u proslosti prodali model za testiranje , na kom si ti sedeo , BMW je zabranio prodaju tih primeraka dok se ne zadovolje svi kupci sa spiska cekanja . Citao sam negde da su nekim dilerima oduzeli sve K1600 zbog krsenja tog pravila

 

U Evropi interesovanje nije toliko kao kod tebe , pa se na nekim trzistima moze dobit dosta brzo , mada ne u Engleskoj , a ni u vecim zemljama EU , koliko mi je poznato . Mislim da u Bukurestu , ako imas para , mozes da odvedes komad iz salona ....

 

Inace , isporuka je krenula , imas vec ljudi koji su napisali putopise na tom motoru , u Americi i u Evropi

 

I ja sam cekao nekoliko nedelja da ga provozam ... 1ooo.gif

 

A da zvuci tiho , kao BMW ??? mozda na ler gasu ... treba da ga provozas , pa mi onda kazi ako je tih i nenametljiv :D Preko 4000 obrljaja zvuk mu je 1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Motoholic , malcice gresis ...

...

Povedeni losim iskustvima jer su mnogi dileri u proslosti prodali model za testiranje , na kom si ti sedeo , BMW je zabranio prodaju tih primeraka dok se ne zadovolje svi kupci sa spiska cekanja . Citao sam negde da su nekim dilerima oduzeli sve K1600 zbog krsenja tog pravila

...

Moje slike su napravljene u maju... Al' nebitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 

Moje slike su napravljene u maju... Al' nebitno.

 

 

Izvini , zaboravio si to da dodas ....

 

Kakvi su utisci iz voznje ? neopisivi !

 

evo dva kratka ride reporta sa jednog sajta ... po nekoliko slika

 

http://www.k1600forum.com/forum/bmw-k1600-ride-reports/1129-trip-up-california-highway-1-a.html

 

 

http://www.k1600forum.com/forum/bmw-k1600-ride-reports/889-k1600gtl-blue-ridge-appalachian-mountains.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Razrađivanje jadranskom magistralom

 

6Ybqg_img7325d.jpg

 

t3tcs_img7437t.jpg

Promenio član acim
Priključena prva slika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Daj reci koju rec o motoru? Kakvi su ti utisci?

 

svakako hocu, cim se vratim u Ljubljanu. Trenutno sam u Beogradu :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/l9/R37o4_img7581h.jpg


Daj reci koju rec o motoru? Kakvi su ti utisci?


Nema potrebe da ga hvalim, hvale ga svi koji su ga testirali. Ja ću da opišem samo nekoliko prvih zapažanja.

A pre nego krenem, da kažem što sam ga uopšte uzeo. Naime, kada sem prešao iz Suzukija DL1000 na RT 1200, toliko sam bio oduševljen RT-om, da sam sinovima rekao: ako ikada pomislim na drugi motor, uzmite mi vozačku dozvolu (toliko sam bio uveren u RT-a).

Nego, pre par meseci vozio sam svoj RT na redovan servis. Tamo je stajao demo GT, ja ga malo gledam, kada mi priđe gazda servisa i iznenadi me ponudom da ga probam. Mogu da kažem, da sam nekako nezainteresovano seo na njega i krenuo. Napravio sam grešku. Testna vožnja nekih 50 km u meni je ostavila virus. Mislim, da sam više puta čuo kako BMW testnim vožnjama primamljuje veliki deo klijentele. Tako je i mene. Planirao sam, da preko zime polako prodam svoj RT i tamo negde u februaru poručim novi GT. Ali sve se okrenulo mnogo brzo. RT sam prodao u jednom danu (prijatelj je rekao, uzimam, jer znam kako si ga vozio i održavao tih 50.000km), a diler je uspeo pronači GT negde u Nemačkoj i dovesti ga za 14 dana. Na ruku mi ide i vreme tako da sam prešao 3000km u nekoliko vikenda.

Neču se upuštati u tehničke detalje, evo nekoliko mojih zapažanja:

Mene oduševljuje lakoća vožnje, iako motor ima 320+ kilograma. Manevrisanje na mestu traži dosta snage, pretpostavljam, da na vrhovima prstiju nije jednostavno (srećom ja sam 190+). Čim krene, motor je lagan. Za razliku od mog ranijeg RT, lakše ide u krivinu (možda je to posledica gume - ima Metzeler Z8, RT sam vozio na Dunlop Roadsmart i trebalo je više snage da legne u krivinu).

Brine me potrošnja ulja, cca 0,5 l/1000km. Kažu da se vremenom smanji. Ja sam do sada prešao 3000km.
Nervira me što ispod sedišta nema mesta ama za ništa. Kod RT-a, tamo sam spremio prvu pomoć, bočicu ulja (0,3), osnovni alat, sprej za reparaciju gume i čak onaj žuti fluoroscentni jacket.

Inače motor je stvarno fenomenalan. Uzeo sam onaj fully loaded i pokazalo se da je to prava odluka. Ranije sam kako bi uštedeo, kačio na motore neke after market uređaje i nikada sve nije radilo kako treba. Tu je sada sve originalno i nema nikakvih problema, pogotovo to važi za GPS, audio i komunikaciju. Sve je povezano: moja kaciga sa GPS, radiom, MP3, IPod, mobilnim telefonom i suvozačem, koji ima mogučnost da se poveže i sa svojim mobilnim. OK, neko će da kaže što če mi sve to, motor je ipak za vožnju a ne za ... Ja pored kračih tura volim putovanja i tada muzika dolazi do izražaja (obično biram tematsko obojenu muziku u zavisnoti kde se vozim).

Motor je veoma elastičan, od 2000 obr/min vuče bez trzaja i konstantno povećava snagu, iznad 5000 brutalno. Iz krivine vuće glatko i snažno. Elektronika koja kontroliše proklizavanje zadnjeg točka smanjuje strah da bi zadnji deo "otišao" po svoje. Motor teče mirno, nema nikakvih vibracija čak ni u visokim obrtajima. Menjač je mekan, ne čuje se onaj "klonk", več kao klik, a na ručici kvačila oseti se blagi trzaj kao znak, da je menjač preskočio u sledeći prenos.

Adaptivni far je priča za sebe. Jednostavnim rešenjem (pomeranje ogledala) osvetljena je krivina i vožnja noću je pravi užitak. Još da su upaljena duga svetla, stvori se dan.

Eto, toliko u kratko. Ne znam što još da napišem, bolje postavljajte pitanja.

Pozdrav!!
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja