Jump to content

Moto Zajednica

Semering, prednja viljuska i kriva felna??

Recommended Posts

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Pozdrav!

 

Pre par meseci mi je komsija udario motor na parkingu. Pao je na korman, te se ovaj malo iskrivio i zamenjen je. Sad, nakon tih par meseci mi se cini da vuce u jednu stranu, tj da mi korman ne stoji pravo kada motor ide pravo. Ujedno sam primetio da mi curi ulje iz jednog amortizera.

 

Moze li nedostatak ulja biti razlog za to sto motor vuce u stranu ? Ako nije to onda je sigurnio od udarca i ko zna sta je tu sve krivo :(

 

PS

cekam nov semering, ali nece on biti spreman jos 7 dana

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Kriv ti je gornji a možda i donji  trougao, pa samim  tim i štapovi viljuške nisu paralelni koliko trebaa pa ti motor vuče u jednu stranu,a i nov korman zato ne stoji kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Da dodam jos jedno pitanje, da ne otvaram drugu temu, posto je sve vezano za isti deo motora:

 

Kada podignem prednji tocak i zavrtim ga rukom, na jednom mestu klesta dodiruju disk pomalo i pruzaju malo otpora okretanju. Mislio sam da je disk kriv, ali sam primetio i da se felna na obodu pomera oko 1mm kada se tocak vrti.

 

Da li je to normalno ili ne? Tj da li disk sme uopste da dodiruje kocnicu? Pomaze li tu ispravljanje felne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

PS

cekam nov semering, ali nece on biti spreman jos 7 dana

 

 

Ako vec rasklapas viljusku, zameni semeringe na oba stapa...ne samo na jednom.

 

Nije normalno da ti tocak ima na obodu 1mm zanosenja. Kriva ti je felna i moras da je ispravis. A disk uvek blago naleze na kocione plocice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Sve se da ispravit..

malo pretrazi teme o ispravljanju felni..sve pise..

Dragan odlicno ispravlja krive Drine..a ima ih jos za felge pogotovu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
Ako vec rasklapas viljusku, zameni semeringe na oba stapa...ne samo na jednom.

 

Rasklapaju je u Rodicu, zbog te garancije. E sad, meni nekako bilo logicno da ce promeniti oba, pa nisam naglasio, ali sad kada malo bolje razmislim.. Mada nije hitno za drugi jer nije stradao od starosti vec zbog pada se malo nagnjecio. Trazicu da zamene i drugi, ako budu imali posto i ovaj cekam da stigne po porudzbini.

 

Nije normalno da ti tocak ima na obodu 1mm zanosenja. Kriva ti je felna i moras da je ispravis. A disk uvek blago naleze na kocione plocice...

 

Posle zamene semeringa cu da skinem tocak i da ga nosim negde. Ono sto mi je blizu je :

http://www.alufelne.com/index_sr.htm ili jedan majstor u Sremskoj Mitrovici.

 

Dodje mi da zapalim auto debilu koji mi je oborio motor i rekao izvini nisam video, isao sam u rikverc! $!%!%!#

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

  Naglasi ti to tamo njima,  ne kosta te nista, a to sto ce te mozda pogledati zbunjeno, u fazonu " vid' ga ovaj sta nam prica"...boli te uvo. To ide u paru i to je to.

 

 

...iz iskustva, ti pricam, ovlasceni serviser su cudoi... :-\ :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
ovlasceni serviser su cudoi..

 

Da znas da jesu.. Cekam obican semering 20 dana i kostace me oko 4000 din zamena. Sad sam zvao majstora iz  Sremske Mitrovice. Uz eventualne radove na ispravljanju, uradice mi semering besplatno i pregledace mi felnu takodje besplatno, a kaze da u najgorem slucaju (oba stapa i trougla) cena nece preci 100e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: istok
  • Motocikl: V star 650 clasic 2006

ovlasceni serviser su cudoi..

 

Da znas da jesu.. Cekam obican semering 20 dana i kostace me oko 4000 din zamena. Sad sam zvao majstora iz  Sremske Mitrovice. Uz eventualne radove na ispravljanju, uradice mi semering besplatno i pregledace mi felnu takodje besplatno, a kaze da u najgorem slucaju (oba stapa i trougla) cena nece preci 100e.

javi se ako dolazis do SM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Uz caletovo nagovaranje, odvezao sam motor kod rodica zbog garancije... Oni su merili stapove i trouglove i nasli da je levi stap kriv. Ispravljen je i namontiran. Usput sam dobio i jedan tegic na felni.

 

Seo sam na motor i odmah primetio da korman stoji dobro, tj pravo. Ali kad sam pustio ruke poceo je da se trese (nisam osetio potrese dok sam ga drzao). Motor blago vuce u desno. Ni tresenja ni vucenja u desno nije bilo pre servisa. Sta su mogli da mu urade? Nedelja je pa ne mogu odmah kod njih da se zalim.

 

Da li postoji mogucnost da mi se guma iskrivila usled duze voznje sa krivim stapom, pa da se to tek nakon ispravljanja stapa osetilo ?

 

Voleo bih da konacno sredim motor :( Skoro godinu dana ima od tog nesrecnog dana kad je pao a ja jos nisam sredio motor i gubim nadu da iko hoce/moze da ga vrati u originalno stanje :(

 

Voleo bih da mi neko pouzdano dijagnostikuje kvar a ne da menjam deo po deo dok se ne provali sta je. Mogu li se gume negde proveriti ili cu znati da li je do njih tek kad uzmem nove?

 

Ako moze bilo bi zgodno da je to u NS ..

 

I da, sada mi se korman mnogo lakse okrece, tj ne pruza skoro nikakav otpor za razliku od fabrickog stanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

 Jedna stvar drugare, motor kad padne, nikad vise ne moze da bude kao kad je nov, ma koliko pad motora bio bezazlen.Moze da se vrati skoro na fabricko stanje, ali nikad to nije kao prvi dan...e sad da ne obeshrabrujem  ;)

 Pitanje: zasto nije u Rodicu zamenjen stap s novim vec je isti ispravljan?  ??? to sto trese, moze da bude i luft u lezaju upravljaca. Mozda nije dobro stegnut prilikom montaze, mozda trouglovi nisu dovoljno pritegnuti, stabilizatori...da uzmemo u obzir da su stapovi montirani pravilno. To sto vuce u desno, opet ti govori da tu nesto nije balansirano kako treba. Nema veze s gumom...

 

 Nego na grbacu ti njima sedi, i budi uporan kao zubna boles'...i izguraces svoje na kraju!   ;) I nemoj da se nerviras, (koliko god surovo ti sad zvucalo) to je samo motor...

 

:) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
 Jedna stvar drugare, motor kad padne, nikad vise ne moze da bude kao kad je nov, ma koliko pad motora bio bezazlen.Moze da se vrati skoro na fabricko stanje, ali nikad to nije kao prvi dan

 

Bio bih zadovoljan kad bi prestao da trese...

 

Pitanje: zasto nije u Rodicu zamenjen stap s novim vec je isti ispravljan?

U sustini bio je izbor na meni, ali su rekli da mogu da ga fino srede jer nije bio mnogo ukrivljen, tj nije se ni videlo golim okom. Kazu da su ga ispravili na jedan stoti. (nadam se milimetra posto nije rekao o cemu se radi a ja nisam pitao mnogo misleci da je sve ok)

 

Mozda nije dobro stegnut prilikom montaze, mozda trouglovi nisu dovoljno pritegnuti, stabilizatori..

Da li bi pri tom morao da se oseti luft u vratu, tj da nesto "klima"?

Da li je simptom toga to sto mi se korman prelako okrece ? Mngo lakse nego pre servisa.

 

Najcudnije je sto nije tresao ni vukao na desno pre servisa...

 

Izvinjavam se na potpitanjima, samo zelim da se potkrepim znanjem pre nego sto odem kod njih sutra ujutru da me ne bi...

 

I nemoj da se nerviras, (koliko god surovo ti sad zvucalo) to je samo motor

Nije lako :) Cini mi se da bas znas kakav je osecaj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

"""Voleo bih da mi neko pouzdano dijagnostikuje kvar a ne da menjam deo po deo dok se ne provali sta je""""

...ovo ti nece da moze osim u nekom crtaću ... sve mora da se pogleda ....

Deformaciju gume osetis pod rukom.

 

Ispravili ti stap,sad uzmi polovnu gumu,sredi felnu,izbalansiraj i teraj to! To moze da se zavrsi sve za dan

 

... ili idi kod Rodica pa ih smaraj,pa te oni odjeb,pa ih opet smaraj,pa nek ti uzmu motor,pa neka ga drze do kraja leta

ps. Jel to Rodic prihvata garanciju i kod padova?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Ja ti lepo rekoh gde da odeš,motor ne vraća muštriji dok sve nije po p.s-u.

Nakon što pregleda motor kaže ti odmah sve šta je krivo,šta može  a šta ne da se uradi itd....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Ja ti lepo rekoh gde da odeš,motor ne vraća muštriji dok sve nije po p.s-u.

Nakon što pregleda motor kaže ti odmah sve šta je krivo,šta može  a šta ne da se uradi itd....

 

Razgovarao sam sa preporucenim majstorom, i sve je OK osim sto bih ja morao da rastavim viljusku i tocak i da mu posaljem u delovima. Nakon toga morao bih sam da je sastavljam.  Rekao mi je da ne zeli on da se bavi time. U sustini sam hteo i da ga rastavim ali su me ubedili da to predam Rodicu, pa... Voleo bih da u ovom slucaju sastavljanje i rastavljanje odradi neko strucniji s obzirom na delikatnost problema.

 

Najcudnije mi je sto motor nije vukao i nije tresao dok je stap bio kriv!! Sada posle servisa vuce. Jedino mi pada na pamet losa montaza ili losa guma. E sad ako su oni lose namontirali, kako cu ja zelen i neiskusan namontirati da valja?

 

Sve je to trenutno malo problematicno jer mi upravo istice registracija (sabacka) a ja u NS. Sutra idem na razgovor kod Rodica, pa na registraciju pa kod majstora u Mitrovicu na konsultacije.

 

Jel to Rodic prihvata garanciju i kod padova?

Na ovo nema garancije naravno, ali ukoliko bi se nesto desilo sa motorom, elektronikom sto nema veze sa padom i slicno bilo bi je, verovatno. Kod tezih padova se gubi garancija.

 

Ispravili ti stap,sad uzmi polovnu gumu,sredi felnu,izbalansiraj i teraj to

Tu dolaze mnoga pitanja. Evo recimo, sad sam primetio da neke srafice koji pridrzavaju kablove i sajle nisu uopste zategli, samo rukom navrnuto. Takodje s primecuje da je u gornjem trouglu jedna vila za jedno pola milimetra dublje od druge (ne znam da li je to OK??). Malo su mi sumnjivi. Felnu su oni balansirali. Polovna guma mi nista ne garantuje, a novu da uzimam ne bih ako ne moram posto mi je ova jos uvek prilicno dobra sto se tice sara.

 

Sutra cu se konsultovati sa njima. Ako ne budu nista obecavali i ako ne budu komunikativni (a cesto nisu jer rade po principu: daj ti to na ma mi cemo da vidimo sta ne valja), idu nove gume i taj preporuceni majstor, ali cu da ga zamolim da odradi sve ako bude hteo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Na tim sraficima se podesava tvrdoca viljuski(ako si na njih mislio),,, imaju svoje zareze pa ih lepo prebroj i namesti da bude na obe strane isto,  kako ti odgovara tvrdoca

Dok ti je stap bio kriv guma se deformise i prati kriv stap.Sada kada je ispravljen stap a guma naravno i dalje deform pa oce da vuce i trse

tesko da se guma ne namontira kako treba,nema tu filozofije

Dzabe ti dobra sara ako je kriva ili matora

 

ps. Spremi se za "majastore"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nadam se da si avanturista...

Sve najbolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
Na tim sraficima se podesava tvrdoca viljuski(ako si na njih mislio)

 

Mislio sam na neke najobicnije srafice koji sa nekim selnicama pridravaju sajle i kablove. Samo da ukazem na nemar...

 

 

Sada kada je ispravljen stap a guma naravno i dalje deform pa oce da vuce i trse

 

Najvise bih vole oda je ovo. Verovatno ce biti menjanja guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

#mali off...

  Upravo iz ovakvih slicnih razloga, sam ja odjebao Trion kad sam kupio Cagivu. Jebala vas garancija ( pocelo je tako sto mi je pukla sajla kvacila a nisu imali drugu...) I o tome mogu da napisem seminarski rad... Razumem te Djole u potpunosti sto se tice ovlascenih servisera , garancija vazi SAMO na agregat. Sve ostalo..potrosni materijal...  ???  ???

 

Sto se tice tvojih viljuski, ako vec ne umes/ne znas sam, sto nije sramota, vozi motor kod majstora i neka ti sredi to i pun gas. Stapovi kad se montiraju u trouglove MORAJU da budu na istim visinama, nema jedan dublje jedan plice postavljen. A mislim da na tvom motoru nema mogucnost podesavanja tvrdoce amortizera, o cemu je pricao Syber.

  To sto se upravljac lako okrece, moze da bude uzrok vibracijama. Na granici je, nema lufta u vratu, a opet nije dovoljno stegnuto. Pritegnuti ga.

Tocak mozes i sam da odneses kod vulkanizera i da ga izbalansiras.

  Naoruzaj se zivcima i lagano...  :)

 

Na tim sraficima se podesava tvrdoca viljuski(ako si na njih mislio)

 

Mislio sam na neke najobicnije srafice koji sa nekim selnicama pridravaju sajle i kablove. Samo da ukazem na nemar...

 

 

I ako ti srede u Rodicu nekim slucajem problem, nakon preuzimanja motora, pravo kuci na dotezanje svih srafova. Opet, iz iskustva... :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Dosao iz servisa. Posto sam se zalio, uradili su detaljan pregled. Viljuske su sada dovoljno prave. To sto je tresao je bila greska u montazi koju su priznali i otklonili. Sta vise nudili su se da besplatno dodju po motor u sabac jer su smatrali da nije bezbedan za voznju. Pri tom su nasli i da mi je ram kriv ali da to ni malo nije isplativo na ovom motoru menjati.

 

Motor sada ne trese, malko vuce u desno mada moze da se vozi bez ruku. Skoro kao nov.

 

Izuzetno sam zadovoljan kako su preuzeli odgovornost i besplatno ponovo sredili motor i zamenili ostecen lezaj. Juce su ga radili sat vremena preko radnog vremena. U svetu je ovo normalno, kod nas je nazalost za pohvalu :)

 

odoh da se vozam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova

Pozdrav ljudi , imam Keeway 125 kubika i aluminijumska je felna e sad ide mi u osmicu oko 2,3 mm , jel to puno ? a u subotici nigde nemogu da je isprave.. Pomoc :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja