Jump to content

Moto Zajednica

TA XL600v - HITNO!!!!

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Interesantno je da je taj Transalp presao manje od 1995 do 2009, nego od od 2009 do 2010. ::)

 

TA XL600v

Motor je 1995 godiste......km na satu je blizu 37000km...

...

 

...

Presao sam 19150km od 19. avgusta prosle godine

..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Ne znam odakle da krenem...možda od toga da se javljate na oglas star celu sezonu koji je bio zaključan na starom forumu...mada, mozda je ovo i dobro jer napokon mogu da kažem neke stvari koje kuvaju već neko vreme...

 

...ja sam motor prodao, tj. zamenio uz doplatu za Afriku rd07...novi vlasnik transalpa (Tika) je čovek koji mi je delovao veoma iskreno i pošto je u meni prokuvala želja za Afrikom on me lako ubedio kako on niti želi niti mora da prodaje Afriku, ali da bi bilo lepo da dobije doplatu i motor koji može da vozi: posledica toga je da je on dobio Transalpa i velikodušnu doplatu...Zašto kazem velikodušnu? Zato što je iskoristio moju dobronamernost i "guštersku glupost" i naduvao me nekim pričama o tom mom transalpu..Kako je ceo farban, kako mu ne valja ovo, ne valja ono, te ram ovo, te gume ono, te struja ovo, te struja ono..jbg..meni se mnogo svidela njegova Afrika i na oko i na guz i ja sam trampu napravio...i dobio Afriku bez ulja, bez goriva, sa dotrajalim gumama, sa kineskim kočnicama i pokvarenim tripmasterom (koji bi me koštao da popravim dosta više da nije bilo mađioničara Arkaisa i Joške, verujte mi da ne preterujem; kad se samo setim kako su me farbali on i njegov drugar koji se razume u elektroniku da je to jednostavna popravka..i taj nazovi električar je poznato ime sa foruma)...LM, kad je uzeo motor od mene rekao je da će motor da dotera u "fabričko" stanje, sta god to značilo...Ja mu ne verujem a vi...Inače video sam motor ove sezone, ta nefabrička boja o kojoj je on govorio je i dalje na motoru...

 

Samo da ne bi morali da spamujete već zaboravljenu temu: Moja Afrika je odličan motor, ali zato sto je to Honda Africa twin a ne zato sto je Tika nju čuvao i pazio...Sada znam da sam ispao budala, znam da se to tako ne radi, znam kako se meri ulje, znam kako izgledaju nove gume...ali tada nisam...

A tebi Tiko, tebi i tvojoj novoj kući neka je na čast to što si uradio!!!!

 

Zamalo da zaboravim. Električar koga ću od milošte da nazovem "poluprofesionalni farbalac" je LaBand na ovom forumu

Tika je za razliku od tebe bio iskren .

Prvo mu se ne javljaš na telefon, pa se javiš dva dana nakon dogovora ,a onda dođeš sa pričom da Ta nije farban da nije padano nego da su samo ogrebane plastike , a vidi se iz aviona da je kriv hladnjak , a da nije farban neću ni da pričam.

O tvom poznavanju osnovnih stvari na motoru sam se uverio čim sam video tvoj motor, da ne pominjem da ti nije radilo ni stop svetlo.

Svaki motor može da se dotera da dobro izgleda samo treba vremena i novca da se to sredi , ali kad bi počeo ovaj TA da se sređuje trebalo li baš dosta novca, a Tika trenutno neće da ulaže pare u njega.

Baš mi je drago da si naučio da meriš ulje i da vidiš kako izgledaju pohabane gume.

A da zaboravih da kažem , kad sledeći put budeš kupovao motor povedi mamu i tatu u neki salon pa izaberi , onda ćeš biti siguran da su nove gume i da ima ulja i da nisu kineske kočnice, naravno sa ispravnim tripmasterom, ali ipak proveri gorivo ili još bolje povedi nekog majstora da sve to lepo pogleda ipak su kinezi na sve strane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Detoksifikovan, 214 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: TDM 900 - 2002.

Ja da se tako detinjasto prepucavam sa vama dvojcom ovde na forumu necu...ako imate nesto pametno da kazete recite...bilo kako bilo sumnjam da cete nekoga ponovo zahebati...

 

ps: zaboravio sam da kazem, na Africi nije uradjena pumpa a receno je da jeste, radjen je regler a receno je da nije, guma je bila neodgovarajuca, tj. 150-ica nazad, nije radilo stop svetlo, tj. radi ne radi, ko migavac, sto me zamalo kostalo par kostiju na Kepojebini, i prednji farovi su bili prespojeni tako da ne rade oborena svetla a obicna su bila previsoka i smetao sam ljudima kada vozim iza njih...Karburatori nisu cisceni odavno...

 

Da li je TA farban ili ne videce vas buduci kupac, da li valja ili ne videce vas buduci kupac...da li vredi posle vas isto koliko posle mene, videce vas potencijalni kupac...Ponavljam prodali su mi motor bez ulja i sa tri kapi goriva...Tome postoje i dokazi...

 

Odjavljujem se sa ove teme jer necu da citam kako mi decurlija proziva familiju...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6307 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Sramota me da kazem, ali ako je tacno da covek mora da pojede par govana da bi dosao do jagode onda u redu: 1500 jura sam doplatio... :( Doduse dobio sam nov lanac (ne DID iako mi je predstavljen kao najbolji za nju), nove pločice (kineske,za koje mi je majstor rekao da je bolje da ih ne stavljam jer su stare iako dotrajale bolje od tih novih), ulje(castrol za koje sam saznao da je bolje za Skodu fabiju) i dobar filter ulja...

 

Kad kazes Higashi ako mislis na mix raznoranih delova onda ne smem da kometarisem jer se ne razumem...na njemu je pisalo KTM i neko ko nije imao veze ni sa covekom od koga sam kupio ni kome sam "poklonio" rece da je to od nekog 450...inace ja vise sa tim motorom nemam nista, kontaktirajte Tiku ako hocete da ga kupite...

Mislim da nisi previse doplatio za Afriku. Ti si precenio TA, on je trazio preveliku doplatu za AT i taman te je motor izasao negde oko trzisne cene. A nisi kupovao motor iz salona pa da sve bude cakum-pakum. Trebao si da povedes nekog ko zna sta treba da gleda.

 

Ulje i gorivo necu da pominjem, to je za mene ciganisanje. Ako neko prodaje motor od 3000e, a zao ga je da dolije ulje i sipa pola rezervoara goriva, ide samo njemu na cast. 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

nebih da branim ili napadam jednog ili drugog ali nije lose neki put da se kupci ili prodavci jave posle nekog vremena sa ovakvim komentarima i informacijama...

cisto da se zna :Mina:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Motocikl: Africa RD04

Ja ne mogu da verujem o kakvoj stednji na ulju ovde ljudi pricaju. Pa ja sam dao uz motor kantu ulja i filter u kutiji da ne mora odma o tome da misli, nov regina lanac i lancanike u kutiji.Posto on zna samo za did neke mu neko objasni da nisu ni ovi neki kineski nego kostaju 163 eura u louisu i saito plocice. Saberite sve to i vidite dali je doplata od 1300 eura koliko mi je dao u zamenu za njegov spaiz na tockove kome su bile plastike uvezane sa zutom izolovanom zicom. a nisam ga ja nagovorio da kupi motor nego njegov majstor koga je doveo da proceni stanje. covek kako je seo i upalio rekeo je da je odlican motor. voleo bi da se i on javi da potvrdi pricu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6839 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Mnogo para.

 

 

Nemoj molim te da komentarises cenu da li je puno ili nije, jel ok!!! Covek je stavio cenu za koju misli da je ok, nije sigurno zeleo da cuje tvoje ili bilo cije misljenje :dobar:

 

I ja sam zainteresovan za Transalpa al ne za ovoliku cenu. Nije loše ukazati na realniju cenu prema našim uslovima, čisto da se ne maju i prodavci i potencijalni kupci.

 

A cije zeli da cuje nego misljenje potencijalnih kupaca? Pored cene kada procitam kakve su muljavine ovde ne bih ga uzeo pa Bog....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Detoksifikovan, 214 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: TDM 900 - 2002.

Ovi momci javno iznose uvrede na račun mojih roditelja i očigledno ne planiraju javno da se izvine zbog istih...Povodom toga molim da pogledate opis motora kad sam ga ja prodavao,a sve zainteresovane za ovog TA da upiju informaciju da je predmet prodaje, citiram:

...za njegov spaiz na tockove kome su bile plastike uvezane sa zutom izolovanom zicom...

 

Nasuprot tvrdnjama nekih ljudi ovde, moji roditelji nisu budale i nisu detetu kupili motor samo zato što dete hoće a pored toga njihovo dete, tj. ja, sa svojih 30 godina, uskoro će da slavi 13 godina potpune ekonomske nezavisnosti od svojih roditelja...

 

Nisam znao da može, ali evo sad znam kako...Dakle, Zaključavam temu!!!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja