Jump to content

Moto Zajednica

PUTOVANJE SA JONWAY ASTRO 150 ccm

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 79 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero

Kupio sam skuter JONWAY ASTRO 150 ccm,pre 30-tak dana.Pošto je skuter nov,prešao sam ubrzo 300 km i uradio prvi servis.(zamena ulja u motoru,zamena ulja u menjacu,zamena svećice...).Motor se dobro pokazao na kratkim relacijama (u gradskoj vožnji).Dobro vuče,startan,u svakom pogledu zadovoljava potrebe.Pošto sam planirao da idem sa njim na turu od Obrenovca do Zlatibora-preko Uba,Mionice,Divčibara,Požege,Užica. (200km),interesuje ma kakva iskustva imate sa kineskim skuterima i imate li neke predloge vezane za to putovanje.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

A zašto stalni ta sumnja u "Kineske" motore, skutere...??? Na put možeš sa svakim ispravnim vozilom bilo ono Kinesko, Nemačko, Srpsko ili čije god. Ako je ispravno, ako način i brzinu vožnje prilagodiš mogućnostima svog vozila, ako se pravilno opremiš, možeš na svaki put. Sedneš i uživaš.

 

PS. I posle napišeš jedan lep putopis sa sve slikama da i mi uživamo  ;)

 

Srećan put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Sto se tice rezrvnog alata ja bih poneo samo sprej za gume, rezervni kais i nesto osnovnog alata. Inace kao sto rekose, kad je ispravna masina bilo da je kineska ili brend svuda mozes sa njom da odes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

I jos bih dodao, posto je skuter nov da uzmes odmah sarafciger u ruke i 13-ku pa zategnes sve sarafe, posto ko zna kako su to oni iz servisa sastavili. Znaci cisto da budes siguran da je sve na svom mjestu. A za put se nemas sta sikirati, moze to i na more sto rece skols :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja sam moj skuter razrađivao predviđenih 1.500 km uz 2 zamene ullja u motoru, 300 i 1 k, a u reduktoru na 400 km. Prvu turu sam izvezo do Kraljeva, nekih 180 km sam. Posle sam sa suprugom vozao Kosmaj a pre dve nedelje sa još 4 jaka motora put Tare, 404 km sa povratkom za jedan dan. Bez problema ikakvih. Dok je bilo ravnog, beže mi, obiđu neki auto al i ja polako. Uz Debelo Brdo na pravcima uteknu al čim zakrivinarimo, stižem ih a nizbrdo tek lagano. Uz brdo, pun gas i podneo je motor sve kako treba, digne temperaturu, ohladi ventilator...Ako nemaš koga da juriš, sasvim lepa i normalna vožnja. Ja bih ipak sačekao da razradiš motor ili pak da voziš u okviru fabričke preporuke. Uskoro planiramo supruga i ja put mora. Nije problem ići sa Kinezom zaista.

 

Ja sam pregledao skuter kad je bio nov, nijedan šraf nije bio labav kao ni sad nakon 3,2k. Al proveri. Srećan put i lep provod.

post-7233-12879083699287_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kad se pojavio, decembar 08, kupovali ljudi po 1.900. Sad mu je redovna cena 1.700 ili 1.600. Ja sam platio nešto niže, zimski i poslovni popust, nije regularno da bi bilo merodavno.

 

Pisao sam o iskustvu. Sinoć sa suprugom išao 95 al sa evropremijumom, a sa običnim u dvoje 90.

 

Inače, to su kopije Honde SH sa 16" točkovima i svi na 5 metra izgledaju isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Gryzi je isti proizvodjac tj Jonway koji se brendira kao sprint. Ne znam da li je u metrou na akciji bila 50-ica ili 125-ica. Razlika izmedju 125 i 150 je samo u klipu i cilindru, koji je malo veci i dodaje tih 25ccm. Kit za 150 moze da se nadje za oko 2000 din  :). Mozda postoje neke razlike jer sam kupac diktira ugradjene komponente, cenu a i kvalitet mada ne bi trebalo da postoje velike razlike, isti proizvodjac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Moj Keeway i ono u Metrou nemaju ničeg zajedničkog. Na Otlooku je vodenjak, 13 konja a tamo  slabiji. Za Outlook pašu svi delovi motora od Honde SH 150 što se ne može reći za ostale kineske agregate od 150 kubika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Kratko i jasno.......pali,vozi,uživaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja