Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa migavcima na Vespi ET4

Recommended Posts

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Pozdrav svima. Pre par dana upalim ja Vespu i da dam migavac a ono nece,tj ne radi.Posto mi se to

desavalo kad mi je crkao akumulator,u medjuvremenu sam kupio nov pre 30 dana,ja lepo ugasim pa

upalim Vespu i dodam malo gasa i migavci prorade.Medjutim posle par minuta voznje vidim da opet ne

rade,ni levi ni desni. I tako vozim do danas...

Elem proverio osigurace(oba) ispravni su,kontakti nisu prljavi,okretao volan levo desno da vidimo da

nije zica negde u prekidu,nije,tj migavci nisu proradili.Skinuo masku u Balanseru (hvala Mina na podrsci

``pa da to je Vespa,to je samo za djubre``) video da su tri zice prikljucene na prekidac i da nijedna

nije spala,niti da je pokidana ili oguljena.

Posto smaram cika Arakisa vec par dana,da dodjem u laboratoriju,a on covek nema vremena,da ga ne bi davio vise

sta vi mislite sta bi mogao da bude uzrok?Ono malo sto su radili zadnji put radili su normalnom brzinom.

Moje misljenje je da je ili prekidac negde u kvaru sto bi malo smirgle i kontakt spreja/WD40 resilo.

Ili da je zakucao automat za migavce,sto bi opet resio automat od yuga ili Fibrin automat. Vespa je

do 10.2009.godine dugo stajala mozda cak i tri godine(ne znam dal to ima neke veze).

U pitanju je Vespa ET4 150ccm 2001g.

Hvala unapred svima

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

ako je takter dvopinski, prespoj žice i isprobaj prekidač smera, ako se lepo pale (hehe stalno jel) onda je takter.

ako i tada brlja, onda je do prekidača. prvo nađeš krivca a onda gledaš čime ćeš da ga zameniš ili kako da popraviš (npr prekidač)

od sedenja i gledanja nema vajde..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

ako je takter dvopinski, prespoj žice i isprobaj prekidač smera, ako se lepo pale (hehe stalno jel) onda je takter.

ako i tada brlja, onda je do prekidača. prvo nađeš krivca a onda gledaš čime ćeš da ga zameniš ili kako da popraviš (npr prekidač)

od sedenja i gledanja nema vajde..

U majku mu nisam znao da se delovi \vespe koriste u nuklearnim podmornicama. Nista ne razumem.

Na prekidacu imam tri zice. Mislim da su: dva plusa(leva i desna strana) i jedan minus.

A sta je takter... malo teze da kapiram. mogu da pocupam zice sa prekidaca pa da ih ukrstam dok ne dobijem nesto al se brinem da ne sjebem  ili sprzim nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sad sam došao kući, izvini zbog dogovora :D

 

Ne vredi ovako, mislim da ću stići sutra popodne u Višnjičku pa da razrešimo problem. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Sad sam došao kući, izvini zbog dogovora :D

 

Ne vredi ovako, mislim da ću stići sutra popodne u Višnjičku pa da razrešimo problem. :D

SAd ja trazim smajlija koji se klanja cika Rajku al ga nemam...

Hvala cika Rajko oduzicu se i pivom i kotlicom u utorak i...sta god treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja