Jump to content

Moto Zajednica

Supermoto

Recommended Posts

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

marko, kod mene je 4.25 felna i glavcine od klx-a. Problem je sirina viljuske i mislim da kod mene 160 guma ne bi mogla da stane a i kod 150 lanac sa gumicama kaci malo gumu. Sa uzom felnom mislim da bi guma dobila malo na pecurci i da bi se sirina spoljnih ivica malo smanjila, dovoljno da ne kaci lanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Ja sam XR stavljao 3.5 i 4.0 felne, i sa 4. je bilo problema, na 3.5 problemi sa glavčinom ali

i to je rešeno :) (nisam ja za džaba ovaj u potpisu), inače guma veća od 150 ne ide nikako, i 150

češe lancem i teško prolazi kroz vilu. Isto važi i za KLX. Na dominatora i XT-a mož 180 staviti

ako oćeš :moto3: . Napred naravno 3.5 . E sad, neko bi pitao kako se to ponaša sa dve "iste"

felne... fantastično :) Na DR-u sam imao 3.5-4.0 kombo i prednja nikad nije dolazila do ivice,

a zadnja je topila obod (isto 150/70 guma). A sada sa 3.5 nazad...

 

183554_4471357298861_1642399442_n.jpg

 

...obe do ćoška

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Motocikl: kdx250

Momci jedno pitanje za sve jel ima neko da zna koji tockovi pasu na KDX250 za preradu u sm, mislim na neke sa drugog motora posto zicane varijante izlaze poprolicno skupo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Momci jedno pitanje za sve jel ima neko da zna koji tockovi pasu na KDX250 za preradu u sm, mislim na neke sa drugog motora posto zicane varijante izlaze poprolicno skupo

 

Sa malo prepravke možeš da staviš točkove od Aprilije RS125 ili Cagive Mito 125. Samo jedna napomena, apriliej su bile i sa mono vilom nazad, i ta ti ne odgovara! I ima detalj u koji takođe nisam siguran, čini mi se da RS125 ima disk na kontra strani, što i nije problem ako ti ne smeta da krakovi idu kontra :) .

 

Mislim da ima jedan set završen za KDX na prodaju. Ako si zainteresovan, pusti pp pa ću proveriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

drugari, ajde jedan savet malo iskusnijih. Hocu da uzimam lanac i lancanike ali imam u planu da kupim jedan prednji i dva zadnja lancanika i dva lanca. Jedan lanac i zadnji lancanik bi bili za enduro a drugi lanac i drugi zadnji lancanik za sm tockove. E sad, standardni lancanici za klx-a su 15/43, pa me zanima koliko manji lancanik bih mogao da stavim za sm, prednji bi ostao isti za oba seta posto nije bas prakticno za menjanje???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Pazi, razlika visine guma ti dođe zub ili čak dva na zadnjem lančaniku. Znači slobodno idi tri zuba manje nazad, ako takav lančanik imaš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ja mislio da uzmem za 5-6 zuba manji mozda cak i vise :stabre: Jel bi mu skodilo to, sem sto bih cesto kroz guzvu morao da ga drndam na kvacilo?? Koliko bi uticalo na potrosnju i na sta bi se jos odrazilo to, u negativnom smislu naravno :)

 

po ovom sajtu vidim karakteristike brzine ali nisam primetio da ogranicava koji bi bio najmanji a koji najveci lancanik koji bi trebalo koristiti. A ne videh ni to pravilo odnosa 3:1, kad sam odabrao klx dao mi je karakteristike 15/43... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Posle 5 meseci cekanja delova konacno je kuci

 

IMG_20140210_164348_zpsa513f37f.jpg

 

IMG_20140210_164302_zpsf7e8b57d.jpg

 

IMG_20140210_164256_zpsccd448fd.jpg

 

Zasto si toliko dugo cekao delove, odakle stizu, i kakva je situacija sa istim? Pitam posto i ja razmisljam o nekom SM Husabergu. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd, blok 45
  • Motocikl: Derbi Senda DRD Xtreme 50 SM

Samo da se prijavim i da sam ja deo grupe SM motora, posto vozim Deebi Sendu DRD Xtreme 50 SM, odlican motor, 6 brzina ali samo 50 kubika :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja