Jump to content

Moto Zajednica

Pomagajte ljudi-Suzuki AP50

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Pozdrav drustvo  :)

Imam problem sa mojim skuterom.Skuter mi cas lepo ide,cas ne..Tj nekad radi u cugu 80 km bez problema. Krece,vuce sve do krajnje brzine.A onda nekad krene da zeza.Tj nece da krene,moram nogama da sa guram :D I onda kad krene odeeee! E sad,kako to da se problem ne javlja uvek? A kad se pojavi,malo je nezgodno u gradu,samo blokiram saobracaj!.Karb sam ocistio,filter vazduha isto,rolnice podmazane,novi cilindar,klip,lezajevi radilice(1500km).Svecica je presla nekih 1000km i super je boje.Znaci da do smese nije.Jedino da nije Feder na kvacilu? Ali me najvise cudi sto se problem ne javlja uvek!?

Pa ako neko ima ideju..Nek kaze,da resim ovo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ako prima gas a ne krece trazi problem u prenosu,a ako ne prima gas i masini.

 

Objacni malo preciznije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 756 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Moguce da je feder na zadnjem kajisniku ( kvacilu ) oslabio pa ne zatvara skroz , kao da kreces drugom sa klasicnim menjacem , a moze da bude pohaban kajs pa zaglavljuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Ma nece ni gas da primi..Tj kad mu dam gas,ko da se gusi.. Ali kad krene onda ode on..Stvarno ne kontam.Nekad je tako,nekad ne.Imas li kakvu ideju?Ja sam mislio da je problem u federu na kvacilu,ali onda bi bilo non stop tako,ili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Rakovica, BGD
  • Motocikl: YZF-R1

Vidi ako imas da zamenis kvacilo komplet sa nekim, pa da probas onda. Meni je to isto bilo na Piaggio NRG-u i stavio sa drugarovog NRG-a i sve ok

dok je njemu to pocelo da se desava. Sad da li se to desava zato sto se kvacilo pregreje ili se zaustavi tamo gde je malo vise pohabano ne znam ali meni je to resilo problem. Menjao sam i rolnice i kais i varijator i svecice i oprugice ma nema sta nisam.Mozda je i do samog kvacila mozda i do glavne opruge rastavi pa vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Ok,hvala za savet.Naruciu taj glani feder pa cu videti.AKo ne pomaze,novo kvacilo ne gine.

E da.Imam jos nesto zanimljivo.Naime saug mi ne radi,tj otkacen je,ali motor pali bez problema.Vozio sam ga zimus i sve je bilo ok,ne veruje da je poceo sad da zeza,po ovom lepom vremenu :D Kod mene sve nesto bizarno  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Rakovica, BGD
  • Motocikl: YZF-R1

Ne znam kakav je karburator kod tebe, ali meni je imao automatski saug i radio je kako treba. To ume veoma da zeza mom drugaru je cas radio cas nije. On radi na principu kad das kontakt povuce iglu i drzi je odredjeno vreme povucenu. Ako si ga cackao nesto, saug ili karb, moguce je da je nisi vratio iglicu na odreceni nivo , ali ako kazes da je radio, skuter, ne vidim razlog da sada ne radi, mada sve je to pipkavo na skuterima pa je moguce da se rastelovalo. Meni su se takve stvari, takve gluposti desavale sa skuterom da je to neverovatno ali nije ni cudo jer je maximum izvucen iz njih i sve je minijaturno, kad sam radio agregat nisam verovao da je klip manji nego na motornoj testeri ??? i to je mene sa 100kg vuklo uzbrdo 80..

PoZz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Ma druze,cistio sam ja taj karb nekoliko puta.Posedujem ga oko 2 godine,i radio je. Prostudirao sam ga od glave pa do kolena,jer menjac jos nisam dirao. 2 puta mi je zaribao za ove dve godine :( Los materijal. Moj ima isto automatski saug,ali je otkacen skroz.Ali palio je zimi ko mina. Ne vidim razlog zasto bi sad pravio problem.A svecia ima super boju,tako da ne verujem da je do toga. Narucicu taj feder pa cu da vidim..

Ili..da nisu mozda membrane? Jel moze to biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Rakovica, BGD
  • Motocikl: YZF-R1

Nisam siguran, ali ako kad krene ide normalno ne bi trebalo da je ubrizgavanje goriva, onda bih zezao uvek pri smanjivanju pa pojacavanju gasa, bar po mom iskustvu i onome sto se meni desavalo. Ako vec nemas sa kim da zamenis kvacilo vidi skini ocisti malo one da ih nazovem lamele iste su kao i plocice kocione i rukom razradi taj feder vides vec kakav mu je princip rada ako je do toga trebalo bi da pokaze rezultate, ali to je samo privremno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja