Jump to content

Moto Zajednica

Koju kacigu biste voleli da imate?

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Da vam lova nije problem ili da nemate tu koju imate, koju biste kupili?

 

Za putovanja su mnogo zgodnije flip-up kacige i moja N101 mi je odlicna (udjes u grad, vrucina, guzva, podignes donji deo....treba nekog nesto da pitas, da ne bi mumlao ispod kacige-pogotovo ako je strana zemlja, opet podignes donji deo...), ali da kupujem integralnu, to bi bila jedna od ove dve:

 

Arai RX7

 

Du2BH_9810ds.jpg

 

SHOEI XR1000 diabolic

 

gbcbG_034227no.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Gistro satro da ne mumlas ispod kacige. Nolan N101 je dobra jer mozes da dignes onaj donji deo i da se "pozdravis" sa zenom ko covek :lol:

 

Ja bi bilo koju integralku koja mi ne zulja uvo ko ova sto sad imam :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina

N102, svidja mi se ideja sa integrisanim zatamnjenim vizirom... Ako ne nadjem istu ovde u Beogradu, bicu sasvim zadovoljan i sa nolan 101-om. U oba slucaja samo prihvatam mat crnu boju :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4272 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Ja imam Arai i shoei.Zadovoljan sa obe ali ipak arai lezi bolje i imam bolji osecaj.Posro sam pao i ogrebao Shoei RF 1000 kupujem novu za 2006 ali jos neznam koju 100% ce biti shoei samo iz jednog razloga,a to je sto se vizir menja za 10 sekundi i stvara manju buku od Arai

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Zagreb

OGK ja japanska tvrtka koja proizvodi kacige veæ 60 godina a po kvaliteti je uz Arai i Shoei.

Jako je zastupljena u Americi i u Engleskoj (dosta vozaèa u engleskom SBK-u nosi OGK).

Ako ste pratili Ghoustridera,u prvom djelu nosi crni OGK(model F4) dok u drugom dijelu nosi "Nitro"(model N800-made in England).

Definitivno,taj zna što stavlja na glavu 8)8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ovakvu (bas u ovoj boji) sam ja kupio pre tri nedelje. Solidna kaciga za malo ispod 170e qSux8_20361ja.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
OGK ja japanska tvrtka koja proizvodi kacige veæ 60 godina a po kvaliteti je uz Arai i Shoei.

Jako je zastupljena u Americi i u Engleskoj (dosta vozaèa u engleskom SBK-u nosi OGK).

Ako ste pratili Ghoustridera' date='u prvom djelu nosi crni OGK(model F4) dok u drugom dijelu nosi "Nitro"(model N800-made in England).

Definitivno,taj zna što stavlja na glavu 8)8)[/quote']

Naravno da zna sta stavlja na glavu , ali stavljo i ono za sta mu plate

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Ja imam 2 ZEUS kacige, kojima zameram osrednju zavrsnu obradu, ali mi se trenutno najvise svidjaju ICON kacige. Najvise volim klasicno dizajniranu integralku.

 

icon.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: S-D-CG

trenutno imam stariji model SHOEI, a koju bi htjela...hm....pa SHOEI XR1000 diabolic mi se èini i više nego dobar izbor. sa svojom trenutno kacigom nisam imala nikakvih problema magnjenja vizira, klampanja, težine.....apsolutno perfektna kaciga meni. èula sam od par ljudi da je ARAI isto tako kvalitetan, a èak neki tvrde da je i kvalitetniji, pa možda moj sljedeæi izbor bude ARAI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800

Trenutno BMW EVO 4 (Ova bjela, do nje NOLAN N101C, pa SUOMY EXTREME ) i pokazala se OK, a htjeo bi neku visseslojnu karbon fiber kevlar kombinaciju integralnu, bilo SHOE, AGV, SHUBERT, ARAI ili sl. Uslov je ta kombinacija materijala za shell, da se postava vadi komplet i pere, i da je ssto lakssa, ili bar ispod 1240 gr.404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Trenutno nosim BMW evoluciju 4, ali mislim da je malo teska.Voleo bih da imam ovu sto je izasla nedavno sa ugradjenim sistemom za pogled iza

(nesto slicno kao kad gledas u retrovizor) . Neznam nista narocito o toj kacigi samo sam video promociju na francuckoj televiziji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: bg :)

MTR flip ap :)))) tj bradata:) :lol:

nije nista posebno al sljaka , mislim bolja je od žnj kaciga fuj klase , al svidja mi se ona ko pablova , ono je perveznooo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kula

Prosle nedelje na sajmu motora u Budimpesti sam uzeo novog Schubert-a

BKRBg_c2020mw.th.jpg

Posto sam sa starim tipom (koncept) bio jako zadovoljan nisam hteo da eksperimentisem pa sam ostao pri Schubert-u ,samo sam uzeo noviji model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja